Rygor sanitarny w urzędzie miasta | www.torun.pl

Rygor sanitarny w urzędzie miasta

Miasto
Data publikacji: 07 października 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8

W trosce o zdrowie mieszkańców, w Urzędzie Miasta Torunia stosowane są odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Obecnie bezpośrednia obsługa interesantów prowadzona jest w 35 działach Urzędu Miasta Torunia, zlokalizowanych w 12 budynkach. Interesanci przyjmowani są w dni robocze w godz. 7.30-15.30 oraz – dodatkowo - w Referacie Zgonów USC także w soboty w godz. 8.00-12.00. Obowiązuje zasada wcześniejszego umawiania się, telefoniczne bądź poprzez system kolejkowy, na konkretny termin. Wyjątkiem są Referat Zgonów w Urzędzie Stanu Cywilnego, kasy i PIUM-y przy ul. Grudziądzkiej 126 b oraz ul. Wały gen. Sikorskiego 8. W każdym miejscu obsługi prowadzony jest rejestr interesantów, ponadto każdemu wchodzącemu do budynku mierzona jest temperatura.

W 4 lokalizacjach, tj. przy ul. Batorego 38/40, ul. Grudziądzkiej 126 b, ul. Wały gen. Sikorskiego 25 i  ul. Fałata 39, ustawione są namioty dla oczekujących. W okresie jesienno-zimowym wewnątrz budynków przy ul. Batorego 38/40, ul. Wały gen. Sikorskiego 25, ul. Grudziądzkiej 126 b, ul. Wały gen. Sikorskiego 8, ul.  Bydgoskiej 5 oraz ul. Fałata 39 na parterze przygotowano, z zachowaniem bezpiecznego dystansu społecznego, miejsca dla oczekujących interesantów.

Przy bezpośredniej obsłudze interesantów stosowane są środki bezpieczeństwa:
1.    Obsługa interesantów odbywa się tylko i wyłącznie na wyznaczonych stanowiskach,
2.    Stanowiska wyposażone są w przegrody z plexi oraz pachołki oddzielające strefę obsługi interesantów,
3.    Pracownicy obsługujący interesantów wyposażeni są w maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe).
4.    Interesanci mają obowiązek zdezynfekować ręce oraz wyposażani są w rękawiczki jednorazowe, a także w maseczki, jeśli ich nie posiadają.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika programu Wspieraj Seniora zachęcająca do zgłoszenia się do wolontariatu ozdrowieńców
  Koronawirus, Miasto
  Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów poszerza swoją działalność – od wczoraj ruszyły zapisy do wolontariatu ozdrowieńców. Osoby, które przeszły zakażanie koronawirusem, pomagać będą mogły w domach pomocy społecznej.
 • Dwóch Mikołajów: Kopernik na pomniku i święty z iluminacji świątecznej
  Kultura, Miasto
  Po raz kolejny z okazji mikołajek i świąt Bożego Narodzenia działacz społeczny Robert Olkowski z grupą inicjatywną Rodzina organizuje akcję charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych, potrzebujących oraz seniorów z Torunia. 7 grudnia 2020 r. o godz. 12.00 przed budynkiem Szpitala Dziecięcego odbędzie się koncert dla pacjentów.
 • Na zdjęciu Michał Piwoński w biegu
  Miasto, Sport
  Uczeń klasy 2 V LO w Toruniu, Mikołaj Piwoński, został powołany do lekkoatletycznej kadry narodowej.
 • widok budynku z muralem
  Kultura, Miasto
  Na szczycie budynku przy ul. Reja 25 powstał mural upamiętniający Grzegorza Ciechowskiego. Jego inicjatorką jest wdowa po zmarłym w 2001 r. muzyku Anna Skrobiszewska.
 • Prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  List Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego do redaktora naczelnego portalu Wyborcza.pl, Jarosława Kurskiego, będący odpowiedzią na zarzuty dotyczące domniemanych „strat” Bydgoszczy w rywalizowaniu z Toruniem o instytucje i fundusze.
 • Na zdjęciu: montaż nowych wiat przystankowych na Placu Rapackiego
  MZK
  Trwają prace torowo-drogowe przy placu Rapackiego i placu Niepodległości. Gotowe jest już oznakowanie poziome jezdni, powstają ekrany akustyczne i wiaty przystankowe, a gdy pogoda pozwoli, rozpoczną się kolejne nasadzenia zieleni.
 • Dzisiaj, 2 grudnia 2020 r. obchodzimy siedemdziesiątą dziewiątą rocznicę śmierci jednego z Honorowych Obywateli Torunia, Edwarda Śmigłego-Rydza.
 • Młodzieżowy Dom Kultury wToruniu ogłasza konkurs plastyczny z cyklu „Niepodległość – Wolność – Rozwój” pod hasłem „Polski Bałtyk”. Mogą wziąć w nim udział dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat.
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na cykl spotkań online, z których skorzystać mogą uczniowie i nauczyciele.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje o 13855 osobach, które w całej Polsce zaraziły się koronawirusem w ciągu ostatniej doby. W Toruniu zakażenie potwierdzono u 144 osób.
 • Powiatowa Komisja Lekarska poszukuje lekarzy do przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej. W przyszłym roku odbędzie się ona w terminie od 1 lutego do 16 kwietnia.
 • W dniu 1 grudnia 2020 r. mija 26 lat od śmierci Wandy Szuman, Honorowej Obywatelki Torunia, pionierki toruńskiej pedagogiki i pracy z osobami niepełnosprawnymi.
 • Polski Bon Turystyczny to jedna z form wsparcia branży turystycznej w kraju. Po zniesieniu restrykcji, ci, którzy nie wykorzystali go latem, mogą dzięki niemu spędzić atrakcyjnie czas w Toruniu.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje, że koronawirusem w ciągu ostatniej doby zakaziło się 9105 osób. Liczba zakażonych od początku pandemii w całym kraju zbliża się do miliona. W Toruniu od wczoraj zakażenie zdiagnozowano u 151 osób.