Razem bezpieczniej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Razem bezpieczniej

Miasto
Data publikacji: 16 października 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Plakat stowarzyszenia Razem Bezpieczniej

W ramach projektu pn. „Razem bezpieczniej” można skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów dyżurujących w Punkcie Kunsultacyjno-Informacyjnym.

Trwa realizacja projektu pod nazwą „Razem bezpieczniej”, dofinansowanego z budżetu Gminy Miasta Toruń. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Wolontariuszy Razem.

W ramach projektu można skorzystać z bezpłatnych porad w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym przy ul. Jęczmiennej 14. Trzy razy w tygodniu odbywają się tam dyżury konsultantów przeznaczone dla osób uzależnionych, w tym zakażonych HIV, oraz mieszkańców, którzy chcą uzyskać lub poszerzyć swoją wiedzę nt. zakażeń i uzależnień. W ramach oferty są także: aktywizacja i integracja osób wykluczonych społecznie i uzależnionych, w tym pomoc żywnościowa, praca resocjalizacyjna, specjalistyczne poradnictwo, konsultacje dotyczące trudności wynikających z uzależnienia od substancji psychoaktywnych.

Stowarzyszenie podejmuje też działania interwencyjne i terapeutyczne wobec osób zażywających szkodliwie środki psychoaktywne oraz najbliższych członków ich rodzin, prowadzi grupy wsparcia dla rodzin i bliskich osób zażywających narkotyki, pijących szkodliwie alkohol, zakażonych HIV, przejawiających inne zachowania ryzykowane będące konsekwencją uzależnień. Działanie Punktu obejmuje również opieką osoby współuzależnione.

Punkt działa trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy i piątki) po 3 godziny dziennie - w poniedziałki i piątki od godz. 10:00 do 13:00 i we środy od 16:00 do 19:00. Czynny jest w biurze Stowarzyszenia Wolontariuszy Razem przy ul. Jęczmiennej 14.

W trakcie godzin otwarcia Punktu można pobrać posiadane przez Stowarzyszenie materiały związane z problematyką uzależnień, zapobieganiem rozprzestrzeniania HIV, kierować na testy, informować o innych miejscach, gdzie można uzyskać pomoc np. medyczną, socjalną, prawną itp.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: uczestnicy biegu w strojach Świętego Mikołaja stoją na linii startu na Rynku Staromiejskim, w tle ratusz
  Miasto, Sport
  Kilka tysięcy Mikołajów po raz kolejny zapełni ulice Torunia. W niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, rusza 21. edycja Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów.
 • Na zdjęciu: pomnik Mikołaja Kopernika ubrany w czerwoną czapkę św. Mikołaja
  Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend w Toruniu rządzą Mikołaje, którzy przyjadą z całej Polski, żeby przebiec ulicami naszego miasta półmaraton lub dystanse 10 i 5 km. Można też pomóc przedświątecznie św. Mikołajowi i wyszukać prezenty dla bliskich na weekendowych jarmarkach.
 • Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia
  Miasto
  2 grudnia 2023 roku Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia. Najważniejszym prezentem dla placówki było nadanie jej imienia Marii Kownackiej.
 • Eko, Inwestycje, Miasto
  Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Pracownik montuje choinkę w otworze chodnika
  Miasto
  Z Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń przyjechała do nas choinka, która 1 grudnia 2023 r. stanęła na toruńskim Rynku Staromiejskim.
 • Sztuka Natury na wyciągnięcie ręki
  Eko, Kultura, Miasto
  Już po raz 16. w Toruniu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą "Sztuka Natury".
 • - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Już w najbliższą środę, jak co roku tradycyjnie 6 grudnia - w Mikołajki - w trasę ruszy świąteczny, iluminowany tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Od 1988 r. dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.
 • Zakończyły się prace polegające na wykonaniu specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych na pięciu toruńskich pomnikach przyrody. Miały one na celu polepszenie ich stanu zdrowotnego i poprawę warunków bezpieczeństwa dla osób przebywających w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
 • W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu już po raz 44. zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godz. 12.00. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.
 • Spadła liczba dewastacji i kradzieży, z roweru korzystają chętniej mężczyźni, a średni czas wypożyczenia roweru to 22 minuty - tak najkrócej można podsumować kończący się sezon roweru miejskiego Torvelo w Toruniu. Rowery trafiły do magazynu, gdzie zostaną przygotowane do nowego sezonu, który ruszy 1 marca 2024 r.