Rada ZIT MOFT rozpoczęła prace | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rada ZIT MOFT rozpoczęła prace

Miasto
Data publikacji: 10 października 2023
Autor: Paula Gałązka
I posiedzenie Rady ZIT MOFT, 10.10.2023 r.

10 października 2023 roku w siedzibie Stowarzyszenia Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia odbyło się pierwsze spotkanie Rady Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych MOTF. Podczas spotkania akty powołania członkom Rady uroczyście wręczył Prezydent Torunia Michał Zaleski, który jest jednocześnie Prezesem Zarządu Stowarzyszenia MOFT.

Otwarty nabór do Rady ZIT MOFT został ogłoszony 16 sierpnia 2023 roku. Zgłoszenia były zbierane drogą elektroniczną przez Biuro Stowarzyszenia do 6 września br. 15-osobową Radę powołano 14 września 2023 r. na Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia. W skład Rady wchodzą przedstawiciele wszystkich powiatów należących do MOFT.

Skład rady (kolejność alfabetyczna):

 1. Szczepan Burak -  Regionalna Agencja Poszanowania Energii i Środowiska w Toruniu
 2. Anna Dubownik – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
 3. Małgorzata Figura-Zima – Spółdzielnia Socjalna Wspólna Sprawa (Chełmno)
 4. Anna Głuszek – Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu
 5. Hanna Grochowska -  Chełmińska Rada Biznesu
 6. Iga Jambor-Skupniewicz – Stowarzyszenie Teatr Agrafka (Chełmno)
 7. Kamil Jurczenia – Stowarzyszenie Toruński Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej
 8. Daniela Korpalska – Stowarzyszenie Pomoc Osobom Niepełnosprawnym „Podaj Rękę” w Obrowie (powiat toruński)
 9. Ryszard Kruk – Lokalna Organizacja Turystyczna w Toruniu
 10. Joanna Metel – Fundacja Aktywni Obecni (Golub-Dobrzyń)
 11. Agnieszka Narkiewicz – Koło Gospodyń Wiejskich Szembekowo (powiat toruński)
 12. Izabela Schodowska – Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” (Chełmża, powiat toruński)
 13. Małgorzata Wiśniewska – Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu
 14. Alicja Zdziarska-Skoczeń – Stowarzyszenie Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej (Odolion, powiat aleksandrowski)
 15. Paweł Żywiecki – Fundacja Przedsiębiorczy Toruń

Na pierwszym spotkaniu Rady wybrano prezydium. Przewodnicącym został Szczepan Burak, zastępcą Alicja Zdziarska-Skoczeń, a sekretarzem Anna Dubownik.

Rada pełni funkcję konsultacyjno-opiniodawczą dla Stowarzyszenia MOFT, w szczególności w procesach związanych z opracowaniem, realizacją, monitorowaniem i ewaluacją Strategii. Celem Rady jest zapewnienie zaangażowania społecznego w procesie przygotowania i wdrażania Strategii. Kadencja Rady rozpoczęła się w dniu jej powołania i trwa 3 lata.

fot. Wojtek Szabelski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kolejny protest rolników
  Drogi, Miasto
  Od 20 lutego 2024 r. od godzin porannych bardzo duże ograniczenia w dojeździe do i wyjeździe z Torunia na większości dróg - rozpoczyna się kolejny protest rolników.
 • Na zdjęciu: znak drogowy - rondo, w tle widać maszyny rolnicze
  20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Na zdjęciu: nieruchomość przy drodze Trzeposkiej, stary zniszczony budynek, wokół białe nowe bloki
  Biznes, Miasto
  O 300% przebito cenę wywoławczą w przetargu na sprzedaż nieruchomości na Jakubskim Przedmieściu w Toruniu. Działka pod zabudowę wielorodzinną i usługi została wylicytowana za 20 050 000 zł. Cena wywoławcza wynosiła 5 000 000 zł.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy, Торунь для України
  24 lutego 2024 r. w Toruniu odbędzie się Maraton Solidarności "Flaga życia" upamiętniający drugą rocznicę pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę oraz dziesiątą rocznicę agresji zbrojnej na terytorium Ukrainy.
 • Miasto
  20 lutego 2024 r. władze samorządowe Torunia spotkały się w Collegium Maximum z władzami rektorskimi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Tematem rozmów była szeroko pojęta współpraca miasta z uczelnią i społecznością uniwersytecką.
 • Grafika przedstawia teren pod usługi przy ul. Grudziądzkiej
  Biznes, Miasto
  Atrakcyjna działka inwestycyjna w północnym Toruniu idzie pod młotek. W miejskim katalogu ofert dla biznesu znalazła się nieruchomość przy ul. Grudziądzkiej 194. Teren w sąsiedztwie drogi krajowej nr 91, nieopodal Centralnego Cmentarza Komunalnego, wyceniono na 5 000 000 zł.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna w północnym Toruniu idzie pod młotek. W miejskim katalogu ofert dla biznesu znalazła się nieruchomość przy ul. Grudziądzkiej 194. Teren w sąsiedztwie drogi krajowej nr 91, nieopodal Centralnego Cmentarza Komunalnego, wyceniono na 5 000 000 zł.
 • W Toruniu rozpoczynają się hokejowe Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów, w których udział weźmie 8 zespołów z całej Polski.
 • Pokaz z elementami ognia, warsztaty, wystawy, koncerty i wykłady naukowców - tymi wydarzeniami podsumowaliśmy niezwykły Rok Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zakończenie świętowania jubileuszu 550. rocznicy urodzin wybitnego polskiego astronoma było nie tylko okazją do wspólnego spędzenia czasu, ale także edukacyjnym wydarzeniem, podczas którego...
 • Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowuje kolejne warsztaty z cyklu „Wsparcie na starcie”, które odbędą się 5 marca 2024 r. o godz. 14:00 w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro przy ul. Konopnickiej 13.
 • 20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Msza pogrzebowa śp. Krzysztofa Żabińskiego została odprawiona 19 lutego 2024 r. w Katedrze św. Janów. Uczestniczyli w niej m.in. były premier RP Jan Krzysztof Bielecki, były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz, europoseł Janusz Lewandowski i prezydent Torunia Michał Zaleski. Po zakończeniu Eucharystii kondukt pogrzebowy przeszedł na...
 • Podczas tegorocznego Święta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (19 lutego 2024 r.) nadano wybitnemu urologowi - prof. Jerzemu Bogdanowi Gajewskiemu tytuł doktora honoris causa UMK. Laureatką międzynarodowej Nagrody Naukowej "Ratio et Spes" została w tym roku prof. Chantal Delsol. Ponadto przyznano szereg innych ważnych odznaczeń, medali i wyróżnień...
 • Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Torunia w poniedziałek 19 lutego 2024 r. od godz. 10:00 zostało odwołane pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Gminy Miasta Toruń.