Ruszają zapisy na Festiwal Nauki i Sztuki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ruszają zapisy na Festiwal Nauki i Sztuki

Kultura, Miasto
Data publikacji: 03 kwietnia 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Plakat festiwalu - prostokąt z kolorowych kratek na różowym tle

W czwartek 4 kwietnia ruszają zapisy na imprezy 22. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbędzie się 20-22 kwietnia 2024 r.

Program festiwalu tradycyjnie obfituje w atrakcyjne i różnorodne wydarzenia popularnonaukowe. Zaplanowano ponad 130 imprez w pięciu strefach i 18 blokach tematycznych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na część z nich, takich jak: warsztaty, kameralne pokazy i spotkania, obowiązują jednak elektroniczne zapisy. Rejestracja ruszy w najbliższy czwartek 4 kwietnia o godz. 12:00. Nie warto zwlekać – na ciekawe wydarzenia miejsca rozchodzą się w mgnieniu oka.

Jak się zapisać?

Aby zarejestrować się na wybraną imprezę, należy założyć konto na stronie www.festiwal.torun.pl/zaloguj i zalogować się (panel użytkownika dostępny jest w prawym górnym rogu strony).

Przy zapisach na konkretne wydarzenie pojawi się informacja o liczbie wolnych miejsc i limicie bezpłatnych biletów, które można wygenerować z systemu podczas jednej sesji (limity różnią się w zależności od rodzaju imprezy i grupy odbiorców, istnieje możliwość wyboru biletu grupowego, tak by ułatwić zapisy nauczycielom czy innym opiekunom grup). Bilety zostaną przesłane mailem na adres użyty podczas logowania, znajdą się też na koncie użytkownika na stronie festiwalu.

Na spektakl muzyczny „Błękitny Zamek”, który oficjalnie zainauguruje imprezę 20 kwietnia o godz. 18:00 w Auli UMK, obowiązują bezpłatne wejściówki. Będzie można je odbierać od 4 kwietnia w: 

 • Biurze Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, ul. Reja 25, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00,
 • Dziale Socjalnym UMK, ul Gagarina 11, budynek rektoratu, pok. 416 (dla pracowników UMK),
 • kasie Muzeum Okręgowego w Ratuszu Staromiejskim przy Rynku Staromiejskim od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-16:00.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki. Ograniczona liczba wejściówek dostępna będzie także bezpośrednio przed imprezą w Auli UMK. 

Więcej informacji o tegorocznej edycji Festiwalu w załączniku oraz na stronie internetowej festiwal.torun.pl

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto, Sport
  W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
 • Wypędzamy zimę z miasta - plakat
  Miasto, Sport
  „Wypędzamy zimę z miasta” - pod takim hasłem już po raz siódmy zorganizowana zostanie impreza nie tylko dla miłośników jednośladów. Moto CT zaprasza tym razem na Błonia Nadwiślańskie, w okolicy Przystani Toruń.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".
 • Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.