www.torun.pl

Rada Sportu powołana

Miasto, Sport
Data publikacji: 15 stycznia 2019
Autor: Maria Wesoła

14 stycznia 2019 r. w Przystani Toruń prezydent Michał Zaleski wręczył akty powołania członkom Rady Sportu.

Rada Sportu w Gminie Miasta Toruń to zespół o charakterze opiniodawczym i konsultacyjnym, zajmujący się sprawami związanymi ze sportem. Do zadań Rady należy w przede wszystkim opiniowanie dokumentów: strategii rozwoju Gminy Miasta Toruń w zakresie kultury fizycznej, projektu budżetu w części dotyczącej kultury fizycznej, programów rozwoju bazy sportowej na terenie Gminy Miasta Toruń, projektów uchwał dotyczących rozwoju kultury fizycznej oraz projektów uchwał, o których mowa w art. 27 ust. 2 ustawy o sporcie.

Rada Sportu została powołana na podstawie Zarządzenia nr 5 Prezydenta Miasta Torunia z dn. 8 stycznia 2019 r. w sprawie powołania Rady Sportu, ustalenia zasad powoływania jej członków oraz ustalenia regulaminu jej działania. Kadencja obecnej Rady Sportu trwa do 31 grudnia 2023 roku.

Akty powołania wręczył członkom Rady Sportu prezydent Torunia Michał Zaleski.

Skład Rady Sportu na lata 2019-2023:

1) Przewodniczący: Henryk Boś

2) Zastępca Przewodniczącego: Cezary Bartosiewicz

3) Członkowie:

a) Józef Ardanowski,

b) Piotr Barański,

c) Waldemar Bata,

d) Piotr Bednarczyk,

e) Anna Błaszkowska,

f) Andrzej Borkowski,

g) Maciej Bukowski,

h) Andżelika Dzięgiel – Poślada,

i) Andrzej Gajek,

j) Marian Gęsicki,

k) Ireneusz Gronek,

l) Patrycja Gulak – Lipka,

m) Ewa Iwańska – Wiwatowska,

n) Marian Jędrzejewski,

o) Maciej Jóźwicki,

p) Wojciech Kaczmarek,

q) Bonifacy Karnowski,

r) Andrzej Kończalski,

s) Ryszard Kowalski,

t) Anna Kulczyńska,

u) Stanisław Leszczyński,

v) Ewa Machowska – Górna,

w) Janusz Modzelewski,

x) Ryszard Molewski,

y) Jakub Pieczatowski,

z) Krzysztof Piotrowski,

aa) Andrzej Piwoński,

bb) Włodzimierz Rudziński,

cc) Ewaryst Schäfer,

dd) Leszek Szyszkowski,

ee) Jadwiga Wichrowska,

ff) Jarosław Więckowski,

gg) Marek Zaborski,

hh) Karol Ząbik,

ii) Henryk Żołnowski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.