Rosja - Petersburg i Wyspy Sołowieckie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Rosja - Petersburg i Wyspy Sołowieckie

Data wydarzenia
-
Plakat wydarzenia
Opis wydarzenia: 

Polskie Towarzystwo Geograficzne Oddział w Toruniu zaprasza na bogato ilustrowaną prelekcję Agnieszki Siejki pt. Rosja - Petersburg i Wyspy Sołowieckie.

Sankt Petersburg miasto ze snu cara Piotra I, nie bez przyczyny nazywane jest Wenecją Północy, poprzecinane rzekami i kanałami położone jest na 42 wyspach, które spina ponad 300 mostów. Ta tętniąca życiem metropolia zachwyca bez względu czy spacerujemy Newskim Prospektem, pływamy statkiem po rzekach i kanałach czy wędrujemy po dachach kamienic. Koniecznie trzeba zobaczyć Pomnik Piotra I, Twierdzę Piertopawłowską, Cerkiew na Krwi, Ermitaż czy Kunstkamerę. Planując wycieczkę warto odwiedzić pałace i rezydencje carskie w Peterhofie, Pawłowsku czy Carskim Siole. W poszukiwaniu dzikiej przyrody i surowych krajobrazów warto wybrać się na rejs po jeziorze Onego i odwiedzić wyspę Kiży wpisaną na listę UNESCO oraz w pobliże koła podbiegunowego nad Morze Białe. Na Archipelagu wysp Sołowieckich znajduje się miejsce szczególne, Monastyr Sołowiecki to miejsce związane z tragiczną historią GUŁAG-u.

Prelegentka: Agnieszka Siejka – biolożka, podróżniczka i edukatorka, współzałożycielka Fundacji VERDA. Prowadzi zajęcia z zakresu edukacji międzykulturowej dla dzieci, młodzieży i seniorów. Podczas licznych prelekcji i spotkań podróżniczych oraz warsztatów związanych z kierunkami jej wypraw, dzieli się wrażeniami, wiedzą i spostrzeżeniami z wyjazdów. Organizatorka wielu imprez o charakterze podróżniczym i edukacyjnym. Miłośniczka regionów polarnych, organizatorka i uczestniczka Spitsbergen Polish Female Expedition 2012. Lubi niestandardowe podróży poza szlakiem, górskie wędrówki i aktywne spędzanie czasu. W swoich wojażach najczęściej wraca do Rosji i na Bliski Wschód, skąd poza wspomnieniami przywozi smaki i aromaty miejscowej kuchni. Podróżując poza utartym szlakiem często dociera do miejsc, które nie są opisywane w przewodnikach. Najpiękniejsze historie z podroży wiążą się z ludźmi, których spotyka na swojej drodze. Czasem jeden niewinny uśmiech może odmienić plan podróży, więc często się uśmiecha.

Wstęp: wolny

Prelekcja odbędzie się w formie hybrydowej, tj. stacjonarnie: na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK, ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń, sala 104, z jednoczesną transmisją online z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams.

Wydarzenie na FB - kliknij tutaj, aby przejść do strony wydarzenia.

MS Teams - kilknij tutaj, aby przejść do spotkania na platformie MS Teams.

Data: 
26.01.2022 18:00
Miejsce: 
Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK, ul. Lwowska 1, sala 104
Kategoria wydarzenia: 
Spotkanie
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu dziecko od tyłu wpatruje się w podświetloną na niebiesko i fioletowo fontannę
  Kultura, Miasto
  Ze względu na prace montażowe przy instalacji na 13. Bella Skyway Festival fontanna Cosmopolis zostaje wyłączona. Ponowne jej uruchomienie planuje się 22 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: dwie pomarańczowe śmieciarki
  Eko, Miasto
  W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Na zdjęciu osoby idą ul. Szewską
  Kultura, Miasto
  Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Na zdjęciu: fragment sylwetki kobiety w błękitnej sukience trzymającej w dłoni klucz do mieszkania
  Biznes, Miasto
  Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Na zdjęciu: pnącza porastające ścianę kładki nad trasą średnicową
  Eko, Miasto
  Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.
 • Na zdjęciu tramwaj na węźle przesiadkowym przy alei Solidarności
  Kultura, Miasto, MZK
  Przyjeżdżasz do Torunia na Bella Skyway Festival samochodem? Zostaw swoje auto na jednym z parkingów buforowych i dojedź na teren festiwalu dogodną komunikacją miejską!
 • Od piątku, 12 sierpnia 2022 r. od godz. 7:00 zamknięta zostanie, bez możliwości przejazdu, ul. Bydgoska za skrzyżowaniem z ul. Jana Matejki.
 • Przedsiębiorcy, którzy przekazują darowizny na rzecz ofiar wojny w Ukrainie, mogą skorzystać z preferencji w podatku PIT i CIT. Darowizny takie mogą stanowić koszt uzyskania przychodu.
 • Worek medali przywieźli toruńscy speedrowerzyści z 14. Mistrzostw Europy, które odbyły się 29-31 lipca 2022 roku na torach w Manchesterze oraz Sheffield. Udział w nich wzięło aż 8 zawodników z naszego miasta – była to najliczniejsza delegacja z Polski.
 • Kino Camerimage rozpocznie drugi tydzień swojego funkcjonowania od prezentacji najwybitniejszych dzieł legendarnego amerykańskiego reżysera Stanleya Kubricka. Filmowe projekcje wzbogaci w sobotę dyskusja na temat twórczości reżysera, w której udział weźmie prof. Krzysztof Kozłowski, filmoznawca i teatrolog, autor polskiej monografii twórczości...
 • Prace plastyczne wykonane przez dzieci i młodzież z Getyngi można oglądać w Galerii Plastycznej Twórczości Dziecka przy Rynku Nowomiejskim 17.
 • Trwa modernizacja torowiska tramwajowego w ciągu ul. Warneńczyka. W ramach zadania powstanie również dwupasmowe rondo turbinowe.
 • Przyjeżdżając na Bella Skyway Festival, warto przygotować się na zmiany w organizacji ruchu, które wprowadzone zostaną podczas wydarzenia. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące ograniczeń oraz zmian w organizacji ruchu w centrum Torunia.
 • Od 10 sierpnia 2022 r. całkowicie zamknięty zostanie wyjazd z Szosy Chełmińskiej do pl. NOT. Ruch poprowadzony zostanie objazdem.