www.torun.pl

Rozpoczęcie roku na Wydziale Teologicznym

Miasto
Data publikacji: 10 października 2019
Autor: Magdalena Winiarska

10 października 2019 r. na Wydziale Teologicznym UMK odbyła się inauguracja roku akademickiego 2019/2020. W uroczystościach wziął udział zastępca prezydenta miasta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

- Życzę wszystkim owocnego nowego roku akademickiego, nieustannego poszukiwania prawdy o Bogu, świecie i człowieku. Niech ten rok będzie nieustannym wzrastaniem w mądrości - powiedział dziekan ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki. - Rok akademicki 2019/2020 uważam za otwarty. Quodfelix, faustumfortunatumque sit.

Po wystąpieniu dziekana Wydziału Teologicznego odbyło się ślubowanie i immatrykulacja studentów I roku. Zgodnie z tradycją nowi studenci oraz zespół kameralny Portamus Gaudium zaśpiewali wspólnie „Gaudeamus”. Następnie dla zgromadzonych wyświetlony został film promocyjny Pracowni Laboratorium św. Jana Pawła II. Głównym celem działania instytucji jest wspieranie promocji osoby i dziedzictwa Jana Pawła II – patrona województwa kujawsko-pomorskiego. Oficjalne uroczystości zakończył wykład inauguracyjny: „Wyzwanie edukacyjne: jakie zadanie dla uniwersytetu?” (La sfidaeducativa: quale compito  per l’Università?) księdza prof. Mauro Mantovani z Rzymu.

Oprac. Natalia Przytarska

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.