www.torun.pl

Rocznica niepodległości na sportowo

Miasto, Sport
Data publikacji: 07 listopada 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Ogólnopolskie zawody pływackie „Pływam Na Medal" i Ogólnopolski Turniej Floretowy Dzieci Drimer Cup 2019 to sportowe wydarzenia, jakie odbędą się w Toruniu z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

Blisko 600 zawodników z całej Polski w dniu 9 listopada 2019 r. stanie do rywalizacji podczas ogólnopolskich zawodów pływackich „Pływam Na Medal" z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawody te organizowane są w Toruniu od 12 lat. Biorą w nich udział zawodnicy z roczników 2006-2011.

Organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy Ósemka. Impreza odbędzie się na pływalni Uniwersyteckiego Centrum Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Początek o godz. 9:15, oficjalne otwarcie o godz. 12:00, a zakończenie o godz. 16:00.

W tym samym dniu, tj. 9 listopada 2019 r., w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Ogólnopolski Turniej Floretowy Dzieci z Okazji Święta Niepodległości Drimer Cup 2019. Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy 35-Bielawy.

To już trzecia edycja turnieju organizowanego dla dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, dzieci i zuch. Od godziny 9:00 potrwają eliminacje we florecie dziewcząt i chłopców. O godzinie 11:30 zaplanowano uroczyste otwarcie turnieju, natomiast o godzinie 18:00 rozpoczną się turnieje finałowe.

Na oba wydarzenia wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Toruń Europejskie Miasto Sportu 2019 zaprasza do kibicowania.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  Teatr Baj Pomorski ma niespodziankę dla wszystkich dzieci. Zapraszamy na przedstawienie „Jaś i Małgosia” - spektakl online z musicalowym zacięciem.
 • Miasto
  30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Życzenia rodzicom zastępczym oraz ich podopiecznym złożył prezydent Michał Zaleski.
 • Drogi, Miasto
  Od 22 do 27 maja 2020 r. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu przyjmował uwagi dotyczące trzech zaproponowanych koncepcji przebudowy ul. Łukasiewicza w Toruniu. Konsultacje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wpłynęło 38 uwag, złożono 4 pisma z propozycjami rozwiązań.
 • Drogi, Miasto
  Od najbliższego poniedziałku (1 czerwca) kierowcy parkujący w Strefie Płatnego Parkowania będą mogli wnosić opłaty za parkowanie w parkomatach.
 • Miasto, Sport
  W niedzielę 7 czerwca 2020 r. wystartuje pierwszy z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”.
 • Miasto, Sport
  Zgodnie z zapowiedzią rządu, od 30 maja 2020 r. dostępne będą siłownie zewnętrzne. Wkrótce też będzie można korzystać z placów zabaw.
 • Ponad 7,5 mln zł wynosi budżet obywatelski Torunia na rok 2021. Wnioski będzie można składać już od 8 czerwca 2020 r.
 • U 140 mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Kwarantanną objęto 252 osoby, w tym 25 osób znajduje się w miejscu kwarantanny zbiorowej). Do 110 wzrosła liczba zarażonych, którzy powrócili do zdrowia. Od poniedziałku 25 maja nie zanotowano kolejnej ofiary śmiertelnej pandemii koronawirusa.
 • W związku z czwartym etapem znoszenia obostrzeń, możliwe będzie przeprowadzenie pierwszych kulturalnych wydarzeń plenerowych już w ten weekend! Miasto Toruń i toruńskie instytucje kultury zapraszają na Kino Letnie i spektakl z okazji Dnia Dziecka przy CKK Jordanki.
 • Jak branża wraca do normalności - opowiada Katarzyna Małkiewicz z toruńskiego Hotelu Filmar w kolejnym odcinku cyklu realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada 30 maja, prezydent Michał Zaleski przekazał upominki dla podopiecznych toruńskich rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.
 • W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki powstało profesjonalne studio telewizyjne toruńskiej firmy Art4Media. Studio zainauguruje swoją działalność muzycznie, prezentując koncerty.
 • W Zielone Świątki (niedziela 31 maja) komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg świątecznych rozkłądów jazdy.
 • Od pierwszego czerwca torunianie mogą korzystać z bezpośrednich porad konsumenckich. Miejski Rzecznik Konsumentów będzie udzielać porad i informacji oraz przyjmować wnioski o udzielenie pomocy prawnej w sprawach konsumenckich w Punkcie Informacyjnym przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 w godz. 7.30-15.30.