Regionalne Forum Samorządowe | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Regionalne Forum Samorządowe

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 04 października 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: przedstawiciele miast z symbolicznymi czekami

4 października 2023 r. w Toruniu obraduje Forum Samorządowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Prezydent Michał Zaleski odebrał symboliczny czek na blisko 85 mln euro dotacji dla Stowarzyszenia ZIT Toruń.

Forum Samorządowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbywa się w Centrum Targowym Park, a udział w nim biorą reprezentanci samorządów terytorialnych wszystkich szczebli z całego regionu. Wśród gości znaleźli się takżem.in. marszałek Senatu Tomasz Grodzki, posłowie na Sejm: Iwona Michałek, Arkadiusz Myrcha, Władysław Kosiniak-Kamysz, a także senator Ryszard Bober.

Forum otworzył marszałek Piotr Całbecki. - Podczas tego spotkania przedstawiamy efekty inwestowania w naszym regionie unijnych środków perspektywy 2014-2020 – ponad 3 tysiące zrealizowanych projektów to imponująca liczba, ale to nie ona najważniejsza. Liczy się przede osiągnięta dzięki temu poprawa jakości i poziomu mieszkańców Kujaw i Pomorza, poprawa w wielu płaszczyznachmówił Piotr Całbecki.

W trakcie forum zostały wręczone powołania 32 przedstawicielom gmin z regionu do Europejskiego Korpusu Radnych Gmin i Powiatów. Jednym z nich jest radny miasta Torunia, Michał Rzymyszkiewicz.

Podczas Forum Samorządowego marszałek Piotr Całbecki wręczył symboliczne czeki na środki finansowe przyznawane w ramach Programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Stowarzyszenie ZIT Toruń otrzymało blisko 85 mln euro na realizację strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Plakat festiwalu z rozetą witrażową na czerwonym tle
  Kultura, Miasto
  W Toruniu rozpoczął się 28. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura. Wstęp na część wydarzeń jest bezpłatny.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.