www.torun.pl

Rusza cykl darmowych warsztatów

Miasto
Data publikacji: 22 maja 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Program Kariera 3.0 przygotowany przez Wyższą Szkołę Bankową to cykl otwartych spotkań dla osób, które chcą podnieść swoje kompetencje lub poznać nowe drogi rozwoju zawodowego. 23 maja 2019 roku zaplanowano kolejny wykład.

Wykładowcy związani z Wyższą Szkołą Bankową poprowadzą otwarte i darmowe zajęcia z zakresu: Coachingu, HR, Marketingu, Psychologii, Pedagogiki oraz Sprzedaży.

Tematykę spotkań przygotowano zgodnie z nowymi wymaganiami rynku pracy oraz wschodzącymi trendami dającym możliwość zatrudnienia w zupełnie nowych obszarach. Wykłady mogą stać się także inspiracją do podjęcia studiów podyplomowych i zdobycia nowych umiejętności zawodowych.

23.05.2019 r. godz. 14.00 sala 281 B, II p.  Jak wykorzystać negocjacje i mediacje w codziennym życiu?

Opis: Negocjacje to stały element naszego życia. Żyjemy w świecie negocjacji. Każdy z nas styka się z licznymi jej przypadkami. W negocjacjach nie ma znaczenia jaki jest nasz status społeczny, stan cywilny czy stanowisko w firmie. Od czego zacząć negocjacje? Możesz zacząć od prostych sytuacji życiowych i biznesowych. Każdy dzień daje Ci wiele możliwości treningu tej umiejętności. Sam się przekonaj, że negocjować warto. Zacznij już dziś – zrób ten pierwszy krok i pamiętaj słowa Horacego – „połowy dokonał, kto zaczął”. Umiejętność rozwiązywania konfliktów to kluczowa kompetencja - dzięki negocjacjom i mediacjom życie może być łatwiejsze
Prowadząca: Irena Paczkowska- mediatorka, nauczyciel akademicki, przedsiębiorca. Prowadzę konsultacje w zakresie zarządzania i rozwiązywania konfliktów dla biznesu oraz dla osób fizycznych. Mediatorka oraz szkoleniowiec w Ośrodku Mediacyjnym przy OIRP w Bydgoszczy oraz w Toruńskim Ośrodku Mediacji Gospodarczych przy IPH w Toruniu. Od wielu lat praktykuję i rozwijam swoje umiejętności negocjacyjne, które umożliwiają mi osiąganie postawionych celów. Podczas negocjacji mam ogromną przyjemność poznawać wspaniałych ludzi, budować z nimi długotrwałe relacje. Na początku mojej drogi zawodowej myślałam, że negocjacje zarezerwowane są wyłącznie dla wielkiego biznesu i świata dyplomacji. Dziś wiem, że nie tylko, bo negocjować każdy może.

28.05.2019 r. godz. 17.00 sala 281 B, II p. Employer Branding
Prowadząca: Izabela Mazurek-Turska - HR Business Partner w międzynarodowej firmie IT. Wykładowca studiów podyplomowych w zakresie HR Management oraz ZZL dla Managerów w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i Bydgoszczy. Certyfikowana konsultantka metody TalentQ – systemu badań psychometrycznych, służących do oceny osobowości, umiejętności i kompetencji. Absolwentka studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego z zakresu Employer Branding Management, jak również Coaching oraz HR Manager w Wyższej Szkole Bankowej. Prowadzi warsztaty oraz konsultacje dla firm z obszarów budowania marki pracodawcy, zarządzania talentami, budowania zespołów oraz zaangażowania w organizacjach. Przez kilka lat odpowiadała za budowanie oraz realizację strategii marki pracodawcy. Prowadzi bloga eb-w-praktyce.pl.

30.05.2019 r. godz. 11.00 sala 281 B, II p. Wycena nieruchomości w podejściu porównawczym
Prowadząca: Małgorzata Sudorowska – rzeczoznawca majątkowy, opiekun merytoryczny studiów podyplomowych „Wycena nieruchomości” Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, wykładowca WSB na kierunku „Wycena nieruchomości” od 2014r. Posiada uprawnienia zawodowe nr 5564 nadane przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w 2012r. Absolwentka studiów podyplomowych „Wycena nieruchomości”, „Zarządzanie Nieruchomościami” oraz „Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami”. Posiada certyfikat ukończenia kursu i zdania egzaminu „Wycena nieruchomości dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności bankowych” organizowanego przez Związek Banków Polskich.W ramach wykonywanego zawodu, sporządza operaty szacunkowe dla instytucji publicznych, firm i osób prywatnych. Jest członkiem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych w Bydgoszczy, które należy do Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych.

04.06.2019 r. godz. 17.00, Ludzka twarz biznesu - zadanie HR

Prowadząca: Joanna Szmycińska-Słowik - HR Business Partner w Geberit Produkcja Sp. z o.o., trener biznesu, coach. Absolwentka Zarządzania i Marketingu oraz Doradztwa Personalnego na UMK w Toruniu, a także podyplomowych studiów z zakresu PR i komunikacji społecznej, prawa pracy oraz Akademii Trenera Biznesu. Zajmuje się wspieraniem menadżerów w ich codziennych wyzwaniach. Bierze także udział w działaniach z obszaru całego HR: Employer Branding, AC, badania kultury organizacyjnej, komunikacja wewnętrzna, programy rozwojowe. Z dużą przyjemnością przygotowuje i prowadzi szkolenia z tzw. miękkich obszarów – twórcze myślenie, przywództwo, praca zespołowa, wystąpienia publiczne. Prywatnie mama Kalinki i Jagody, wielbicielka kawy, truskawek i jazzu.

Opis: Dlaczego kompetentny i mądry HR jest tak potrzebny w firmach? Co wprowadzamy do biznesu? Dlaczego nie zawsze biznes nas słucha i co zrobić by to zmienić? Co w naszej pracy jest najważniejsze? Jak dbać o swoich partnerów biznesowych? Jak dbać o siebie?

6.06.2019 r. godz. 14.00, Jak żyć w zgodzie ze sobą i czerpać z życia satysfakcję?

Prowadząca: Jolanta Serocka - z odwagą wspiera innych w realizacji ważnych dla nich celów jako doradca metodyczny, polonista, akredytowany coach ACC ICF, trener biznesu i kompetencji edukacyjnych. Wykorzystuje 20-letnie doświadczenie pracy z ludźmi, aby uczyć konstruktywnego dialogu międzypokoleniowego. Jako autorka nowatorskiego projektu „META:MATURA” skutecznie zachęca pokolenie Z do odkrycia swoich mocnych stron i zaplanowania kariery łączącej pasję z zarabianiem. W ramach life coachingu, a także coachingu kariery dzieli się wiarą w zmianę z osobami z innych pokoleń (m. in. z bezrobotnymi 50+), towarzysząc im w odnalezieniu nowych dróg życiowych i zawodowych. Ma za sobą ponad 300 godzin coachingu indywidualnego i tyle samo warsztatów rozwoju osobistego. Projektuje i prowadzi warsztaty dla edukacji oraz biznesu dostosowane do potrzeb klienta. Absolwentka filologii polskiej na UMK w Toruniu, 4 studiów podyplomowych (m.in. „Coaching”, „Akademia Trenera Biznesu” w WSB) oraz Akademii Professional Coaching ACSTH. Z zaangażowaniem propaguje ideę coachingu opartego na najwyższych standardach etycznych i kompetencyjnych. Stawia na odwagę, autentyczność oraz efektywność w działaniu, uwielbia wyzwania, w tym literackie – zadebiutowała opowiadaniem w książce „Kreatywne pisanie. 12 debiutów”.

Opis: Zdarza Ci się mieć poczucie, że życie przecieka Ci przez palce, bo nie robisz tego, co dla Ciebie ważne? Chcesz w większym stopniu cieszyć się życiem, akceptując siebie takim, jakim jesteś? Zapraszam Cię na warsztaty, podczas których: -lepiej poznasz siebie, -przyjrzysz się swoim wartościom i zdecydujesz, jak je realizować w swoim życiu, -odpowiesz sobie na pytanie, jak być sobą w każdej życiowej roli, osiągając w życiu satysfakcję

11.06.2019 r. godz. 17.00 Informatyka i edukacja informatyczna dla nauczycieli
Prowadząca: Teresa Thiem- nauczyciel, doradca metodyczny. Autor i realizator wielu form szkoleniowych dla nauczycieli m.in. w zakresie programowania w edukacji wczesnoszkolnej. Szkoleniowiec w placówkach doskonalenia nauczycieli w zakresie rozwijania kompetencji informatycznych.
Opis: Nauczanie informatyki w szkole realizowane jest na wszystkich etapach edukacyjnych. Warsztat dotyczy studiów podyplomowych, których celem jest przygotowanie nauczycieli różnych specjalności do prowadzenia drugiego przedmiotu, informatyki i edukacji informatycznej. Na warsztatach omówiony zostanie program studiów oraz przedstawione będą metody wprowadzania programowania w klasach 1-3.

13.06.2019 r. godz. 14.00, Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim
Prowadząca: Wiesława Kuban

25.06.2019 r. godz. 14.00 Praca z uczniami ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się i zachowaniu Dostosowanie treści programowych do indywidualnych cech i możliwości psychofizycznych uczniów
Prowadząca: Laurencja Lewandowska - pedagog, terapeuta, logopeda. Dyrektor Toruńskiej Szkoły Terapeutycznej. Od 25 lat prowadzi zajęcia ze studentami studiów dziennych, zaocznych i podyplomowych

27. 06.2019 r. godz. 17.00, Ruch- Mowa- Świadomość
Prowadząca: Róża Sobocińska- logopeda, neurologopeda, specjalista w zakresie terapii osób z jąkaniem, emisji głosu, wczesnej interwencji logopedycznej. Ma 25 -letnie doświadczenie w prowadzeniu terapii indywidualnej, grupowej, rodzinnej oraz wykładowca WSB i UMK w Toruniu. Fascynuje się logopedią, psychologią i wędrówkami po górach.

3.09.2019 r. godz. 14.00, Zarządzanie Sprzedażą a Funkcjonowanie firmy
Prowadzący: Łukasz Kuciński - Współautor bestsellera "Firma Jako Całość - Porządkowanie Chaosu Korporacyjnego" (ONEPRESS). Właściciel firmy Biznes Plus oraz Prezes Zarządu AMS PRESTIGE – Akademia Menedżera Sprzedaży. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w firmach o zróżnicowanym profilu działania. W latach 2003 – 2011 Dyrektor Działu Nauczania Języków Obcych w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych, gdzie dzięki alternatywnym metodom zwiększył sprzedaż swoich produktów o 740%. Współtwórca koncepcji CGT – Corporate Global Thinking – metody kreatywnego rozwiązywania problemów w przedsiębiorstwach przy pomocy Design Thinking. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z zakresu Zarządzania, Sprzedaży, Marketingu, ze szczególnym uwzględnieniem Efektywnych Strategii Komunikacyjnych opartych o analizę osobowości zawodowej, Innowacji w zarządzaniu oraz Marketingu 4.0. Twórca autorskiego programu studiów podyplomowych na kierunku Akademia Menedżera Sprzedaży w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i w Bydgoszczy, Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, wykładowca oraz koordynator bloku Marketing i Sprzedaż na Studiach MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy i Toruniu/Franklin University Columbus/Ohio. Członek Komisji Sędziowskiej w prestiżowym konkursie PNSA – Polish National Sales Awards dla wszystkich osób związanych zawodowo z zarządzaniem i sprzedażą. Organizator wielu konferencji na temat sprzedaży i przedsiębiorczości w ramach programu Łódź Przedsiębiorcza oraz Kujawy Przedsiębiorcze. Prelegent i mówca na ogólnopolskich konferencjach z cyklu: Nowoczesne Techniki Sprzedaży. Autoryzowany partner systemu wspomagającego Zarządzanie Zasobami Ludzkimi - Badania Facet5 do diagnozowania osobowości zawodowej. Jest autorem bloga o Sprzedaży, Zarządzaniu i Marketingu, stałym autorem magazynu World Business Class oraz autorem wielu publikacji na temat zarządzania.

05.09.2019 r. godz. 14.00, Technologia Blockchain i kryptowaluty
Prowadzący: Łukasz Kuciński - Od 2 lat funkcjonuje w świecie kryptowalut i blockchain. Jest współtwórcą stowarzyszenia BLOCKCHAIN WORLD, które zajmuje się promocją technologii Blockchain do zastosowań biznesowych. Pracuje obecnie nad powołaniem AKCELERATORA BLOCKCHAIN dla firm fintechowych, które będą przygotowywać nowe rozwiązania dla urzędów i firm w Polsce i zagranicą

12.09.2019 r. godz. 15.00, Wycena nieruchomości w podejściu porównawczym
Prowadząca: Małgorzata Sudorowska
Opis: Na warsztatach omówiony zostanie program studiów podyplomowych z zakresu wyceny nieruchomości, sposób nadawania uprawnień zawodowych rzeczoznawcom majątkowym, a także podstawy wyceny nieruchomości przy zastosowaniu podejścia porównawczego.

17.09.2019 r. godz. 17.00, Informatyka i edukacja informatyczna dla nauczycieli
Prowadzący: Michał Szymczak - doradca metodyczny w zakresie przedmiotów zawodowych.
Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Autor zadań maturalnych z informatyki oraz zawodowych w zawodzie technik informatyk Egzaminator egzaminu maturalnego z informatyki i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik informatyk. Autor podręczników dla zawodu technik informatyk oraz programów nauczania dla zawodu. Miłośnik wolnego oprogramowania i rozwiązań Open Source. W pracy dydaktycznej wykorzystuje platformy do zadalnego nauczania takie jak Moodle i Google App.
Opis: Zdarza Ci się mieć poczucie, że życie przecieka Ci przez palce, bo nie robisz tego, co dla Ciebie ważne? Chcesz w większym stopniu cieszyć się życiem, akceptując siebie takim, jakim jesteś? Zapraszam Cię na warsztaty, podczas których: -lepiej poznasz siebie, -przyjrzysz się swoim wartościom i zdecydujesz, jak je realizować w swoim życiu, -odpowiesz sobie na pytanie, jak być sobą w każdej życiowej roli, osiągając w życiu satysfakcję.

24.09.2019 r. godz. 17.00, Wybór metodyki projektowej
Prowadzący: Wojciech Ożga - praktyk zarządzania projektami. Od ponad 20 lat bierze udział w projektach. Prowadzi własną firmę, której celem jest wspieranie różnych organizacji w prowadzeniu projektów. Od 2009 roku współpracuje z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu, gdzie pełni funkcję opiekuna merytorycznego podyplomowych studiów Zarządzania Projektami oraz Zaawansowanego Zarządzani Projektami i Programami.

Opis: Podczas warsztatów odpowiemy na pytania: Jakie są różnice między metodykami? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej metodyki ? Jakie są dostępne narzędzia wspierające wybór metodyki?

10.10.2019 r. godz. 17.00, Employer Branding
Prowadząca: Izabela Mazurek-Turska

15.10.2019 r. godz. 17.00, Jak żyć w zgodzie ze soba i czerpać z życia satysfakcję?
Prowadząca: Jolanta Serocka - z odwagą wspiera innych w realizacji ważnych dla nich celów jako doradca metodyczny, polonista, akredytowany coach ACC ICF, trener biznesu i kompetencji edukacyjnych. Wykorzystuje 20-letnie doświadczenie pracy z ludźmi, aby uczyć konstruktywnego dialogu międzypokoleniowego. Jako autorka nowatorskiego projektu „META:MATURA” skutecznie zachęca pokolenie Z do odkrycia swoich mocnych stron i zaplanowania kariery łączącej pasję z zarabianiem. W ramach life coachingu, a także coachingu kariery dzieli się wiarą w zmianę z osobami z innych pokoleń (m. in. z bezrobotnymi 50+), towarzysząc im w odnalezieniu nowych dróg życiowych i zawodowych. Ma za sobą ponad 300 godzin coachingu indywidualnego i tyle samo warsztatów rozwoju osobistego. Projektuje i prowadzi warsztaty dla edukacji oraz biznesu dostosowane do potrzeb klienta. Absolwentka filologii polskiej na UMK w Toruniu, 4 studiów podyplomowych (m.in. „Coaching”, „Akademia Trenera Biznesu” w WSB) oraz Akademii Professional Coaching ACSTH. Z zaangażowaniem propaguje ideę coachingu opartego na najwyższych standardach etycznych i kompetencyjnych. Stawia na odwagę, autentyczność oraz efektywność w działaniu, uwielbia wyzwania, w tym literackie – zadebiutowała opowiadaniem w książce „Kreatywne pisanie. 12 debiutów”.

Opis: Zdarza Ci się mieć poczucie, że życie przecieka Ci przez palce, bo nie robisz tego, co dla Ciebie ważne? Chcesz w większym stopniu cieszyć się życiem, akceptując siebie takim, jakim jesteś? Zapraszam Cię na warsztaty, podczas których: -lepiej poznasz siebie, -przyjrzysz się swoim wartościom i zdecydujesz, jak je realizować w swoim życiu, -odpowiesz sobie na pytanie, jak być sobą w każdej życiowej roli, osiągając w życiu satysfakcję.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy.

Formularz zgłoszeniowy

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W naborze uzupełniającym do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych uczniowie mają do dyspozycji 885 miejsc, czyli o 118 miejsc więcej niż osób niezakwalifikowanych w I etapie rekrutacji.
 • Biznes, Miasto
  Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa wygrała przetarg na sprzedaż działki inwestycyjnej w zachodnim Toruniu. MSM wpłaci do miejskiej kasy 3 321 000 złotych.
 • Przez ponad dwa miesiące wakacyjnego odpoczynku 2019 uczniowie mogą skorzystać z wielu atrakcji, jakie przygotowały toruńskie instytucje kulturalne i sportowe.
 • Miasto
  Pierwsza wypłata świadczeń wychowawczych 500+ przyznanych na nowych zasadach oraz świadczeń Dobry Start planowana jest na piątek 19 lipca 2019 r.
 • Miasto
  11 lipca 2019 roku ogłoszono listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano łącznie 5160 miejsc w 162 oddziałach w liceach, technikach i szkołach branżowych.
 • Miasto
  16 lipca 2019 roku na Rynku Staromiejskim odbyły się uroczystości związane ze Świętem Policji. Obchody tego dnia w tym roku były szczególne ze względu na setną rocznicą powołania w Polsce Policji Państwowej.
 • Wakacyjna Trasa Dwójki zawitała do Torunia. W niedzielę wieczorem na Motoarenie torunianie i turyści mogli wysłuchać największych przebojów m.in. zespołu Enej, De Mono czy Feel. Zabawa była wyśmienita!
 • Realizacja zadania „Zielona brama toruńskiej starówki” trwa. Do 15 listopada 2019 roku w sąsiedztwie ścisłego centrum miasta pojawią się nowe alejki, nawierzchnie, ciekawe elementy małej architektury, a przede wszystkim nowe nasadzenia zieleni wielopiętrowej.
 • Z początkiem lipca 2019 roku w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na toruńskich Stawkach posługę rozpoczął ks. Krzysztof Lewandowski. Nowy proboszcz został również dziekanem dekanatu toruńskiego IV.
 • 16 lipca 2019 r. ulicami Starego Miasta przejdzie kolumna funkcjonariuszy z okazji Święta Policji. W trakcie uroczystości wyróżnionych 647 pracowników policji.
 • We wtorek 16 lipca 2019 r. o godz. 7:00 rozpocznie się naprawa 200-metrowego odcinka ul. Grudziądzkiej.
 • W sobotę 27 lipca 2019 r. na toruńskiej Motoarenie rozegrany zostanie II finał Tauron Speedway Euro Championship. Znane już są numery startowe zawodników.
 • Trwa „Lato w Toruniu bez nudy” - coroczny program zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowanych w okresie wakacyjnym.
 • Elana i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają lokalnych przedsiębiorców – pasjonatów piłki nożnej na spotkanie biznesowe. 27 lipca 2019 roku w Hotelu Filmar spotkają się przedstawiciele sportu i biznesu. Zaproszeni uczestnicy wydarzenia będą mieli także okazję obejrzeć inauguracyjny mecz rozgrywek ligowych w Toruniu, między TKP ELANA a MKS Bytovią...