"Seniorze - żyj zdrowo" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

"Seniorze - żyj zdrowo"

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Wykładem poświęconym ćwiczeniom pamięci i funkcji poznawczych seniora rozpocznie się nowy cykl comiesięcznych (marzec-czerwiec) bezpłatnych spotkań w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy - "Seniorze - żyj zdrowo".

Cykl "Seniorze - żyj zdrowo" to wspólna inicjatywa Młyna Wiedzy i Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Toruniu. Celem projektu jest promowanie zdrowia wśród toruńskich seniorów. - Od marca do czerwca odbędą się comiesięczne spotkania, w trakcie których mieszkańcy naszego miasta, ale nie tylko, będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie aerobiku dla mózgu, wpływie ziół na przemęczenie, fizjoterapii osób starszych czy najczęstszych schorzeń wieku podeszłego - wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy toruńskiego centrum nauki.

Bezpłatne wykłady będą odbywały się w sali konferencyjnej Centrum Innowacyjnej Edukacji (budynek MW2, ul. Władysława Łokietka 1-3) w wybrane poniedziałki od marca do czerwca w godz. 10:00-12:00. Uczestnicy spotkań będą mogli skorzystać z drobnego poczęstunku (herbata/kawa). Wykłady prowadzone będą przez specjalistów z OIPiP w Toruniu.

Harmonogram spotkań cyklu "Seniorze - żyj zdrowo":    

    20 marca: Aerobik dla mózgu, czyli ćwiczenia pamięci i innych funkcji poznawczych dla seniora - mgr psychologii Barbara Andryszek   
    17 kwietnia: Dobroczynny wpływ ziół na wiosenne przemęczenie - mgr pielęgniarstwa Agnieszka Ostrowska   
    22 maja: Fizjoterapia u seniora – wszystko co powinieneś wiedzieć o zabiegach i ćwiczeniach w domu - mgr fizjoterapii Rafał Korzeniecki   
    19 czerwca: Najczęstsze schorzenia wieku podeszłego – jak reagować? - mgr pielęgniarstwa Mirosława Jastrzębska oraz dietetyk mgr Violetta Kruszczewska

Data: 
20.03.2023 10:00 — 19.06.2023 12:00
Miejsce: 
Centrum Innowacyjnej Edukacji
Kategoria wydarzenia: 
Spotkanie
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: mężczyźni w garniturach i krawatach podpisują umowę
  Drogi, Miasto
  Poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie komfortu przejazdu, nowa infrastruktura dla rowerzystów i pieszych, energooszczędne oświetlenie - tak najkrócej można powiedzieć o dwóch inwestycjach drogowych, których realizacja rozpocznie się już niebawem w Toruniu. Pierwsza z nich obejmie przebudowę drogi krajowej nr 91 w rejonie skrzyżowania z ul. Strobanda...
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto
  Dodatkowy nabór dotyczy kandydatów do rady społecznej ds. konsultacji społecznych będących przedstawicielami organizacji pozarządowych działających w Toruniu.
 • Miasto
  W środę 24 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 w Domu Muz przy ul. Poznańskiej 52 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wprowadzonych niedawno zmian tras przejazdu autobusów linii nr 20 na Podgórzu i nowo wprowadzonej linii nr 21.
 • Miasto
  - W nocy od godz. 21:00 18 kwietnia do godz. 8:00 19 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -1°C, przy gruncie do -4°C, lokalnie do -3°C i przy gruncie do -6°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Kultura, Miasto
  Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • 21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Dzięki IKEA Bydgoszcz uczniowie mogą przeprowadzać eksperymenty w zmodernizowanej sali warsztatowej w głównym budynku toruńskiego Młyna Wiedzy.
 • W rocznicę śmierci prof. Artura Hutnikiewicza i prof. Mariana Biskupa przedstawiciele miasta złożyli kwiaty na grobach honorowych obywateli Torunia.
 • Rusza konkurs fotograficzny pn. „Legendarny Toruń”. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich amatorów fotografii, chcących pokazać w swoich pracach legendarne oblicze miasta. Prace oceni jury pod przewodnictwem uznanego fotografa Jacka Kutyby. Konkurs jest częścią projektu „Park Kultury”, realizowanego przez Stowarzyszenie GoSport.
 • Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Mieszkańcy Torunia będą mieli możliwość bezpłatnie założyć chip swoim pupilom – rusza akcja finansowana przez Gminę Miasta Toruń.
 • Powiększy się wolumen powierzchni usługowo-biurowej w Toruniu. Taką inwestycję zapowiada zwycięzca przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grudziądzkiej 194 firma Lem-Bud. Deweloper wpłaci do kasy Torunia 8,7 mln zł.
 • Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.