Ruszyła rekrutacja | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ruszyła rekrutacja

Miasto
Data publikacji: 15 maja 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski i Anna Łukaszewska, dyrektorka Wydziału Edukacji podczas briefingu prasowego

15 maja 2023 roku ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Nabór jest prowadzony elektronicznie i potrwa do 16 czerwca 2023 r. do godz. 15:00.

- Egzaminy ósmoklasisty odbędą się od 23 do 25 maja 2023 r., ale rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 rozpoczyna się już dziś, 15 maja 2023 r. i jest to rekrutacja w systemie elektronicznym – poinformował prezydent Michał Zaleski podczas briefingu prasowego, jaki odbył się 15 maja 2023 r.

https://torun.edu.com.pl/kandydat - to adres strony internetowej, poprzez którą odbywa się rekrutacja. Wnioski należy składać do 16 czerwca 2023 r. do godz. 15:00 – po tym terminie rekrutacja zostaje zamknięta. Możliwe jest także wydrukowanie wniosku, podpisanie go przez rodziców/opiekunów prawnych, a następnie zaniesienie z załącznikami do szkoły pierwszego wyboru. – Na stronie internetowej znajduje się wszystko, co potrzebne w procesie rekrutacji. Są tam zarówno dokładnie przedstawione zasady rekrutacji, jak też wzory oświadczeń. Znajduje się tam także oferta szkółwyjaśniła Anna Łukaszewska, dyrektorka Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia.

Z oferty prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń szkół ponadpodstawowych: liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych I stopnia, kandydaci wybierają 3 szkoły i dowolną liczbę oddziałów w każdej z nich. Wniosek składany jest do szkoły pierwszego wyboru. Co ważne, kandydat ma możliwość zmiany wniosku o przyjęcie do szkoły lub złożenie nowego wniosku, jeżeli uzna, że jednak chciałby uczęszczać do innej szkoły.

>>> przejdź do zasad i terminów rekrutacji

- Już po raz drugi rekrutacja cechuje się nadmiarem chętnych w stosunku do liczby miejsc. Bierze się to z półtora rocznika, całego rocznika 2009 i połowy rocznika 2008, który w roku 2023 kończy szkołę podstawową. W planie oddziałów klas I uwzględniono zwiększone zapotrzebowanie na miejsca z tego tytułu – mówił prezydent Michał Zaleski.


 

W roku szkolnym 2022/2023 do 104 oddziałów klas VIII w szkołach podstawowych Gminy Miasta Toruń uczęszcza łącznie 2403 uczennic i uczniów (nie licząc uczniów szkół specjalnych i szkoły muzycznej). Należy pamiętać, że wśród ubiegających się o miejsca w toruńskich szkołach są także uczniowie spoza naszego miasta.

W toruńskich szkołach ponadpodstawowych przygotowano łącznie 3538 miejsc w 110 oddziałach klas pierwszych:

 • 2128 miejsc, w 63 oddziałach, w 11 liceach ogólnokształcących
 • 1140 miejsc, w 38 oddziałach, w 8 technikach, proponujących kształcenie w 31 zawodach,
 • 270 miejsc, w 9 oddziałach, w 6 branżowych szkołach I stopnia, proponujących kształcenie w 12 zawodach.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.