www.torun.pl

Roboty torowe Przy Kaszowniku

Miasto, MZK
Data publikacji: 11 kwietnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Od soboty 13 kwietnia 2019 roku w godz. 4:30 – 13:05 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od placu NOT do pętli Elana.

Przerwa w kursowaniu tramwajów została wprowadzona w związku z pracami naprawczymi torowisk i sieci trakcyjnej w ulicach Przy Kaszowniku, Warneńczyka i Skłodowskiej-Curie oraz likwidacją tymczasowego przejazdu w ul. Przy Kaszowniku.
Zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych nr 2 i 3.  Na odcinku wyłączonym z ruchu tramwajowego uruchomiona  zostanie linia autobusowa nr 52. Autobusy będą kursować na trasie: al. Solidarności – Odrodzenia (powrót Uniwersytecka) – Przy Kaszowniku – Warneńczyka – Kościuszki – Dworzec Wschodni – Skłodowskiej-Curie – Bukowa. Będą one kursować z częstotliwością co 15 minut i zatrzymywać się na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych.

Na trasie al. Solidarności – Motoarena kursować będą dwie linie tramwajowe nr 8 i 9. Tramwaje linii nr 8 kursować będą z Motoareny ul. Reja i Bydgoską do al. Solidarności i dalej do Motoareny ul. Czerwona Droga i Kraszewskiego, a tramwaje linii nr 9 z Motoareny pojadą odwrotnie - ul. Kraszewskiego i Czerwoną Drogą do al. Solidarności i dalej do Motoareny przez ulice Bydgoską i Sienkiewicza. Obie linie kursować będą z częstotliwością co 15 minut.

Po godz. 13:00 wznowione zostanie kursowanie tramwajów linii nr 2 i 3:

 • pierwszy tramwaj linii nr 2 z pętli "Motoarena" odjedzie o godz. 13:13, a z pętli "Elana B" o godz. 13:45,
 • pierwszy tramwaj linii nr 3 z pętli "Reja" odjedzie o godz. 13:06, a z pętli "Wschodnia" o godz. 13:40.

13 kwietnia

Odjazdy tramwajów linii nr 2 z pętli Elana,

Odjazdy tramwajów linii nr 2 z pętli Motoarena,

Odjazdy tramwajów linii nr 3 z przystanku Reja,

Odjazdy tramwajów linii nr 3 z pętli Wschodnia,

Odjazdy tramwajów linii nr 8 z pętli Motoarena,

Odjazdy tramwajów linii nr 8 z przystanku Aleja Solidarności,

Odjazdy tramwajów linii nr 9 z przystanku Motoarena,

Odjazdy tramwajów linii nr 9 z przystanku Aleja Solidarności,

Odjazdy autobusów linii nr 52 z przystanku Aleja Solidarności,

Odjazdy autobusów linii nr 52 z przystanku Bukowa.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend toruńskie ulice rozjaśnią się mocą kilkuset światełek podczas Bella Skyway Festival. To jednak nie koniec atrakcji! Czekają na nas również spotkania z historią – piknik w Forcie I, spacer tematyczny pośród kamienic gotyckich, potyczki rycerskie rodzin czy cykl „Wieczory z przeszłością na Zamku Krzyżackim”.
 • Miasto
  26 uzdolnionych uczniów i uczennic uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych lub podstawowych zostało wyróżnionych Nagrodami Prezydenta Miasta Torunia. 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nagrody wręczył i pogratulował wychowankom prezydent Michał Zaleski.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Miasto
  W roku szkolnym 2019/2020 naukę w szkołach toruńskich rozpocznie łącznie 29 290 uczniów oraz przedszkolaków. Szkoły i predszkola są gotowe na rozpoczęcie nowego roku, które nastąpi 2 września.
 • Miasto
  Prezydenci miast województwa kujawsko-pomorskiego spotkali się na konwencie w związku z planowanym ograniczeniem dochodów samorządów.
 • Kultura, Miasto, MZK
  20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Trwa drugi etap przebudowy ulicy Płaskiej. Inwestycja obejmuje odcinek 980 metrów i potrwa do maja 2020 roku. Jej realizacja jest finansowana ze środków gminy.
 • Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Trwa procedura wyłaniania realizatora programu szczepień przeciw HPV skierowanego do dziewcząt z rocznika 2006. Realizacja programu jest planowana od października 2019 r. do czerwca 2020 r.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Urząd patentowy RP przyznał prawo ochronne dla wspólnego znaku towarowego Made in Toruń. To oznacza, że certyfikat jakości, jakim posługuje się część toruńskich firm, jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej.