www.torun.pl

Rada Sportu powołana

Miasto, Sport
Data publikacji: 15 stycznia 2019
Autor: Maria Wesoła

14 stycznia 2019 r. w Przystani Toruń prezydent Michał Zaleski wręczył akty powołania członkom Rady Sportu.

Rada Sportu w Gminie Miasta Toruń to zespół o charakterze opiniodawczym i konsultacyjnym, zajmujący się sprawami związanymi ze sportem. Do zadań Rady należy w przede wszystkim opiniowanie dokumentów: strategii rozwoju Gminy Miasta Toruń w zakresie kultury fizycznej, projektu budżetu w części dotyczącej kultury fizycznej, programów rozwoju bazy sportowej na terenie Gminy Miasta Toruń, projektów uchwał dotyczących rozwoju kultury fizycznej oraz projektów uchwał, o których mowa w art. 27 ust. 2 ustawy o sporcie.

Rada Sportu została powołana na podstawie Zarządzenia nr 5 Prezydenta Miasta Torunia z dn. 8 stycznia 2019 r. w sprawie powołania Rady Sportu, ustalenia zasad powoływania jej członków oraz ustalenia regulaminu jej działania. Kadencja obecnej Rady Sportu trwa do 31 grudnia 2023 roku.

Akty powołania wręczył członkom Rady Sportu prezydent Torunia Michał Zaleski.

Skład Rady Sportu na lata 2019-2023:

1) Przewodniczący: Henryk Boś

2) Zastępca Przewodniczącego: Cezary Bartosiewicz

3) Członkowie:

a) Józef Ardanowski,

b) Piotr Barański,

c) Waldemar Bata,

d) Piotr Bednarczyk,

e) Anna Błaszkowska,

f) Andrzej Borkowski,

g) Maciej Bukowski,

h) Andżelika Dzięgiel – Poślada,

i) Andrzej Gajek,

j) Marian Gęsicki,

k) Ireneusz Gronek,

l) Patrycja Gulak – Lipka,

m) Ewa Iwańska – Wiwatowska,

n) Marian Jędrzejewski,

o) Maciej Jóźwicki,

p) Wojciech Kaczmarek,

q) Bonifacy Karnowski,

r) Andrzej Kończalski,

s) Ryszard Kowalski,

t) Anna Kulczyńska,

u) Stanisław Leszczyński,

v) Ewa Machowska – Górna,

w) Janusz Modzelewski,

x) Ryszard Molewski,

y) Jakub Pieczatowski,

z) Krzysztof Piotrowski,

aa) Andrzej Piwoński,

bb) Włodzimierz Rudziński,

cc) Ewaryst Schäfer,

dd) Leszek Szyszkowski,

ee) Jadwiga Wichrowska,

ff) Jarosław Więckowski,

gg) Marek Zaborski,

hh) Karol Ząbik,

ii) Henryk Żołnowski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Biznes, Miasto
  Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku torunianie zarabiali przeciętnie 4629 zł i 36 groszy brutto miesięcznie.
 • Inwestycje, Kultura, Miasto
  20 sierpnia 2019 r. przedstawiciele miasta wizytowali trwającą adaptację Koszarów Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń. Nowy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma być otwarty w przyszłym roku.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Miasto
  Miasto uruchomiło specjalną stronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Kultura, Miasto, MZK
  20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Na tegorocznym, 11. Bella Skyway Festival pojawi się instalacja dotycząca komunikacji miejskiej. Będzie wyświetlana m.in. na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • 20 sierpnia 2019 r. do Torunia przyjechali koloniści z Ukrainy. W Muzeum Piernika spotkał się z nimi zastępca prezydenta Andrzej Rakowicz.
 • Dworce Miasto i Wschodni zostaną zmodernizowane, a pomiędzy nimi powstanie drugi tor, który zwiększy przepustowość linii - podpisana została umowa z wykonawcą dokumentacji projektu BiT City II.
 • Roboty wodociągowe i ziemne oraz przygotowania do Bella Skyway Festival 2019 – tak w skrócie można podsumować to, co dzieje się na budowie przy ul. Chopina i na Wałach gen. Sikorskiego.
 • Nowym Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym została Ewa Nowak-Wąsicka. Funkcję tę będzie pełnić do 18 sierpnia 2024 roku.
 • 7 września 2019 r. na terenach rekreacyjnych w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu odbędzie się „Wielkie Śniadanie nad Wisłą”. Na część atrakcji obowiązują wcześniejsze zapisy.
 • 26 uzdolnionych uczniów uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych w minionym roku szkolnym otrzyma nagrody od prezydenta Michała Zaleskiego. Wręczenie wyróżnień zaplanowano na 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.
 • Toruński Klub Piłkarski Elana SA i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają lokalnych przedsiębiorców – pasjonatów piłki nożnej na spotkanie biznesowe. 4 września 2019 roku w Hotelu Filmar spotkają się przedstawiciele sportu i biznesu.