www.torun.pl

Rozwój sportu w 2020 r.

Miasto, Sport
Data publikacji: 02 grudnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Prezydent Miasta Torunia ogłosił otwarte konkursy ofert na wykonanie zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie rozwoju sportu w roku 2020.

Konkursy obejmują realizację zadań z zakresu rozwoju sportu dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo, rozwoju sportu na najwyższym poziomie w kategorii senior, organizacji krajowych letnich obozów sportowych dla uzdolnionych zawodników w kategorii młodzieżowej oraz organizacji i udziału zawodników w międzynarodowych, ogólnopolskich wydarzeniach sportowych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia.

Łącznie na wykonanie zadań z zakresu rozwoju sportu miasto w przyszłym roku planuje przeznaczyć 13.130.000 zł, z tego:

 • 7 230 000 zł na rozwój sportu na najwyższym poziomie w kategorii senior,
 • 4 250 000 zł na rozwój sportu dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo,
 • 450 000 zł na organizację krajowych letnich obozów sportowych dla uzdolnionych zawodników w kategorii młodzieżowej,
 • 1 200 000 zł na organizację oraz udział zawodników w międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeniach sportowych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia (Mistrzostwa Świata, Puchar Świata, Mistrzostwa Europy, Puchar Europy, Mistrzostwa Polski, Puchar Polski oraz organizacja  memoriałów i turniejów cyklicznych) - z podziałem środków: pierwszy termin 600 000 zł, drugi 600 000 zł.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie i złożenie ofert na realizację zadań elektronicznie za pomocą GENERATORA OFERT www.witkac.pl  oraz w wersji papierowej stanowiącej wydruk z GENERATORA OFERT witkac.pl.

Termin składania ofert w ramach otwartego konkurs na realizację zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie rozwoju sportu w roku 2020 w wersji elektronicznej upływa w z dniem 30 grudnia 2019 r. (w przypadku dwóch ostatnich z wymienionych konkursów kolejny terminupływa z dniem 4 maja 2020 r.). Natomiast w wersji papierowej odpowiednio: do 31.12.2019 r. do godz. 15:00 i 5.05.2020 r. do godz. 15:00 w siedzibie Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia, ul. Fałata 39 (I p. p. 39).

Szczegóły dotyczące poszczególnych konkursów w zakresie rozwoju sportu, w tym pełna treść ogłoszeń, formularze ofert wraz ze wzorami załączników wymienionych w ogłoszeniu jest opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.torun.pl (w dziale "Ogłoszenia PMT") oraz w miejskim serwisie informacyjnym dla organizacji pozarządowych orbiTorun www.orbitorun.pl.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.