Ruszyli na Wałach | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Ruszyli na Wałach

Drogi, Inwestycje, Miasto, MZK
Data publikacji: 19 marca 2013
Autor: Małgorzata Litwin

Zgodnie z zapowiedzią 19 marca 2013 r. ruszyły roboty kanalizacyjne na Wałach gen. Sikorskiego w Toruniu. Przypominamy, że przejście dla pieszych przy Urzędzie Miasta jest zamknięte.

Prace są związane z rozpoczynającą się niedługo budową węzła przesiadkowego komunikacji miejskiej w alei Solidarności. Na czas robót przystanek tramwajowy w kierunku Bydgoskiego Przedmieścia został przeniesiony na miejsce między teatrem a urzędem marszałkowskim. Ruch samochodowy został na razie utrzymany, natomiast na odcinku od ul. Wilama Horzycy (na tyłach teatru) do ul. Uniwersyteckiej w obu kierunkach jezdnia jest zwężona.

Przy okazji przypominamy, że w związku z budową trasy tramwajowej na Bielany od 11 marca 2013 r. do odwołania została zamknięta dla ruchu kołowego ul. Sienkiewicza - na odcinku od ul. Fałata do placu ks. Frelichowskiego. Z tego powodu zmieniły się trasy pięciu linii autobusowych: nr 11, 15, 28, 36 i 43 kursują w obu kierunkach objazdem ulicami: Gagarina, Reja, Broniewskiego i Bema. Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na przystankach przy ul. Broniewskiego i Bema, przy zajezdni tramwajowej i na ul. Reja przed ul. Gagarina (w kierunku pętli Okrężna i ul. Koniuchy). Autobusy linii nr 11 dodatkowo zatrzymują się na przystankach przy ul. Gagarina. Na czas objazdu zmieniony został rozkład jazdy autobusów linii nr 11.

Najpoważniejsza, czekająca nas zmiana w ruchu drogowym w centrum Torunia, to planowane od 25 marca 2013 r. zamknięcie alei Solidarności w związku jej przebudową na pasaż przesiadkowy komunikacji miejskiej. Ulica będzie wyłączona z ruchu do 30 października. Z kolei od 29 marca do 30 czerwca zamknięta będzie  jezdnia południowa ul. Czerwona Droga.
O szczegółach zmian będziemy informować na bieżąco.

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika informująca o publikacji rankingu
  Biznes, Miasto
  Magazyn „Forbes” opublikował wyniki tegorocznego rankingu 100 Największych Polskich Firm Rodzinnych. Wśród nich znalazła się toruńska Grupa Neuca SA.
 • Na zdjęciu: korona drzewa - pomnika przy przyrody po cięciu sanitarnym
  Eko, Miasto
  Drzewo będące pomnikiem przyrody – dąb szypułkowy rosnący przy ul. Dekerta objęte zostało specjalistycznymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele 36 samorządów po powołaniu Stowarzyszenia MOF Toruń
  Miasto
  9 sierpnia 2022 r. w Dworze Artusa spotkali się przedstawiciele 36 samorządów, by powołać do życia Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Prezydent Miasta Torunia w sprawie oświadczenia Narodowego Instytutu Dziedzictwa o opiniowaniu inwestycji na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.