www.torun.pl

Rozwój sportu w 2020 r.

Miasto, Sport
Data publikacji: 02 grudnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Prezydent Miasta Torunia ogłosił otwarte konkursy ofert na wykonanie zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie rozwoju sportu w roku 2020.

Konkursy obejmują realizację zadań z zakresu rozwoju sportu dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo, rozwoju sportu na najwyższym poziomie w kategorii senior, organizacji krajowych letnich obozów sportowych dla uzdolnionych zawodników w kategorii młodzieżowej oraz organizacji i udziału zawodników w międzynarodowych, ogólnopolskich wydarzeniach sportowych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia.

Łącznie na wykonanie zadań z zakresu rozwoju sportu miasto w przyszłym roku planuje przeznaczyć 13.130.000 zł, z tego:

 • 7 230 000 zł na rozwój sportu na najwyższym poziomie w kategorii senior,
 • 4 250 000 zł na rozwój sportu dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo,
 • 450 000 zł na organizację krajowych letnich obozów sportowych dla uzdolnionych zawodników w kategorii młodzieżowej,
 • 1 200 000 zł na organizację oraz udział zawodników w międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeniach sportowych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia (Mistrzostwa Świata, Puchar Świata, Mistrzostwa Europy, Puchar Europy, Mistrzostwa Polski, Puchar Polski oraz organizacja  memoriałów i turniejów cyklicznych) - z podziałem środków: pierwszy termin 600 000 zł, drugi 600 000 zł.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie i złożenie ofert na realizację zadań elektronicznie za pomocą GENERATORA OFERT www.witkac.pl  oraz w wersji papierowej stanowiącej wydruk z GENERATORA OFERT witkac.pl.

Termin składania ofert w ramach otwartego konkurs na realizację zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie rozwoju sportu w roku 2020 w wersji elektronicznej upływa w z dniem 30 grudnia 2019 r. (w przypadku dwóch ostatnich z wymienionych konkursów kolejny terminupływa z dniem 4 maja 2020 r.). Natomiast w wersji papierowej odpowiednio: do 31.12.2019 r. do godz. 15:00 i 5.05.2020 r. do godz. 15:00 w siedzibie Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia, ul. Fałata 39 (I p. p. 39).

Szczegóły dotyczące poszczególnych konkursów w zakresie rozwoju sportu, w tym pełna treść ogłoszeń, formularze ofert wraz ze wzorami załączników wymienionych w ogłoszeniu jest opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.torun.pl (w dziale "Ogłoszenia PMT") oraz w miejskim serwisie informacyjnym dla organizacji pozarządowych orbiTorun www.orbitorun.pl.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  Teatr Baj Pomorski ma niespodziankę dla wszystkich dzieci. Zapraszamy na przedstawienie „Jaś i Małgosia” - spektakl online z musicalowym zacięciem.
 • Miasto
  30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Życzenia rodzicom zastępczym oraz ich podopiecznym złożył prezydent Michał Zaleski.
 • Drogi, Miasto
  Od 22 do 27 maja 2020 r. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu przyjmował uwagi dotyczące trzech zaproponowanych koncepcji przebudowy ul. Łukasiewicza w Toruniu. Konsultacje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wpłynęło 38 uwag, złożono 4 pisma z propozycjami rozwiązań.
 • Drogi, Miasto
  Od najbliższego poniedziałku (1 czerwca) kierowcy parkujący w Strefie Płatnego Parkowania będą mogli wnosić opłaty za parkowanie w parkomatach.
 • Miasto, Sport
  W niedzielę 7 czerwca 2020 r. wystartuje pierwszy z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”.
 • Miasto, Sport
  Zgodnie z zapowiedzią rządu, od 30 maja 2020 r. dostępne będą siłownie zewnętrzne. Wkrótce też będzie można korzystać z placów zabaw.
 • Ponad 7,5 mln zł wynosi budżet obywatelski Torunia na rok 2021. Wnioski będzie można składać już od 8 czerwca 2020 r.
 • U 140 mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Kwarantanną objęto 252 osoby, w tym 25 osób znajduje się w miejscu kwarantanny zbiorowej). Do 110 wzrosła liczba zarażonych, którzy powrócili do zdrowia. Od poniedziałku 25 maja nie zanotowano kolejnej ofiary śmiertelnej pandemii koronawirusa.
 • W związku z czwartym etapem znoszenia obostrzeń, możliwe będzie przeprowadzenie pierwszych kulturalnych wydarzeń plenerowych już w ten weekend! Miasto Toruń i toruńskie instytucje kultury zapraszają na Kino Letnie i spektakl z okazji Dnia Dziecka przy CKK Jordanki.
 • Jak branża wraca do normalności - opowiada Katarzyna Małkiewicz z toruńskiego Hotelu Filmar w kolejnym odcinku cyklu realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada 30 maja, prezydent Michał Zaleski przekazał upominki dla podopiecznych toruńskich rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.
 • W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki powstało profesjonalne studio telewizyjne toruńskiej firmy Art4Media. Studio zainauguruje swoją działalność muzycznie, prezentując koncerty.
 • W Zielone Świątki (niedziela 31 maja) komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg świątecznych rozkłądów jazdy.
 • Od pierwszego czerwca torunianie mogą korzystać z bezpośrednich porad konsumenckich. Miejski Rzecznik Konsumentów będzie udzielać porad i informacji oraz przyjmować wnioski o udzielenie pomocy prawnej w sprawach konsumenckich w Punkcie Informacyjnym przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 w godz. 7.30-15.30.