Rzecznik Praw Dziecka w hospicjum | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Rzecznik Praw Dziecka w hospicjum

Miasto
Data publikacji: 17 listopada 2023
Autor: Marcin Pryka

Dzieci z toruńskiego Hospicjum Nadzieja funkcjonującego przy ul. Służewskiej w czwartek 16 listopada 2023 r. odwiedził Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Wizyta miała związek z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Rzecznik przywiózł dla dzieci pluszowe misie i kocyki. W wizycie towarzyszyła mu dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia Małgorzata Skibicka.

Domowe hospicjum dla dzieci „Nadzieja” zostało powołane po to, by pomóc rodzicom i opiekunom dzieci nieuleczalnie chorych przebywających poza oddziałami szpitalnymi. Pod opieką hospicjum aktualnie znajduje się ponad 50 dzieci, które cierpią na schorzenia centralnego układu nerwowego, złożone wady rozwojowe, choroby metaboliczne i nowotworowe. Rodzice małych podopiecznych nie ponoszą żadnych kosztów związanych z opieką paliatywną.

W tym roku to właśnie Toruń jest gospodarzem święta ustanowionego w rocznicę przyjęcia konwencji ONZ o prawach dziecka. Z tej okazji w mieście Mikołaja Kopernika odbywa się wiele wydarzeń z udziałem dzieci i młodzieży – spotkania w szkołach z Rzecznikiem Praw Dziecka oraz ekspertami Dziecięcego Telefonu Zaufania 800 12 12 12, warsztaty kulturalne i plastyczne, zawody sportowe, konkursy, gry i zabawy taneczne, a także konferencja naukowa, podczas której zostaną zaprezentowane najnowsze badania jakości życia dzieci i młodzieży w Polsce.

Fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu: otwarty "Przewodnik astronomiczny po Polsce", widac dłonie trzymające tę otwartą książkę
  Miasto
  Premiera „Przewodnika astronomicznego po Polsce” przygotowanego na Rok Kopernika miała miejsce 9 grudnia 2023 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.