Rozmawiali o rozwoju miast | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Rozmawiali o rozwoju miast

Jak przyciągać inwestorów, poprawiać komfort i jakość życia mieszkańców, budować markę biznesową i piąć się w rankingach atrakcyjności i innowacyjności – odpowiedzi na te pytania pojawiły się podczas konferencji „Inwestycje Level UP - Toruń 2018".

Organizatorami konferencji, która odbywa się 20 listopada 2018 roku w Hotelu Filmar są Miasto Toruń i „Dziennik Gazeta Prawna”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Torunia, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Związek Powiatów Polskich.

Konferencja „Inwestycje Level UP! – Toruń 2018” została skierowana do inwestorów, samorządowców, przedstawicieli biznesu i organizacji pozarządowych. Jej uczestników powitał zastępca prezydenta miasta, Zbigniew Rasielewski, podkreślając rolę wizerunku miasta w jego rozwoju.

Uczestnicy konferencji wspólnie zastanawiali się,  co zrobić, by miasta, powiaty i gminy pięły się w górę w rankingach atrakcyjności, innowacyjności oraz jakości i komfortu życia mieszkańców. Odpowiedzi szukano podczas paneli, debat eksperckich, warsztatów i analiz case studies, prowadzonych m.in. przez przedstawicieli Torunia i Jawora, firm doradczych oraz  realizujących innowacyjne projekty dla miast. Rozważano także zagadnienia dotyczące np. przenieść już dostępny kapitał – i to nie tylko ten finansowy, ale również pomysły, innowacje i potencjał mieszkańców – na wyższy poziom. Doświadczenia inwestycyjnych pionierów nie pozostawiają złudzeń: wszystkie miasta, które są liderami w rankingach atrakcyjności i jakości życia, rzetelnie odrobiły lekcje z kształtowania wizerunku i budowy swojej marki. Do tego potrzebne są też działania sprawiające, że miasto staje się przyjazne przedsiębiorcom, so stanowi niezbędny warunek do sukcesu na linii inwestor – samorząd.

W trakcie wydarzenia dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, Łukasz Szarszewski, zaprezentował potencjał gospodarczy oraz atrakcyjność inwestycyjną naszego miasta. Przy okazji rozważano zagadnienia związane z lokalizacją jako czynnikiem sukcesu inwestycji, finansowaniem inwestycji czy  innowacyjności w działaniach promocyjnych samorządów. Jednym z punktów było wykorzystanie potencjału Torunia jako miasta uniwersyteckiego – w tym kontekście poruszono temat współpracy uczelni wyższych z biznesem.

Konferencja została zorganizowana w ramach realizacji projektu „Invest in Bit CITY 2. Promocja potencjału gospodarczego oraz promocja atrakcyjności inwestycyjnej miast prezydenckich województwa kujawsko-pomorskiego”.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.