Rozpoczęło się Welconomy Toruń 2020 | www.torun.pl

Rozpoczęło się Welconomy Toruń 2020

Biznes, Miasto
Data publikacji: 14 września 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Podczas Welconomy Forum zostały wręczone nagrody - na scenie stoją laureaci Szmaragdów Welconomy, wśród nich Prezydent Michał Zaleski

27. edycja Welconomy Forum rozpoczęła się w Toruniu. Wydarzenie odbywa się w dniach 14-15 września 2020 r. w CKK Jordanki, dokąd przybyli przedstawiciele świata polityki, biznesu, nauki oraz samorządowcy.

Wydarzenie pierwotnie miało odbyć się w marcu 2020 roku, jednak ze względu na wybuch pandemii zostało przełożone na późniejszy termin. Odbywa się zatem w dnia 14-15 września 2020 r. w CKK Jordanki, z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. - To, iż musieliśmy przełożyć konferencję z marca na wrzesień, nie wpłynęło ani na chęć bycia z nami, ani na frekwencję, ani na przedsiębiorców, którzy ze współpracy z nami się nie wycofali podkreślił Jacek Janiszewski, twórca Welconomy Forum.

- Welconomy Toruń to miejsce, gdzie prowadzone są poważne dysputy i debaty o tym, jaka ma być gospodarka po Covidzie. Będzie dobra, będzie się rozwijała – takie optymistyczne przesłanie płynie z pierwszych godzin tego spotkaniapowiedział prezydent Michał Zaleski w trakcie forum.

Forum złożone z kilkudziesięciu sesji i paneli dyskusyjnych rozpoczęło się sesją plenarną „Pandemia i co dalej?”. Generalnie jednym z głównych tematów przewijających się podczas wydarzenia jest kwestia bezpieczeństwa gospodarczego i społecznego w czasach pandemii. Drugim kluczowym tematem debat będzie ekonomia widziana oczami Jana Pawła II. Nie zabraknie też tematyki międzynarodowej, dotyczącej np. sytuacji we Wspólnocie Europejskiej czy wsparcia działalności firm w rozwoju na rynkach perspektywicznych.

Welconomy to także tradycyjnie okazja przyznania nagród osobom i firmom zasłużonym dla polskiej gospodarki. W roku 2020 nagrodę Szmaragd Welconomy dla osoby, która swoją działalnością budzi wielkie nadzieje dla rozwoju naszego kraju otrzymał prezydent Michał Zaleski. Po raz drugi przyznano nagrodę Ambasadora Welconomy w kategorii „Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje", w dwóch podkategoriach tj. „Firma" oraz „Samorząd" w ramach letniej działalności Stowarzyszenia „Integracja i Współpraca".

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • logo SGO
  Eko, Miasto
  Od 1 stycznia 2021 r. wchodzi ustawowy obowiązek selektywnej zbiórki odpadów. Poprawne segregowanie śmieci będzie kontrolowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.
 • plakat akcji Czytaj PL
  Kultura, Miasto
  Powoli dobiega akcja Czytaj PL, w której od kilku lat bierze udział także Toruń. Na finał, w weekend 27-29 listopada 2020 r., rusza #znowuczytamchallenge - inicjatywa mająca za zadanie zaktywizowanie wszystkich czytających.
 • Na zdjęciu widać młodych zawodników pokazujących swoje medale i dyplomy
  Miasto, Sport
  Toruński Klub Sportowy Centuria wrócił ze świetnymi wynikami z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików strefy B, które odbyły się 21 listopada 2020 r. w Bydgoszczy.
 • Zbliżenie na nakładkę z logo roweru miejskiego Torvelo
  Drogi, Miasto
  Prawie 300 tysięcy razy wypożyczane były rowery z miejskiego systemu Torvelo od początku jego funkcjonowania w 2019 r.
 • Podczas zawodów lekkoatletycznych odbywa się bieg przez płotki - widać zawodników w trakcie skoku, w tle trybuny pełne kibiców
  Miasto, Sport
  Światowa Federacja Lekkoatletyczna ogłosiła wstępny kalendarz Diamentowej Ligi na sezon 2021 oraz imprez zaliczanych do World Athletics Indoor Tour 2021, czyli halowego odpowiednika. Nie zabrakło w tym gronie siódmego mityngu Copernicus Cup Toruń 2021.
 • prezydent Michał zaleski ze statuetką HIT i dyplomem
  Miasto
  Prezydent Michał Zaleski otrzymał Honorowy Tytuł "HIT Promocji Regionu". W imieniu organizatorów konkursu wyróżnienie wręczył laureatowi 23 listopada 2020 w Urzędzie Miasta Romuald Mencel.
 • 152 nowe przypadki zachorowań z powodu koronawirusa potwierdzono 25 listopada 2020 r. w Toruniu - podaje gov.pl - Serwis Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Na moście Piłsudskiego trwa frezowanie starej nawierzchni i przygotowanie do zaplanowanej na przyszły tydzień naprawy betonowej płyty obiektu.
 • Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem – to temat przewodni 11. edycji Dnia Otwartego Notariatu, który przypada 28 listopada 2020 r.
 • Na szczycie budynku przy ul. Reja 25 powstaje mural upamiętniający Grzegorza Ciechowskiego. Jego inicjatorką jest wdowa po zmarłym w 2001 r. muzyku Anna Skrobiszewska.
 • 25 listopada obchodzimy Dzień Tramwajarza. Święto tramwajarzy znane jest jako „Katarzynka”, gdyż wypada w dzień św. Katarzyny - patronki kolejarzy i przewoźników.
 • 5 marca 2021 roku w Toruniu rozpoczną się Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce. Ruszyło wielkie odliczanie! Do startu jednej z największych imprez lekkoatletycznych na starym kontynencie pozostało dokładnie 100 dni!
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia informuje o możliwości rejestracji osób bezrobotnych, uzyskania zasiłku i pomocy w ramach usług i instrumentów rynku pracy.
 • Sejm przyjął ustawę dot. pakietu pomocowego dla przedsiębiorców, czyli tzw. antykryzysowej tarczy branżowej. Teraz trafi ona do Senatu.