www.torun.pl

Ruszył nabór do szkół i przedszkoli

Miasto
Data publikacji: 24 lutego 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Od 24 lutego 2020 roku rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę oraz do klas I szkół podstawowych.

Termin składania dokumentów upływa 13 marca o godz. 15:00. Wyjątkiem jest przyjmowanie wniosków do oddziałów sportowych klas I SP, który kończy się wcześniej 2 marca o godz. 15.00.

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych ustalono na 3 kwietnia 2020 r. do godz. 12.00.

- Do 15 kwietnia 2020 r. rodzice mają czas na podjęcie decyzji, że ich dziecko będzie lub nie będzie uczęszczało do wybranej placówki. Cała procedura odbywa się z wykorzystaniem systemów informatycznych. Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli przeprowadza się na wolne miejsca. Kandydatami mogą być dzieci zamieszkałe w Toruniu w wieku 3-4-5-6 lat (urodzeni w latach 2014-2017)wyjaśnił prezydent Michał Zaleski podczas briefingu prasowego.

Aby dziecko wzięło udział w postępowaniu rekrutacyjnym, rodzic zobowiązany jest do:

• wypełnienia wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola poprzez stronę internetową (http://torun.przedszkola.vnabor.pl), wydrukowania go i podpisania (wniosek można wypełnić również bezpośrednio w przedszkolu);

• dołączenia do wniosku dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów;

• złożenia wniosku wraz z załącznikami w przedszkolu pierwszego wyboru.

W jednostkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń na rok 2020/2021 przygotowano: 4816 miejsc w 205 oddziałach (tyle samo co w trwającym roku szkolnym) - 142 oddziały w przedszkolach  i 63 oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Z czego 187 to oddziały ogólnodostępne, 8 integracyjne, a 10 oddziały specjalne.

Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne zajmują 3319 miejsc, 22 miejsca zarezerwowano dla dzieci, które prawdopodobnie uzyskają odroczenie spełniania obowiązku szkolnego i będą po raz drugi realizować roczne obowiązkowe wychowanie przedszkolne.

Rekrutacja jest prowadzona na 1475 miejsca, w tym 907 to miejsca dla dzieci 3-letnich, 218 dla dzieci 4-letnich, 185 dla 5-letnich, 165 dla dzieci 6-letnich i starszych.

Więcej o rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych tutaj.

W jednostkach oświatowych prowadzonych przez gminę na rok szkolny 2020/2021 zaplanowano 74 oddziały klas I szkoły podstawowej (1719 miejsc):

 • 57 oddziałów ogólnodostępnych (jest 69),
 • 5 oddziałów integracyjnych (tyle samo, co w tym roku szkolnym),
 • 6 oddziałów sportowych (o 1 więcej niż w tym roku szkolnym),
 • 2 oddziały w OSM I st. (tyle samo, co w tym roku szkolnym),
 • 4 oddziały specjalne (tyle samo, co w tym roku szkolnym).

W postępowaniu rekrutacyjnym do klas I szkoły podstawowej obowiązują regulacje związane z obwodem, w którym zamieszkuje dziecko.

- Dzieci zamieszkujące w danych obwodzie na pewno zostaną przyjęte do szkoły obwodowej. Rodzice mogą jednak wybrać trzy szkoły poza obwodem zamieszkania i zaznaczyć we wnioski i karcie zgłoszenia swoje preferencje od najwyższej. Jeśli dziecko nie dostanie się do żadnej z wybranych szkół to i tak zostanie przyjęcie do szkoły obwodowejtłumaczy Anna Łukaszewska dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia.

Terminy rekrutacji do klas I SP są takie same jak w przypadku rekrutacji do przedszkoli.

Więcej o rekrutacji do klas I tutaj.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.