Ruszyła rekrutacja | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Ruszyła rekrutacja

Miasto
Data publikacji: 15 maja 2023
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski i Anna Łukaszewska, dyrektorka Wydziału Edukacji podczas briefingu prasowego

15 maja 2023 roku ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Nabór jest prowadzony elektronicznie i potrwa do 16 czerwca 2023 r. do godz. 15:00.

- Egzaminy ósmoklasisty odbędą się od 23 do 25 maja 2023 r., ale rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 rozpoczyna się już dziś, 15 maja 2023 r. i jest to rekrutacja w systemie elektronicznym – poinformował prezydent Michał Zaleski podczas briefingu prasowego, jaki odbył się 15 maja 2023 r.

https://torun.edu.com.pl/kandydat - to adres strony internetowej, poprzez którą odbywa się rekrutacja. Wnioski należy składać do 16 czerwca 2023 r. do godz. 15:00 – po tym terminie rekrutacja zostaje zamknięta. Możliwe jest także wydrukowanie wniosku, podpisanie go przez rodziców/opiekunów prawnych, a następnie zaniesienie z załącznikami do szkoły pierwszego wyboru. – Na stronie internetowej znajduje się wszystko, co potrzebne w procesie rekrutacji. Są tam zarówno dokładnie przedstawione zasady rekrutacji, jak też wzory oświadczeń. Znajduje się tam także oferta szkółwyjaśniła Anna Łukaszewska, dyrektorka Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia.

Z oferty prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń szkół ponadpodstawowych: liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych I stopnia, kandydaci wybierają 3 szkoły i dowolną liczbę oddziałów w każdej z nich. Wniosek składany jest do szkoły pierwszego wyboru. Co ważne, kandydat ma możliwość zmiany wniosku o przyjęcie do szkoły lub złożenie nowego wniosku, jeżeli uzna, że jednak chciałby uczęszczać do innej szkoły.

>>> przejdź do zasad i terminów rekrutacji

- Już po raz drugi rekrutacja cechuje się nadmiarem chętnych w stosunku do liczby miejsc. Bierze się to z półtora rocznika, całego rocznika 2009 i połowy rocznika 2008, który w roku 2023 kończy szkołę podstawową. W planie oddziałów klas I uwzględniono zwiększone zapotrzebowanie na miejsca z tego tytułu – mówił prezydent Michał Zaleski.


 

W roku szkolnym 2022/2023 do 104 oddziałów klas VIII w szkołach podstawowych Gminy Miasta Toruń uczęszcza łącznie 2403 uczennic i uczniów (nie licząc uczniów szkół specjalnych i szkoły muzycznej). Należy pamiętać, że wśród ubiegających się o miejsca w toruńskich szkołach są także uczniowie spoza naszego miasta.

W toruńskich szkołach ponadpodstawowych przygotowano łącznie 3538 miejsc w 110 oddziałach klas pierwszych:

 • 2128 miejsc, w 63 oddziałach, w 11 liceach ogólnokształcących
 • 1140 miejsc, w 38 oddziałach, w 8 technikach, proponujących kształcenie w 31 zawodach,
 • 270 miejsc, w 9 oddziałach, w 6 branżowych szkołach I stopnia, proponujących kształcenie w 12 zawodach.

Fot. Małgorzata Litwin

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Maturzystka na 100%
  Miasto
  Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...