Sala gimnastyczna I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Sala gimnastyczna I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Toruniu

Projekt nr 13
Nazwa projektu: 
Modernizacja i rozbudowa sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Toruniu
Podmiot realizujący projekt: 
Gmina Miasta Toruń
Zakres prac: 

Projekt swym zakresem objął remont zabytkowej sali gimnastycznej wraz z jej rozbudową o szatnie, zaplecze sanitarne, salę rehabilitacyjną, siłownię. Stan techniczny budynku sprzed prac był uciążliwy dla uczniów i nauczycieli, nie spełniał wymagań ochrony przeciwpożarowej i norm sanitarnych. Projekt przyczynił się do uatrakcyjnienia oferty edukacyjnej I LO i miasta – niewiele szkół średnich posiada do dyspozycji uczniów siłownię czy salę rehabilitacyjną. Ponieważ budynek sali jest obiektem zabytkowym, realizacja inwestycji była wskazana nie tylko ze względu na  podniesienie jakości kształcenia, ale także na konieczność zachowania w dobrym stanie zabytku. Projekt jest idealnym przykładem wykorzystania obiektu zabytkowego do pełnienia funkcji edukacyjnych i zaspokojenia innych współczesnych potrzeb.

Zobacz także w Załączniku nr 3 do Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Torunia na lata 2007-2015 oraz http://www.torun.pl/pl/sala-gimnastyczna-i-lo

Adres: 
Mickiewicza 15-17, 87-100 Toruń
Koszt całkowity projektu: 
1.534.349,99 zł
Dofinansowanie projektu: 

250.066,70 zł (Działanie 7.1. Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast, Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013)

Dane kontaktowe:
I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
ul. Zaułek Prosowy 1
87-100 Toruń
tel.: 56 622-79-33
e-mail: sekretariat@1lo.torun.pl
www.1lo.torun.pl

Położenie: 
Galeria: 
Sala gimnastyczna I LO przed modernizacją
Sala gimnastyczna I LO przed modernizacją
Sala gimnastyczna I LO przed modernizacją
Sala gimnastyczna I LO przed modernizacją
Sala gimnastyczna I LO przed modernizacją

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Na zdjęciu: procesja poprzedzająca mszę św. w intencji miasta
  Miasto
  Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w prezentacji ekologicznej, fot. Wojtek Szabelski
  Eko, Miasto
  Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!
 • W związku z rozpoczynającymi się wakacjami szkolnymi, od 27.06. 2022 r. do 31.08.2022 r. komunikacja miejska w Toruniu funkcjonować będzie w dni robocze wg feryjnych rozkładów jazdy.
 • Program imprez "Lato bez nudy" startuje w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 24 czerwca 2022 r. Na dzieci i młodzież w naszym mieście czeka kilkadziesiąt wydarzeń.