www.torun.pl

Roboty torowe Przy Kaszowniku

Miasto, MZK
Data publikacji: 11 kwietnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Od soboty 13 kwietnia 2019 roku w godz. 4:30 – 13:05 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od placu NOT do pętli Elana.

Przerwa w kursowaniu tramwajów została wprowadzona w związku z pracami naprawczymi torowisk i sieci trakcyjnej w ulicach Przy Kaszowniku, Warneńczyka i Skłodowskiej-Curie oraz likwidacją tymczasowego przejazdu w ul. Przy Kaszowniku.
Zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych nr 2 i 3.  Na odcinku wyłączonym z ruchu tramwajowego uruchomiona  zostanie linia autobusowa nr 52. Autobusy będą kursować na trasie: al. Solidarności – Odrodzenia (powrót Uniwersytecka) – Przy Kaszowniku – Warneńczyka – Kościuszki – Dworzec Wschodni – Skłodowskiej-Curie – Bukowa. Będą one kursować z częstotliwością co 15 minut i zatrzymywać się na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych.

Na trasie al. Solidarności – Motoarena kursować będą dwie linie tramwajowe nr 8 i 9. Tramwaje linii nr 8 kursować będą z Motoareny ul. Reja i Bydgoską do al. Solidarności i dalej do Motoareny ul. Czerwona Droga i Kraszewskiego, a tramwaje linii nr 9 z Motoareny pojadą odwrotnie - ul. Kraszewskiego i Czerwoną Drogą do al. Solidarności i dalej do Motoareny przez ulice Bydgoską i Sienkiewicza. Obie linie kursować będą z częstotliwością co 15 minut.

Po godz. 13:00 wznowione zostanie kursowanie tramwajów linii nr 2 i 3:

 • pierwszy tramwaj linii nr 2 z pętli "Motoarena" odjedzie o godz. 13:13, a z pętli "Elana B" o godz. 13:45,
 • pierwszy tramwaj linii nr 3 z pętli "Reja" odjedzie o godz. 13:06, a z pętli "Wschodnia" o godz. 13:40.

13 kwietnia

Odjazdy tramwajów linii nr 2 z pętli Elana,

Odjazdy tramwajów linii nr 2 z pętli Motoarena,

Odjazdy tramwajów linii nr 3 z przystanku Reja,

Odjazdy tramwajów linii nr 3 z pętli Wschodnia,

Odjazdy tramwajów linii nr 8 z pętli Motoarena,

Odjazdy tramwajów linii nr 8 z przystanku Aleja Solidarności,

Odjazdy tramwajów linii nr 9 z przystanku Motoarena,

Odjazdy tramwajów linii nr 9 z przystanku Aleja Solidarności,

Odjazdy autobusów linii nr 52 z przystanku Aleja Solidarności,

Odjazdy autobusów linii nr 52 z przystanku Bukowa.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Trzecia edycja przejazdu rowerowego pn. „Toruń na rowery" odbędzie się 25 maja 2019 roku. To wydarzenie aktywizującego całe rodziny, grupy zorganizowane oraz pojedynczych rowerzystów. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie GoSport!
 • Miasto
  Uwaga, w środę 22 maja 2019 można się spodziewać przez kilka godzin utrudnień drogowych w rejonie Kaszownika.
 • Łódzka otwarta
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Jest szeroka i bezpieczna, z nową jezdnią, chodnikami, drogą rowerową  i oświetleniem oraz, co najważniejsze, nowymi wiaduktami nad linią kolejową - tak wygląda nowa Łódzka. 21 maja 2019 roku generalny wykonawca prac - firma  PBDI S.A. - zakończyła roboty. Projekt kosztował 21 390 208,58 zł, z czego 85% stanowiło dofinansowanie z Europejskiego...
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • 25 maja 2019 Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu zapraszają na Toruńską Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych.
 • Koncertem Prezydenckim w wykonaniu orkiestry Sinfonia Varsovia w CKK Jordanki zakończył się 26. Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica 2019.
 • Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Od 26 maja do 1 czerwca 2019 r. torunianie będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych, jakie zostaną przeprowadzone w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
 • W związku z przebudową ul. Chrobrego, od środy 22 maja 2019 r. zmieni się trasa przejazdu autobusów linii nr 33.
 • Dziś (17 maja 2019 r.) drogowcy podpisali umowę na Toruński Rower Miejski. Firma BIKEU rozpoczyna przygotowania do uruchomienia systemu w mieście.
 • Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...