Regaty ósemek wioślarskich | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Regaty ósemek wioślarskich

Miasto, Sport
Data publikacji: 18 maja 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: dwie osady ósemek wioślarskich na Wiśle

W sobotę 21 maja 2022 r. już po raz piąty w Toruniu zagoszczą regaty ósemek wioślarskich.

Maraton wioślarski Toruń – Bydgoszcz jest organizowany przez miłośników tej dyscypliny sportu w celu integracji braci wioślarskiej i promowania tego wspaniałego sportu. Na starcie stanie rekordowa liczba czternastu ósemek wioślarskich.

Zawodnicy wystartują z Torunia, by po kilku godzinach zameldować się na torze regatowym w Brdyujściu w Bydgoszczy. Wielu startujących to medaliści olimpijscy oraz znane twarze polskiego i światowego wioślarstwa, a także amatorzy i miłośnicy tej dyscypliny sportu. Na Wiśle rywalizować będą reprezentanci: Warszawy, Krakowa, Poznania, Opola, Bydgoszczy, Torunia, a także zawodnicy z Niemiec i Austrii.

Start do maratonu zaplanowano na sobotę, 21 maja 2022 roku, o godzinie 11:00 na Bulwarze Filadelfijskim, na wysokości Przystani Toruń. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Fot. Lech Kamiński


Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W związku z przechodzącą przez Polskę falą upałów, 28 czerwca 2022 r., w centrum Torunia zostały uruchomione kurtyny wodne. Urządzenia pomogą mieszkańcom miasta przetrwać wysokie temperatury.
 • Na zdjęciu: wizyta ambasador Imdiii w TZMO
  Biznes, Miasto
  Jej Ekscelencja Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagma Mallick odwiedziła 25 czerwca 2022 r. Toruńskie zakłady Materiałów Opatrunkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu publiczność siedzi na fotelach podczas Tofifest 2021
  Kultura, Miasto
  Niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi poszukiwanie drogi szukania odpowiedzi – od 28 czerwca do 3 lipca w Toruniu odbędzie się 20. MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze. Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będzie dzieło Francisa Forda Coppoli – Ojciec Chrzestny.
 • Na zdjęciu autobus elektryczny ładuje się ładowarką pantografową
  Miasto, MZK
  Od 1 lipca 2022 r. wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele z nich wynika z wniosków mieszkańców oraz dostosowania rozkładów jazdy do obsługi przez autobusy elektryczne. M.in. powstanie nowa linia autobusowa, na niektórych liniach wprowadzone zostaną korekty i zmieni się numeracja linii miejsko-podmiejskich.
 • Na zdjęciu chórzystki podczas występu festiwalowego w Dworze Artusa
  Kultura, Miasto
  W dniu 27 czerwca 2022 r. w Dworze Artusa odbył się koncert festiwalowy IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika Per Musicam ad Astra.
 • Na zdjęciu osoba trzyma myszkę komputerową
  Miasto
  Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Wspólnych ogłasza ponowne postępowanie na dostawę wyposażenia dla pracowni zawodowych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Toruniu. Oferty składać można do 14 lipca 2022 r. do godz. 10.00.