Rosja - Petersburg i Wyspy Sołowieckie | www.torun.pl

Rosja - Petersburg i Wyspy Sołowieckie

Data wydarzenia
-
Plakat wydarzenia
Opis wydarzenia: 

Polskie Towarzystwo Geograficzne Oddział w Toruniu zaprasza na bogato ilustrowaną prelekcję Agnieszki Siejki pt. Rosja - Petersburg i Wyspy Sołowieckie.

Sankt Petersburg miasto ze snu cara Piotra I, nie bez przyczyny nazywane jest Wenecją Północy, poprzecinane rzekami i kanałami położone jest na 42 wyspach, które spina ponad 300 mostów. Ta tętniąca życiem metropolia zachwyca bez względu czy spacerujemy Newskim Prospektem, pływamy statkiem po rzekach i kanałach czy wędrujemy po dachach kamienic. Koniecznie trzeba zobaczyć Pomnik Piotra I, Twierdzę Piertopawłowską, Cerkiew na Krwi, Ermitaż czy Kunstkamerę. Planując wycieczkę warto odwiedzić pałace i rezydencje carskie w Peterhofie, Pawłowsku czy Carskim Siole. W poszukiwaniu dzikiej przyrody i surowych krajobrazów warto wybrać się na rejs po jeziorze Onego i odwiedzić wyspę Kiży wpisaną na listę UNESCO oraz w pobliże koła podbiegunowego nad Morze Białe. Na Archipelagu wysp Sołowieckich znajduje się miejsce szczególne, Monastyr Sołowiecki to miejsce związane z tragiczną historią GUŁAG-u.

Prelegentka: Agnieszka Siejka – biolożka, podróżniczka i edukatorka, współzałożycielka Fundacji VERDA. Prowadzi zajęcia z zakresu edukacji międzykulturowej dla dzieci, młodzieży i seniorów. Podczas licznych prelekcji i spotkań podróżniczych oraz warsztatów związanych z kierunkami jej wypraw, dzieli się wrażeniami, wiedzą i spostrzeżeniami z wyjazdów. Organizatorka wielu imprez o charakterze podróżniczym i edukacyjnym. Miłośniczka regionów polarnych, organizatorka i uczestniczka Spitsbergen Polish Female Expedition 2012. Lubi niestandardowe podróży poza szlakiem, górskie wędrówki i aktywne spędzanie czasu. W swoich wojażach najczęściej wraca do Rosji i na Bliski Wschód, skąd poza wspomnieniami przywozi smaki i aromaty miejscowej kuchni. Podróżując poza utartym szlakiem często dociera do miejsc, które nie są opisywane w przewodnikach. Najpiękniejsze historie z podroży wiążą się z ludźmi, których spotyka na swojej drodze. Czasem jeden niewinny uśmiech może odmienić plan podróży, więc często się uśmiecha.

Wstęp: wolny

Prelekcja odbędzie się w formie hybrydowej, tj. stacjonarnie: na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK, ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń, sala 104, z jednoczesną transmisją online z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams.

Wydarzenie na FB - kliknij tutaj, aby przejść do strony wydarzenia.

MS Teams - kilknij tutaj, aby przejść do spotkania na platformie MS Teams.

Data: 
26.01.2022 18:00
Miejsce: 
Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK, ul. Lwowska 1, sala 104
Kategoria wydarzenia: 
Spotkanie
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Winda budowana przy podporze mostu
  Inwestycje
  Windy i klatki schodowe to nowy element wykonywany w ramach rozbudowy mostu drogowego im. marszałka J. Piłsudskiego.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski, starosta powiatowy Marek Olszewski i poseł Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania ws. szynobusu
  Miasto
  Szynobus kursujący na trasie linii kolejowej nr 27 na odcinku od Torunia Wschodniego do Czernikowa – to plan, by ułatwić dojazd do pracy i szkoły mieszkańcom gmin położonych na wschód od miasta.
 • Na zdjęciu: łyżwiarka Ekaterina Kurakova w błękitnej sukience występuję podczas mistrzostw Europy
  Miasto, Sport
  Zawodniczka toruńskiego klubu MKS Axel Ekaterina Kurakova zajęła 5. miejsce w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. Jest to najlepszy wynik w historii występów polskich solistek podczas tej imprezy (204,73 pkt).
 • Na zdjęciu: wizualizacja nowej inwestycji - hala
  Biznes, Miasto
  Branżowy serwis PropertyNews.pl w jednym z najnowszych artykułów informuje o inwestycji White Star Logistics w Toruniu. Informacja pojawiła się również w oficjalnym serwisie internetowym inwestora.
 • Kultura, Miasto
  Orkiestra Wojskowa w Toruniu zaprasza na okolicznościowy koncert karnawałowy. Darmowe wejściówki można odbierać w siedzibie Orkiestry.
 • Na zdjęciu: biegacze na mecie
  Miasto, Sport
  Jedenasta edycja toruńskiej dyszki i towarzyszącej piątki, wzorem edycji przed pandemią, odbędzie się na wiosnę – 15 maja 2022 roku.
 • Od maja 2021 r. można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji w wybranych punktach w Toruniu. Sprawdź, gdzie możesz otrzymać dawkę szczepionki (także trzecią przypominającą oraz dla dzieci w wieku 5-11 lat) od ręki w tym tygodniu!
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (10-16 stycznia 2022 r.) potwierdzono 525 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Siedemnaście osób zmarło w naszym mieście, w tym 2 wyłącznie w wyniku COVID-19, bez chorób współistniejących.
 • Koncert "Wieczór polski Kilar/ Dębski/ Lorenc/ Wesołowski", połączony z wręczeniem medali 100-lecia, uświetnił 16 stycznia 2022 r. rozpoczynające się w Toruniu obchody 102. rocznicy powrotu miasta do wolnej Polski.
 • Scenki z życia hallerczyków, pokazy wyszkolenia ułańskiego i musztry konnej czyli Halleriada 2022 zainaugurowała 16 stycznia 2022 r. obchody 102. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Od nocy w niedzielę i przez cały poniedziałek 17 stycznia 2022 r. w Toruniu spodziewany jest silny wiatr! - ostrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Piątkowe "Ferie na start" przyciągnęły na sezonowe lodowisko na Skarpie spore grono spragnionych wrażeń najmłodszych torunian. Było warto!
 • Uroczystym spotkaniem i pamiątkowymi medalami miasto Toruń nagrodziło firmy i osoby zaangażowane w rozwój i wsparcie toruńskiego sportu.
 • Kolejna inwestycja przy ul. Świdnickiej na Abisynii. Na kupionym od miasta gruncie swoją nową siedzibę buduje firma M.G.B Firma pokazała już wizualizacje budynków, jakie powstają w strefie gospodarczej „Toruń-Wchód”. W procesie inwestycyjnym z przedsiębiorstwem współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.