www.torun.pl

Roboty na Placu Niepodległości

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 07 lutego 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Zmiany w rozkładach jazdy w sobotę

W sobotę 9 lutego 2019 r. w godzinach od 7 od 13 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od ul. Sienkiewicza do Al. Solidarności. Tramwaje linii nr 1 i 2 w obu kierunkach kursować będą objazdem przez Plac Rapackiego oraz ulice Bydgoską i Sienkiewicza (powrót przez ul. Reja).

W najbliższą sobotę od godz. 7 do 13 będą trwać pracę przy naprawie sieci trakcyjnej na ul. Bema oraz torowiska na Placu Niepodległości. W związku z tym na czas robót zmienione zostaną rozkłady jazdy linii 1, 2 i 5.

Tramwaje linii nr 1 z pętli "Uniwersytet" będą odjeżdżać 3 minuty wcześniej, a z pętli "Olimpijska" 2 minuty później.

Tramwaje linii nr 2 z pętli "Motoarena" będą odjeżdżać 2 minuty wcześniej,

Tramwaje linii nr 5 z pętli "Motoarena" będą odjeżdżać 1 minutę później, a z pętli "Olimpijska" 3 minuty później.

Odjazdy tramwajów linii nr 1 z pętli Olimpijska

Odjazdy tramwajów linii nr 1 z pętli Uniwersytet

Odjazdy tramwajów linii nr 2 z pętli Elana B

Odjazdy tramwajów linii nr 2 z pętli Motoarena

Odjazdy tramwajów linii nr 5 z pętli Motoarena

Odjazdy tramwajów linii nr 5 z pętli Olimpijska

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Pomimo trwającego strajku nauczycieli, uczniom klas maturalnych w toruńskich szkołach wystawiono oceny, po przerwie wielkanocnej zaplanowano posiedzenia rad klasyfikacyjnych.
 • Kultura, Miasto
  Koncerty znanych polskich gwiazd na Rynku Staromiejskim, kolejna edycja Święta Tańca, wiosenny cykl koncertów pod nazwą Muzyka poważna na leżakach, a także liczne spektakle, spotkania, warsztaty, a także uroczystości państwowe – do toruńskiej Majówki pozostało niewiele czasu, warto więc zobaczyć jakie wydarzenia i atrakcje czekają nas w dniach 27...
 • Miasto
  Według prognoz, Wielkanoc będzie pogodna i słoneczna. Warto zatem znaleźć czas na spacer, np. w Ogrodzie Zoobotanicznym, który przygotował wiele świątecznych niespodzianek. W Wielki Piątek zaś w nastrój zadumy wprowadzi ostatni z koncertów wielkotygodniowych, odbywający się w zabytkowym wnętrzu kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
 • Inwestycje, Miasto, MZK
  Mamy zielone światło dla rozpoczęcia robót budowlanych dla pierwszego etapu prac w rejonie pl. Rapackiego. 17 kwietnia 2019 r. wykonawca uzyskał Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (tzw. ZRID) dla robót na ul. Chopina i Wały gen. Sikorskiego.
 • Miasto, Sport
  16 kwietnia 2019 r. w Przystani Toruń odbyło się drugie posiedzenie Rady Sportu kadencji 2019-2023.
 • Miasto
  17 kwietnia 2019 r. w toruńskim ratuszu spotkali się menedżerowie centrów miast z Torunia, Gdańska, Bydgoszczy, Lublina i Łodzi, czyli z miast, które zdecydowały się na wdrożenie idei town centre management (TCM).
 • Siódme miejsce i lekki niedosyt – to bilans występu drużyny Toruń Curling Team w finałach Mistrzostw Polski, które w miniony weekend odbyły się w Łodzi.
 • 17 kwietnia 2019 r., dziesiątego dnia strajku, strajkuje 1067 nauczycieli z toruńskich szkół.
 • Na dworcu kolejowym Toruń Główny odbyły się XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Udział w nich wzięło 7 zespołów ze szkół toruńskich i zespół z LO w Lipnie.
 • Miejski Zarząd Dróg przypomina kierowcom, że od najbliższego piątku 29 marca 2019 r. ulica Legionów na odcinku od ul. Grudziądzkiej do ul. Odrodzenia będzie objęta Strefą Płatnego Parkowania (Podstrefa B).
 • Międzynarodowy zlot skautek i skautów InterCamp w 2022 roku odbędzie się w Toruniu. List intencyjny w tej sprawie został podpisany 16 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. InterCamp jest organizowany od 1967 roku. Młodzi harecerze w wieku 11-17 lat oraz dorośli instruktorzy spotykają się w weekend, w którym przypadają Zielone...
 • W Toruniu goszczą Ambasador Gruzji w Polsce Ilia Darchiashvili oraz wicegubernator regionu Imeretia Ioseb Khakhaleishvili. 17 kwietnia 2019 r. złożyli wizytę w urzędzie miasta.
 • Na tematy atutów gospodarczych, możliwości inwestycyjnych i o sektorze turystycznym Tunezji rozmawiano w ramach „Dnia promocji gospodarki i turystyki tunezyjskiej”.
 • W Toruniu przy ul. Warszawskiej 4 mieści się Konsulat Honorowy Tunezji. Jego otwarcie nastąpiło 16 kwietnia 2019 roku.