Są pieniądze na sport | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Są pieniądze na sport

Miasto, Sport
Data publikacji: 19 stycznia 2022
Autor: Magdalena Winiarska

Pomarańczowe tło i napis budżet obywatelski mieszkańców Torunia 2023

Budżet obywatelski w Toruniu na 2023 r.

OKRES SKŁADANIA WNIOSKÓW

od 4 do 31 maja 2022

  

Na zdjęciu: mecz koszykówki

Znamy wyniki konkursów na rozwój sportu seniorskiego oraz imprezy sportowe.

Prezydent Miasta Torunia w dniu 19 listopada 2021 r. ogłosił otwarte konkursy na wykonanie zadań Gminy Miasta Toruń, m.in. w zakresie rozwoju sportu w 2022 roku.

Kwotę 5.523.000 zł przeznaczono na realizację w okresie od 25 stycznia do 31 grudnia 2022 roku zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie „Rozwoju sportu w kategorii senior”. Wśród tych zadań znalazły się m.in.:

 • szkolenie sportowe toruńskich zespołów, drużyn i zawodników biorących udział we współzawodnictwie sportowym w kategorii senior,
 • organizacja i udział toruńskich zespołów, drużyn i zawodników w rozgrywkach na szczeblach rozgrywkowych w kat. senior oraz pozostałych wydarzeniach sportowych,
 • utrzymanie wysokiego poziomu wyników sportowych zespołów, drużyn i zawodników reprezentujących toruńskie kluby sportowe w kategorii senior,
 • promocja miasta Torunia poprzez sport podczas rozgrywanych spotkań i imprez sportowych oraz na arenach międzynarodowych jako miasta stwarzającego warunki dla rozwoju sportu.


Kwota 5.523.000 zł trafi do toruńskich klubów sportowych uczestniczących we współzawodnictwie sportowym w kategorii seniorów w 23 projektach. Koszt całkowity projektów, które otrzymują wsparcie finansowe wyniósł 14.435.141 zł, przy wnioskowanej kwocie wsparcia  8.524.132 zł.

Kwotę 200.000 zł przeznaczono na organizację w Toruniu w okresie od 25 stycznia do 30 czerwca 2022 r. międzynarodowych i  ogólnopolskich wydarzeń sportowych, memoriałów oraz turniejów cyklicznych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia. W ramach wsparcia zrealizowanych zostanie 12 projektów. Koszt całkowity zadań wyniósł 933.540,60 zł, przy wnioskowanej kwocie 354.914,35 zł.

Wyniki konkursów:

 • Konkurs nr 13/2022 Rozwój sportu w kategorii senior w okresie od 25.01.2022 r. do 31.12.2022 r. KONKURS CAŁOROCZNY – przejdź do wyników
 • Konkurs nr 14.1/2022 Organizacja międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń sportowych, memoriałów oraz turniejów cyklicznych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia w okresie od 25.01.2022  r. do 30.06.2022 r.  I TURA – przejdź do wyników

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: Prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wystąpienia przed Radą Najwyższą Ukrainy w Kijowie, fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Toruń wymieniony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wśród polskich miast najbardziej zasłużonych dla pomocy obywatelom Ukrainy.
 • Na zdjęciu: prace związane z układniem płyt pod nowe toru tramwajowe
  Miasto, MZK
  Budowa nowej linii tramwajowej wkracza na kolejny etap. Prace prowadzone są m.in. w samym centrum Torunia – na pl. NOT. Dzieje się także na pozostałych odcinkach.
 • Na zdjęciu: rzut na teren inwestycyjny we wschodniej części Torunia
  Biznes, Miasto
  Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód prężnie się rozbudowuje. Powstają kolejne magazyny, powierzchnie dla logistyki, biurowce i siedziby firm. Na kilkudziesięciu hektarach inwestują światowi giganci, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich w sąsiedztwie węzła...
 • Plakat informujący o spotkaniu autorskim „Kosmos i Życie"
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książce „Kosmos i życie". Wydarzenie zaplanowano 2 czerwca 2022 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji.
 • Na zdjęciu: młodzi wykonawcy ze Studia P na scenie Młodzieżowego Domu Kultury
  Kultura, Miasto
  Młodzieżowy Dom Kultury i OPP Dom Harcerza rozpoczęły nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w roku szkolnym 2022/2023.
 • Na zdjęciu: strony gazet z artykułami o Toruniu
  Miasto
  O tym, że warto odwiedzić Toruń, można przeczytać w gazetach – w ostatnich miesiącach na łamach prasy pojawiły się artykuły zapraszające do naszego miasta.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym na plakat profilaktyczny "Jestem wolny – jestem sobą!". Prace można nadsyłać do 24 czerwca 2022 r.
 • Dzisiaj, 21 maja 2022 roku na Stadionie Miejskim odbywa się Toruńska Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami. Licznie przybyłych zawodników przywitał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Po dwuletniej przerwie do naszego miasta wracają Piernikalia, czyli juwenalia po toruńsku! Tematem przewodnim tegorocznego święta studentów UMK jest „Powrót do przyszłości”.
 • 20 maja 2022 r. na toruńskim poligonie odbyła się uroczystość przekazania dowództwa amerykańskiej artylerii. Od dzisiaj w bazie wojskowej Camp Destroyer oficjalnie stacjonować będzie 3. Batalion 29. Pułku Artylerii Polowej pod dowództwem podpułkownika George’a R. Riggina.
 • Światowy Dzień Pszczoły, który obchodzony jest 20 maja, społeczność SP nr 35 w Toruniu świętowała w sposób bardzo szczególny. Tego dnia na przedszkolaków czekały warsztaty z pszczelarzem, zielone lekcje na świeżym powietrzu oraz wiele innych atrakcji związanych z owadami zapylającymi.
 • 20-21 maja 2022 r. w Toruniu odbywają się XXI Ogólnopolska Konferencja Medycyna Paliatywna Hospicjum 2022 i XVIII Ogólnopolskie Forum Onkologii i Psychoonkologii.
 • W dniach 21-22 maja 2022 roku w hali sportowej UCS przy ul. Św. Józefa 17 odbędzie się I Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców.
 • Zakończyła się rozbudowa mostu drogowego im. marszałka Józefa Piłsudskiego. Obiekt zyskał nową nawierzchnię, zostały poszerzone ciągi pieszo-rowerowe, pojawiły się tarasy widokowe, windy. Jednym słowem – wygląda jak nowy.