Rajd śladami toruńskich olimpijczyków | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rajd śladami toruńskich olimpijczyków

Miasto, Sport
Data publikacji: 08 lipca 2024
Autor: Paula Gałązka
Rajd śladami toruńskich olimpijczyków

Uczestnicy Historycznego Rajdu Rowerowego poznawali dzieje Torunia z perspektywy rowerowego siodełka. Podczas  niedzielnego przedpołudnia  odwiedzili korty tenisowe na Skarpie, Przystań Toruń, salę gimnastyczną przy ul. Mickiewicza i Uczelniane Centrum Sportowe UMK  przy św. Józefa. 

Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Paryżu w dniach 26 lipca -11 sierpnia. Weźmie w nich udział ponad 10 tyś. sportowców z całego świata. Nie zabraknie wśród nich torunian reprezentujących różne dyscypliny sportowe: wioślarstwo, boks, kolarstwo i floret. Podczas niedzielnego rajdu rowerzyści odwiedzili miejsca zawiązane z toruńskim sportem i poznawali  historię występów torunian na Igrzyskach Olimpijskich. Uczestnicy wystartowali  z kortów tenisowych przy Skarpie następnie przejechali ulicami: Szosa Lubicka, Lubicka,Bulwar Filadelfijski, Popiełuszki, Rybaki, Matejki, Bema, Balonowa, Św. Józefa, UCS UMK. Była  to wyjątkowa okazja, aby połączyć pasję do jazdy na rowerze z odkrywaniem lokalnej historii.  Liderem na trasie był Paweł Bukowski – znawca historii Torunia i doskonały przewodnik turystyczny. Trasa liczyła około 10 kilometrów. Finałem rajdu był krótki quiz historyczny. Na zwycięzców czekały drobne nagrody. Udział w rajdzie był bezpłatny. Wydarzenie, które organizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i  Stowarzyszenie GoSport, było dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

fot. Stowarzyszenie GoSport!

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Burzowa niedziela
  Miasto
  Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
  Kultura, Miasto
  Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Fosa Zamkowa pełna muzyki
  Kultura, Miasto
  Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.