www.torun.pl

Ruszył nabór do szkół i przedszkoli

Miasto
Data publikacji: 24 lutego 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Od 24 lutego 2020 roku rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę oraz do klas I szkół podstawowych.

Termin składania dokumentów upływa 13 marca o godz. 15:00. Wyjątkiem jest przyjmowanie wniosków do oddziałów sportowych klas I SP, który kończy się wcześniej 2 marca o godz. 15.00.

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych ustalono na 3 kwietnia 2020 r. do godz. 12.00.

- Do 15 kwietnia 2020 r. rodzice mają czas na podjęcie decyzji, że ich dziecko będzie lub nie będzie uczęszczało do wybranej placówki. Cała procedura odbywa się z wykorzystaniem systemów informatycznych. Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli przeprowadza się na wolne miejsca. Kandydatami mogą być dzieci zamieszkałe w Toruniu w wieku 3-4-5-6 lat (urodzeni w latach 2014-2017)wyjaśnił prezydent Michał Zaleski podczas briefingu prasowego.

Aby dziecko wzięło udział w postępowaniu rekrutacyjnym, rodzic zobowiązany jest do:

• wypełnienia wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola poprzez stronę internetową (http://torun.przedszkola.vnabor.pl), wydrukowania go i podpisania (wniosek można wypełnić również bezpośrednio w przedszkolu);

• dołączenia do wniosku dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów;

• złożenia wniosku wraz z załącznikami w przedszkolu pierwszego wyboru.

W jednostkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń na rok 2020/2021 przygotowano: 4816 miejsc w 205 oddziałach (tyle samo co w trwającym roku szkolnym) - 142 oddziały w przedszkolach  i 63 oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Z czego 187 to oddziały ogólnodostępne, 8 integracyjne, a 10 oddziały specjalne.

Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne zajmują 3319 miejsc, 22 miejsca zarezerwowano dla dzieci, które prawdopodobnie uzyskają odroczenie spełniania obowiązku szkolnego i będą po raz drugi realizować roczne obowiązkowe wychowanie przedszkolne.

Rekrutacja jest prowadzona na 1475 miejsca, w tym 907 to miejsca dla dzieci 3-letnich, 218 dla dzieci 4-letnich, 185 dla 5-letnich, 165 dla dzieci 6-letnich i starszych.

Więcej o rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych tutaj.

W jednostkach oświatowych prowadzonych przez gminę na rok szkolny 2020/2021 zaplanowano 74 oddziały klas I szkoły podstawowej (1719 miejsc):

 • 57 oddziałów ogólnodostępnych (jest 69),
 • 5 oddziałów integracyjnych (tyle samo, co w tym roku szkolnym),
 • 6 oddziałów sportowych (o 1 więcej niż w tym roku szkolnym),
 • 2 oddziały w OSM I st. (tyle samo, co w tym roku szkolnym),
 • 4 oddziały specjalne (tyle samo, co w tym roku szkolnym).

W postępowaniu rekrutacyjnym do klas I szkoły podstawowej obowiązują regulacje związane z obwodem, w którym zamieszkuje dziecko.

- Dzieci zamieszkujące w danych obwodzie na pewno zostaną przyjęte do szkoły obwodowej. Rodzice mogą jednak wybrać trzy szkoły poza obwodem zamieszkania i zaznaczyć we wnioski i karcie zgłoszenia swoje preferencje od najwyższej. Jeśli dziecko nie dostanie się do żadnej z wybranych szkół to i tak zostanie przyjęcie do szkoły obwodowejtłumaczy Anna Łukaszewska dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia.

Terminy rekrutacji do klas I SP są takie same jak w przypadku rekrutacji do przedszkoli.

Więcej o rekrutacji do klas I tutaj.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.