www.torun.pl

Są miejsca w Żłobku Miejskim nr 4

Miasto
Data publikacji: 16 września 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Sala w żłobku, widać małe stoliki i krzesełka, regał z zabawkami

Trwa nabór dzieci do Żłobka Miejskiego nr 4 na rok szkolny 2020/2021. To nowa placówka w Toruniu, która została otwarta 1 września 2020 r.

Nabór do Żłobka Miejskiego nr 4 odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: zlobek.um.torun.pl. Do żłobka mogą uczęszczać dzieci rodziców mieszkających bądź pracujących w Toruniu.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy:
1. Po zalogowaniu na stronie zlobek.um.torun.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy wraz z niezbędnymi załącznikami.
2. Dostarczyć komplet dokumentów w wersji papierowej  do siedziby Żłobka Miejskiego nr 4 przy ul. Gen. W. Andersa 21 w Toruniu.

Nabór dzieci potrwa do wyczerpania limitu miejsc, a szczegółowe informacje znajdują się na stronie placówki oraz pod nr telefonu 56 649 57 30 - przejdź do strony internetowej Żłobka Miejskiego nr 4.

Do skorzystania z oferty szczególnie zapraszamy rodziców bezrobotnych bądź biernych zawodowo, którzy chcieliby zapewnić dziecku fachową opiekę w trakcie zdobywania kwalifikacji bądź poszukiwania pracy. Żłobek jest atrakcyjnym miejscem pobytu zapewniającym fachową opiekę i prawidłowy rozwój dziecka. W żłobku, poza opiekunkami, zatrudniona jest także pani logopeda, która diagnozuje dzieci pod kątem rozwoju aparatu mowy, a w przypadku stwierdzenia wad, pracuje z dziećmi i rodzicami indywidualnie oraz grupowo. O edukację zdrowotną dzieci oraz ich prawidłowy rozwój dba także pani pielęgniarka, która w sposób atrakcyjny  i dostosowany do percepcji dzieci przekazuje wiedzę i uczy dzieci prawidłowych zachowań zdrowotnych.

Bieżąca działalność Żłobka Miejskiego nr 4 w Toruniu wspierana jest przez projekt pn. Opieka dzienna i wczesna edukacja małego dziecka - Żłobek Miejski przy ul. Andersa 21 w Toruniu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 8 Aktywni na rynku pracy, Działanie 8.4. Godzenie życia zawodowego i rodzinnego, Poddziałanie 8.4.1. Wspieranie zatrudnienia osób pełniących funkcje opiekuńcze w ramach EFS.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze ECF zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.