Rozmawiają o opiece paliatywnej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Rozmawiają o opiece paliatywnej

Miasto
Data publikacji: 20 maja 2022
Autor: Małgorzata Litwin
Zdjęcie przedstawia stoiska z ofertą sprzętu i medykamentów w opiece paliatywnej

20-21 maja 2022 r. w Toruniu odbywają się XXI Ogólnopolska Konferencja Medycyna Paliatywna Hospicjum 2022 i XVIII  Ogólnopolskie Forum Onkologii i Psychoonkologii.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Konferencji i Wystaw EXPO-ANDRE. W konferencji biorą udział lekarze specjaliści z dziedziny medycyny paliatywnej, onkologii i psychoonkologii, pielęgniarki, duchowni oraz wolontariusze z zakładów opieki paliatywnej z całej Polski. Obecni są także przedstawiciele firm oferujących sprzęt i środki pielęgnacyjne niezbędne w opiece paliatywnej.

Inauguracja konferencji miała miejsce w piątek o godz. 10.00 w Hotelu Filmar przy ul. Grudziądzkiej 45. W imieniu miasta gości przywitał zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski.

Przejdź do szczegółowego programu konferencji

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W związku z przechodzącą przez Polskę falą upałów, 28 czerwca 2022 r., w centrum Torunia zostały uruchomione kurtyny wodne. Urządzenia pomogą mieszkańcom miasta przetrwać wysokie temperatury.
 • Na zdjęciu: wizyta ambasador Imdiii w TZMO
  Biznes, Miasto
  Jej Ekscelencja Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagma Mallick odwiedziła 25 czerwca 2022 r. Toruńskie zakłady Materiałów Opatrunkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu publiczność siedzi na fotelach podczas Tofifest 2021
  Kultura, Miasto
  Niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi poszukiwanie drogi szukania odpowiedzi – od 28 czerwca do 3 lipca w Toruniu odbędzie się 20. MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze. Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będzie dzieło Francisa Forda Coppoli – Ojciec Chrzestny.
 • Na zdjęciu autobus elektryczny ładuje się ładowarką pantografową
  Miasto, MZK
  Od 1 lipca 2022 r. wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele z nich wynika z wniosków mieszkańców oraz dostosowania rozkładów jazdy do obsługi przez autobusy elektryczne. M.in. powstanie nowa linia autobusowa, na niektórych liniach wprowadzone zostaną korekty i zmieni się numeracja linii miejsko-podmiejskich.
 • Na zdjęciu chórzystki podczas występu festiwalowego w Dworze Artusa
  Kultura, Miasto
  W dniu 27 czerwca 2022 r. w Dworze Artusa odbył się koncert festiwalowy IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika Per Musicam ad Astra.
 • Na zdjęciu osoba trzyma myszkę komputerową
  Miasto
  Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Wspólnych ogłasza ponowne postępowanie na dostawę wyposażenia dla pracowni zawodowych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Toruniu. Oferty składać można do 14 lipca 2022 r. do godz. 10.00.