www.torun.pl

Rusza remont Bydgoskiej 74

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 23 października 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

23 października 2019 roku zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podpisał umowę na remont i przebudowę budynku przy ulicy Bydgoskiej 74. Będą tam funkcjonować m.in. mieszkania chronione, które pomogą usamodzielnić się wychowankom pieczy zastępczej.

Za remont i przebudowę budynku przy Bydgoskiej 74 odpowiedzialna będzie firma EKOTOR Sp. z o.o. z Torunia. W budynku, gdzie kiedyś mieścił się dom dziecka powstanie budynek wielorodzinny z przeznaczeniem na mieszkania chronione, dla samodzielnych wychowanków pieczy zastępczej oraz mieszkania wspomagane dla osób bezdomnych. Zadanie zakłada także termomodernizację budynku.

- To bardzo ważna dla Gminy Miasta Toruń inwestycja. Projekt zakłada, że wykonawca zastosuje wiele nowoczesnych rozwiązań. Na pewno mieszkańcy sobie z nimi poradząpowiedział zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

 

Prezes EKOTOR Sp. z o.o. Waldemar Lipiński i zastępca prezydenta Zbigniew Fiderewicz po podpisaniu umowy

Firma EKOTOR na realizację zadania ma 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Koszt inwestycji to 2.832.841,44  zł brutto. Prace zostaną podzielone na cztery etapy:

•    Etap I:  Roboty ogólnobudowlane oraz instalacyjne dotyczące I piętra budynku,
•    Etap II:  Roboty  ogólnobudowlane oraz instalacyjne dotyczące II piętra budynku,
•    Etap III: Roboty  ogólnobudowlane oraz instalacyjne dotyczące III piętra budynku,
•    Etap IV: Pozostałe roboty ogólnobudowlane oraz instalacyjne dotyczące pomieszczeń parteru, piwnicy, windy, elewacji, dachu oraz elementów zagospodarowania terenu.

Umowa nie obejmuje dostawy i montażu wyposażenia zawartego w opracowaniach pn. „Zestawienie sprzętu ruchomego” oraz „Zestawienie sprzętu stałego”  (z wyjątkiem wyposażenia stałego dla osób niepełnosprawnych – uchwytów  i poręczy).

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  27 lutego 2020 r. Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Winnica. Dzięki niej powstaną dwa budynki mieszkalne wielorodzinne.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  27 lutego 2020 roku po ponad 26 latach dyrektor Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu Krystyna Zaleska przeszła na emeryturę. Ostatniego dnia pracy zorganizowano spotkanie pożegnalne i przekazanie władzy następczyni wieloletniej dyrektor SSM. Od jutra zarządzać lecznicą będzie Justyna Wileńska.
 • Miasto
  W związku z nowymi informacjami dotyczącymi zarażenia koronawirusem w Europie i wzmożoną zachorowalnością na grypę Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu przypomina o zasadach profilaktyki zachorowań.
 • Miasto, Sport
  Już jutro 28 lutego 2020 roku zostaną ogłoszone wyniki Plebiscytu na „Sportowca Torunia 2019 Roku” podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Hotelu Filmar o godz. 19:00.
 • MZK
  Od marca 2020 r. zmienione zostaną rozkłady jazdy linii autobusów miejskich 10, 20, 24, 26, 34 i 40.
 • Gmina przeznaczy dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkach - tak zadecydowała na sesji 27 lutego 2020 r. Rada Miasta Torunia.
 • Budowa siedziby Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage została wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej dla miasta Torunia na lata 2020-2050. Uchwałę w tej sprawie radni toruńscy przyjęli 27 lutego 2020 roku podczas 16. sesji Rady Miasta.
 • Od 17 lutego do 26 marca prezydent Torunia Michał Zaleski spotka się z mieszkańcami toruńskich osiedli. Prezydent zaprasza do rozmowy wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta.
 • W sobotę 29 lutego 2020 roku Akademia Futsalu FC KJ Toruń zaprasza na „Dzień Otwarty”. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10:00 w hali UCS UMK przy ul. Św. Józefa.
 • 27 lutego 2020 roku radni przyjęli miejski program polityki zdrowotnej „Qźnia zdrowia kids”. Poprzez jego realizację miasto chce walczyć z otyłością o nadwagą u dzieci i młodzieży.
 • 16. sesja Rady Miasta Torunia odbędzie się w czwartek 27 lutego 2020 r. od godz. 10:00 w sali nr 33 Urzędu Miasta Torunia (II piętro).
 • 29 lutego 2020 roku o godz. 10:00 po raz kolejny można będzie zwiedzić Fort VII z przewodnikiem – Marcinem Orłowskim. Ruszyły zapisy na to wydarzenie.
 • Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.