www.torun.pl

RUN TORUŃ - Zwiedzaj ze Zdrowiem!

Sport
Data publikacji: 13 sierpnia 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: grupa biegaczy uczestniczących w Run Toruń

16 sierpnia 2020 roku odbędzie się tegoroczna edycja imprezy biegowej RUN TORUŃ - Zwiedzaj ze Zdrowiem! Z uwagi na epidemię koronawirusa impreza będzie miała nieco inny przebieg niż dotychczasowe edycje.

Aby dać możliwość startu jak największej liczbie uczestników i jednocześnie spełnić wszelkie wytyczne związane z obowiązującym stanem epidemii, zawodnicy startować będą falowo, w odstępach czasu co 1h 30min. Start falowy będzie odbywał się wg poniższej rozpiski:

Start na 10 km:

 • o godz. 10.00 - start mężczyzn w kategoriach wiekowych: M16, M20, M30
 • o godz. 11.30 - start mężczyzn w kategoriach wiekowych: M40, M50, M60, M70+
 • o godz. 13.00 - start kobiet we wszystkich kategoriach wiekowych.

Start na 5 km

 • o godz. 14.30 - start mężczyzn we wszystkich kategoriach wiekowych
 • o godz. 15.30 - start kobiet we wszystkich kategoriach wiekowych

Organizatorzy proszą biegaczy o zastosowanie się do ww. godzin startów i nie zmienianie ich wg własnych potrzeb. Poszczególne grupy zostały podzielone wg liczby zgłoszeń w danej kategorii wiekowej, dzięki temu spełnimy ustawowe wymogi organizacji Run Toruń w czasie epidemii.

Trasy 5 i 10 km

Obie trasy w 99% przebiegają po nawierzchni asfaltowej. Łagodny profil tras na pewno będzie sprzyjał szybkiemu bieganiu. Trasy 5 i 10 km w dniu 9 sierpnia 2020 r. uzyskały atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na trasie będą znajdować się znaki pionowe (flagi) prezentujące każdy kilometr.

Start na dystansie 5 i 10 km będzie zlokalizowany na ul. Łukasiewicza na wysokości warsztatu samochodowego For Car Bosch Car Service. Biegacze będą zmierzać w kierunku Motoareny, aż do ronda. Na skrzyżowaniu skręcą w lewo w ul. Pera Jonssona, następnie nawrócą i wbiegną w ścieżkę rowerową zmierzając do Przysieka. Biegacze na dystansie 5 km nawrócą przed rozwidleniem ścieżki w stronę Przysieka i Barbarki, a biegacze na dystansie 10 km pobiegną dalej ścieżką zmierzającą w stronę Barbarki. W Przysieku przed przekroczeniem 5 km biegacze skręcą w ul. Leśną i na wysokości Szkoły Podstawowej przy ul. Jaśminowej skręcą w lewo ponownie w ścieżkę rowerową i będą biec w kierunku ul. Pera Jonssona. Na rondzie nawrócą i głównym wjazdem do Motoareny zbiegną na tor żużlowy. Biegacze będą mieć do pokonania pół okrążenia toru żużlowego. Meta będzie zlokalizowana dokładnie przy taśmie, gdzie startują żużlowcy. Na 100 m przed metą na biegaczy będzie czekać „Szybka setka z Auto Reve” z nagrodą specjalną ufundowaną przez Sponsora. Osoba z najszybszym finiszem na ostatnich 100 metrach do mety otrzyma auto z pełnym bakiem na weekend.

Wyjątkowe medale dla uczestników sierpniowej edycji Run Toruń

Medal, jak zwykle jest kolekcjonerski, nawiązujący do naszego miasta. Obok medali przedstawiających Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Ratusz Staromiejski czy Pomnik Flisaka, tym razem do kolekcji biegaczy trafi medal przedstawiający fragment wieży z zegarem, która jest częścią Ratusza Staromiejskiego w Toruniu. Tarcza zegara posiada ruchome wskazówki umożliwiające ustawienie indywidualnej godziny finiszu na mecie! Na każdym medalu będzie można wygrawerować swoje imię i nazwisko oraz osiągnięty czas.

Biuro zawodów będzie zlokalizowane w Toruń PLAZA

Informujemy, że ze względu na panującą epidemię oraz w trosce o zdrowie zawodników wdrażamy nowe ramy czasowe odbioru pakietów na „RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem 2020!”. Mieszkańcy Torunia i powiatu toruńskiego swoje pakiety będą mogli odbierać w dniach 13-15.08.2020 (czwartek i piątek w godz. od 16.00 – 20.00sobota w godz. 14:00-20:00) natomiast osoby przyjezdne w niedzielę 16.08.2020 w godzinach od 8.00 – 15.00.

Limit dostępnych miejsc, czyli 1000 osób - nie został jeszcze osiągnięty. Od czwartku do soboty będzie można jeszcze zapisać się w biurze zawodów i wystartować w RUN TORUŃ 2020.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, miejscem odbioru pakietów będzie w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń PLAZA (ul. Broniewskiego 90). Biuro zawodów będzie znajdować się na parterze galerii – dokładna lokalizacja zaprezentowana w załączniku. W sobotę (15.08) do biura zawodów będzie można wejść tylko od strony parkingu wielopoziomowego.

Do biura zawodów można wejść tylko w maseczce.  Rekomendujemy także zabrać swój długopis. W trosce o bezpieczeństwo obsługi biura zawodów i samych biegaczy przed wejściem do biura ratownik KPP będzie sprawdzał temperaturę ciała

Rezygnacja z udziału lub przeniesienie wpisowego było możliwe do 10 sierpnia!

Łączny limit zawodników dla obu dystansów wynosi 1 000 osób. Do 10 sierpnia biegacze mieli możliwość rezygnacji z biegu i odzyskania poniesionych środków finansowych na pakiet startowy lub przeniesienie dokonanej opłaty startowej na edycję, która odbędzie się w 2021 roku.

Zmiany też nastąpią w innych aspektach organizacji

Ze względu na reżim sanitarny i zminimalizowanie ryzyka zgrupowania zbyt dużej liczby osób
w jednym miejscu (zgodnie z wytycznymi sanepidu i Ministerstwa Sportu i Turystyki) NIE będzie:

 • stanowisk z depozytem
 • punktu żywieniowego na trasie
 • pacemakerów
 • wspólnej rozgrzewki
 • dekoracji z udziałem publiczności (odbiór statuetek i nagród w biurze zawodów)
 • posiłku regeneracyjnego na mecie

Na mecie każdy z biegaczy otrzyma medal zapakowany pojedynczo w woreczek oraz butelkę wody.

Biegi dla dzieci nie odbędą się

Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa SARS-CoV2 i w trosce o zdrowie najmłodszych uczestników informujemy, że zaplanowane w ramach Run Toruń Zwiedzaj ze zdrowiem 2020 biegi dla dzieci nie odbędą się. Opłaty startowe zostaną wszystkim zwrócone AUTOMATYCZNIE. Nie trzeba do nas dzwonić, czy wysyłać maila. Zwrot pieniędzy nastąpi najpóźniej do 31.08.2020.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze ECF zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.