Monitoring wizyjny na obszarze Zespołu Staromiejskiego i Bydgoskiego Przedmieścia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Monitoring wizyjny na obszarze Zespołu Staromiejskiego i Bydgoskiego Przedmieścia

Projekt nr 18
Nazwa projektu: 
Rozbudowa i organizacja systemu monitoringu wizyjnego na obszarze Zespołu Staromiejskiego i Bydgoskiego Przedmieścia miasta Torunia
Podmiot realizujący projekt: 
Gmina Miasta Toruń
Zakres prac: 

Projekt polegał na rozbudowie systemu monitoringu miejskiego o 50 nowych punktów kamerowych oraz modernizacji pomieszczeń Głównego Punktu Rejestracji i Archiwizacji Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Cel inwestycji to poprawa bezpieczeństwa użytkowników historycznych obszarów miasta, zapewnienie porządku publicznego oraz ochrona dziedzictwa kulturowego (m.in. przeciwdziałanie aktom wandalizmu) poprzez stałą obserwację i rejestrację zdarzeń w miejscach niebezpiecznych, szybszą interwencję służb porządkowych, monitoring ruchu ulicznego i gromadzenie materiałów dowodowych. W sposób pośredni projekt przyczynia się do ożywienia społeczno-gospodarczego pozwalając na „odzyskanie” do celów handlowych, turystycznych czy kulturalnych centrum miasta, sprawdza się w zabezpieczaniu imprez masowych, a także jest pomocny do szybkiej oceny sytuacji na drogach ułatwiając sterowanie ruchem.

Zobacz także w Załączniku nr 3 do Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Torunia na lata 2007-2015 oraz na stronie http://www.torun.pl/pl/monitoring-na-starowce-i-bydgoskim-przedmiesciu-rozbudowa

Adres: 
obszar Starego Miasta i Bydgoskiego Przedmieścia, 87-100 Toruń
Koszt całkowity projektu: 
1.576.181,81 zł
Dofinansowanie projektu: 

747.814,27 zł (Działanie 7.1. Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast, Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013)

Dane kontaktowe:
Wydział Ochrony Ludności Urzędu Miasta Torunia
ul. Legionów 70/76
87-100 Toruń
tel. 56 61-19-300
e-mail: wol@um.torun.pl

Położenie: 
Galeria: 
Tablica informacyjna dotycząca projektu

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Na zdjęciu: procesja poprzedzająca mszę św. w intencji miasta
  Miasto
  Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w prezentacji ekologicznej, fot. Wojtek Szabelski
  Eko, Miasto
  Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!
 • W związku z rozpoczynającymi się wakacjami szkolnymi, od 27.06. 2022 r. do 31.08.2022 r. komunikacja miejska w Toruniu funkcjonować będzie w dni robocze wg feryjnych rozkładów jazdy.
 • Program imprez "Lato bez nudy" startuje w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 24 czerwca 2022 r. Na dzieci i młodzież w naszym mieście czeka kilkadziesiąt wydarzeń.