Rajd „Idziemy na Księżyc” | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rajd „Idziemy na Księżyc”

Miasto, Sport
Data publikacji: 20 czerwca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Rajd Idziemy na Księżyc - plakat

„Idziemy na Księżyc” – pod tym hasłem 22 czerwca 2024 r. odbędzie się rajd nordic walking. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rajd odbędzie się w Gospodarstwie Szkółkarskim Bielawy w Toruniu w godz. 10:00-22:00 (biuro rajdu czynne od 8:30). Uczestnicy pokonają 3,3-kilometrową pętlę na terenie kompleksu leśnego Bielawy - raz lub dowolną liczbę razy.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Wytrwam jest organizatorem czterech bezpłatnych rajdów nordic walking, zamkniętych w całorocznym cyklu: wiosna, lato, jesień i zima. „Idziemy na Księżyc” to drugie z wydarzeń, kolejne odbędą się 21 września 2024 r. i 15 grudnia 2024 r.
Rajdy nordic walking odbywają się na terenach leśnych dwóch nadleśnictw: Toruń i Dobrzejewice. Uczestnicy mogą zapisywać na rajdy przez platformę do zapisów oraz na miejscu w dniu imprezy. W pakiecie otrzymują numer startowy, gadżet od organizatora oraz informator o cyklu rajdów. Jest możliwość zapisywania się uczestników indywidualnie lub pod szyldem drużyny. Zachęcamy w tren sposób do aktywności całe rodziny i grupy koleżeńskie.

Dla uczestników przygotowane są miękkie, krótkie oznakowane leśne trasy długości około 3 km. Taki dystans pozwala na udział w rajdach osób niedoświadczonych w technice nordic walking oraz bez względu na wiek czy kondycję fizyczną.

Podczas wszystkich rajdów uczestnicy będą pod opieką wykwalifikowanych instruktorów nordic walking, którzy nie tylko nauczą podstaw techniki, ale zadbają o bezpieczeństwo podczas marszu. Uczestnicy rajdów będą mogli skorzystać z wypożyczalni kijów, otrzymają dostęp do wody, posiłku regeneracyjnego oraz do miejsca odpoczynku. Każdy rajd oferuje także dodatkową atrakcję dla uczestników, np. w postaci loterii z nagrodami dla wszystkich.

Osoby, które wezmą udział w czterech wydarzeniach SKF WYTRWAM w 2024 roku, zostaną dodatkowo nagrodzeni koszulkami cyklu podczas grudniowego rajdu.

Ideą rajdu jest dążenie do pokonania techniką nordic walking odległości z Ziemi do Księżyca (tj. 384 400 km). W ciągu trzech poprzednich edycji uczestnikom udało się pokonać łącznie 4474 kilometrów.1112 km (I edycja) i 1329 km (II edycja) i 2033 km (III edycja).
W 2024 r. organizatorzy proponują pętlę długości 3,3 km - do przejścia co najmniej raz lub dowolną liczbę razy w ciągu 12 godzin. W tym rajdzie możliwy jest udział wirtualny, czyli zarejestrowany uczestnik może przysłać zapis swojego sobotniego marszu i zostanie zaliczony on do wspólnej puli kilometrów.

Nadleśnictwo Dobrzejewice w dniu rajdu zorganizuje pokaz edukacyjny o kosmosie. Mobilne Planetarium Syriusz rozstawi swój namiot i będzie prezentować filmy w trzech powtórzeniach. Wejście do planetarium będzie darmowe i dostępne dla wszystkich chętnych. Ponadto w myśl zasady „Działając lokalnie - myślmy globalnie” – przedstawiciel Nadleśnictwo Dobrzejewice w trakcie projekcji będzie nawiązywał do aktualnych problemów naszej planety takich, jak ocieplenie klimatu, kryzys surowcowy.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
  Drogi, Miasto
  W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Watis inwestuje w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Na zdjęciu: skoszona trawa złożona na taczce
  Eko, Miasto
  Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
 • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.