Rejestracja na szczepienia | www.torun.pl

Rejestracja na szczepienia

Koronawirus
Data publikacji: 11 stycznia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Grafika rządowa dotycząca ważnych dat i szczepień

15 stycznia 2021 r. rusza kolejny etap Narodowego Programu Szczepień. Sprawdź krok po kroku, jak zarejestrować się na szczepienie.

Szczepienia w Polsce oraz w większości państw Unii Europejskiej rozpoczęły się 27 grudnia 2020 r. Obecnie możliwość skorzystania z nich mają osoby najbardziej narażone na zakażenie, tzw. grupa 0.

Kolejną grupą, która będzie miała możliwość szczepienia, będą osoby zakwalifikowane do etapu I. Są to:

 • pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu,
 • osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych,
 • służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie,
 • nauczyciele.

Od 15 stycznia 2021 r. zarejestrować będą się mogły tylko osoby powyżej 80 r.ż. Po ich rejestracji oraz zaszczepieniu pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej przyjdzie czas na rejestrację osób powyżej 70 r.ż.

- Jeżeli nic się nie zmieni, jeśli chodzi o deklaracje producentów szczepionek, pozostałe osoby z grupy pierwszej, czyli seniorzy poniżej 70. roku życia, nauczyciele, przedstawiciele służb mundurowych będą mogły zarejestrować się na szczepienia w drugiej połowie marca lub na przełomie marca i kwietnia - powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień.


 Rządowy harmonogram szczepień:

 • 15 stycznia – uruchomienie centralnej rejestracji i możliwości umawiania szczepień seniorów powyżej 80 r.ż.
 • 18 stycznia – szczepienia mieszkańców DPS (70% pensjonariuszy zadeklarowało chęć zaszczepienia)
 • 22 stycznia – rozpoczęcie umawiania terminów szczepień dla osób powyżej 70 r.ż.
 • 25 stycznia rozpoczęcie szczepień dla grupy powyżej 70 r.ż.
Grafika rządowa dot. rejestracji

Kolejne osoby zarejestrować będą się mogły dopiero w momencie, kiedy wyznaczony zostanie ich etap. Na tę chwilę rząd określił 3 etapy:

Etap I: pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, nauczyciele

Etap II: osoby w wieku poniżej 60. Roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia, wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

Etap III: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń ws. Ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, powszechne szczepienia pozostałej części populacji dorosłej.


Procedura szczepienia krok po kroku

1. REJESTRACJA

 • Zarejestrować możemy się tylko wtedy, jeżeli nasza grupa upoważniona jest do szczepienia, np. osoby powyżej 80 r.ż. mogą zarejestrować się już od 15 stycznia, natomiast osoby poniżej 60 r.ż. z przewlekłymi chorobami nie będą mogły na tym etapie się zarejestrować. Jednak będą one mogły zgłosić się do szczepienia. 

 • Zarejestrować można się na trzy sposoby:
  • Poprzez bezpłatną i całodobową infolinię 989 – zadzwoń i zarejestruj się przez telefon. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. 
  • Online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl - aby skorzystać z e-Rejestracji, musisz mieć Profil Zaufany. System zaproponuje Ci 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania.Jeśli przebywasz gdzieś indziej, będziesz mógł samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę.

  • W wybranym pukcie szczepień -  bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień.

 • Po dokonaniu rezerwacji wizyty, pacjent otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Będzie on od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em.
Grafika rządowa dot. sposobów rejestracji

2. ZGŁOSZENIE DO PUNKTU SZCZEPIEŃ


REJESTRACJA FILMY INSTRUKTAŻOWE

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. można składać wnioski o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, w okresie od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.