Ruszyły Punkty Szczepień Powszechnych | www.torun.pl

Ruszyły Punkty Szczepień Powszechnych

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 06 maja 2021
Autor: Natalia Przytarska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Na zdjęciu osoby czekają na korytarzu na szczepienie

4 maja 2021 r. działalność rozpoczęły dwa Punkty Szczepień Powszechnych w Toruniu. Do tej pory zaszczepionych zostało tam 1020 osób.

Gmina Miasta Toruń otrzymała od NFZ zgodę na uruchomienie w Toruniu dwóch Punktów Szczepień Powszechnych. Usytuowane są one na osiedlu Na Skarpie i na Bydgoskim Przedmieściu:

PSzP CT Park

 • Operator: Miejska Przychodnia Specjalistyczna
 • Lokalizacja: Szosa Bydgoska 3
 • czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00 lub do ostatniego pacjenta
  [AKTUALIZACJA] W maju z uwagi na dostępność szczepionek czynny od wtorku do piątku w godz. 9:00-16:00. 

PSzP Na Skarpie

 • Operator: Citomed Sp. z o.o.
 • Lokalizacja: Przy Skarpie 4
 • czynny od wtorku do soboty w godz. 14:00-22:00 lub do ostatniego pacjenta
  [AKTUALIZACJA] W maju z uwagi na dostępność szczepionek czynny od wtorku do czwartku w godz. 14:00-22:00.

WAŻNE! Punkty Szczepień Powszechnych są przygotowane do obsługi w dniach i godzinach wymienionych wyżej, jednak otwarcie konkretnego punktu zależne jest od dostaw szczepionek.

Infografika przedstawiająca miejsca Punktów Szczepień Powszechnych w Toruniu

Do wczoraj w obu punktach udało się zaszczepić 1020 osób – 600 w Centrum Targowym Park oraz 420 w obiekcie sportowym Na Skarpie. Mniejsza liczba wykonanych szczepień w drugim z punktów spowodowana była brakiem dostaw szczepionek 5 maja. Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiada jednak ich zwiększenie. 

- Spłynęły do nas bardzo dobre informacje, według których w drugiej połowie maja mają zostać zwiększone dostawy szczepionek. Dzięki temu będziemy mogli w pełni wykorzystać potencjał Punktów Szczepień Powszechnychmówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Utworzenie PSzP-ów przez jednostki samorządu terytorialnego jest dobrowolne. Toruń zdecydował się na to rozwiązanie chcąc zapewnić swoim mieszkańcom możliwość jak najszybszego zaszczepienia się. W tym celu udostępnił dwa gminne obiekty, w których tworzone są PSzP-y, zapewnił niezbędne wyposażenie oraz oznakowanie i wyznaczanie dróg dojścia.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski, pani Janina i jej rodzina uśmiechają się
  Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu ulica Broniewskiego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 21 czerwca 2021 r. od około godziny 8:00 na fragmencie ulicy Broniewskiego zmieni się organizacja ruchu drogowego. Zmiana ma związek z modernizacją torowiska tramwajowego.
 • Na zdjęciu pracownicy w kamizelkach wchodzą do studni
  Miasto, MZK
  Trwają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej. Obecnie roboty toczą się na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Kobieta opalająca się nad Wisłą
  Miasto
  X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka 14-20 czerwca 2021 r. to okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania ze słońca.
 • Na zdjęciu Muzeum Twierdzy Toruń z zewnątrz
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca.
 • Z okazji 20-lecia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki powstał film, który dokumentuje bogatą historię imprezy i zapowiada przyszłoroczną edycję.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł w wyniku COVID-19 w naszym mieście.
 • Każdy, kto organizuje jakiekolwiek wydarzenie plenerowe, w tym: zgromadzenie, akcję zbierania podpisów, happening czy nawet przemarsz w ścisłym centrum miasta, jest zobowiązany do uzyskania każdorazowo pozwolenia na ustawienie jakiejkolwiek infrastruktury (krzesło, stolik, sztaluga, daszek, namiot itp.)
 • Na toruńskich osiedlach regularnie pojawiają się watahy dzików. Zwiększająca się populacja oraz coraz częstsza obecność dzików w mieście mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, dlatego przypominamy, aby nie zachęcać dzikich zwierząt do opuszczania leśnego środowiska.
 • XVIII edycja miejskiej akcji odbędzie się już 18-20 czerwca! Na uczestników czeka ponad setka rabatowych ofert w hotelach, restauracjach, sklepach i punktach usługowych.
 • Koncertowe atrakcje, spektakle, plenerowe kino letnie, konkurs muzyczny czy Piernikowa Aleja Gwiazd – tegoroczny program Święta Miasta pęka w szwach od wydarzeń. Oficjalne obchody potrwają ponad tydzień - od 20 do 27 czerwca 2021 r.
 • W środę 16 czerwca 2021 r. w Toruniu gościła ekipa programu OnetRano. Redaktor Beata Tadla rozmawiała z prezydentem Michałem Zaleskim o atrakcjach, jakie Toruń przygotował na lato dla mieszkańców i turystów.
 • 15 medali zdobytych indywidualnie i drużynowo - z takim imponującym dorobkiem wrócili karatecy KKT Kumade z Mistrzostw Polski we Wrocławiu.