www.torun.pl

Rada Miasta powołała 9 komisji

Miasto
Data publikacji: 06 grudnia 2018
Autor: Magdalena Winiarska

Podczas 2. sesji Rady Miasta Torunia powołanych zostało 9 komisji oraz ustalono ich składy.

Zgodnie z przyjętą w 2018 roku ustawą o samorządzie gminnym, w każdym samorządzie muszą znaleźć się trzy komisje: Rewizyjna, Skarg, Wniosków i Petycji oraz Budżetu.

Dodatkowo Rada Miasta Torunia powołała sześć komisji: Gospodarki Komunalnej, Zdrowia i Rodziny, Kultury, Turystyki i Promocji, Oświaty i Sportu, Rozwoju Miasta oraz Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.
Przy powoływaniu komisji i ich składów brano pod uwagę trzy zasady: każdy radny musi pracować w co najmniej dwóch komisjach, wszystkie kluby radnych muszą być reprezentowani proporcjonalnie w poszczególnych komisjach, każda komisja składa się z co najmniej 5 radnych.

Poniżej komisje działające podczas VIII kadencji Rady Miasta i ich składy:

1. Komisja Rewizyjna: Dagmara Tuszyńska (przewodnicząca), Jacek Krzyżaniak (wiceprzewodniczący), Jarosław Beszczyński, Paweł Gulewski, Maciej Karczewski, Bartosz Szymanski.

2. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: Michał Jakubaszek (przewodniczący), Margareta Skerska-Roman (wiceprzewodnicząca), Jakub Hartwich, Sławomir Kruszkowski, Jan Ząbik.

3. Komisja Budżetu: Danuta Zając (przewodnicząca), Bartosz Szymanski (wiceprzewodniczący), Michał Jakubaszek, Jacek Krzyżaniak, Łukasz Walkusz, Krystyna Żejmo-Wysocka.

4. Komisja Gospodarki Komunalnej: Jarosław Beszczyński (przewodniczący), Dariusz Mądrzejewski (wiceprzewodniczący), Marcin Czyżniewski, Bartłomiej Jóźwiak, Michał Rzymyszkiewicz, Łukasz Walkusz.

5. Komisja Zdrowia i Rodziny: Krystyna Żejmo-Wysocka (przewodnicząca), Witold Waczyński (wiceprzewodniczący), Jakub Hartwich, Adrian Mól, Danuta Zając.

6. Komisja Kultury, Turystyki i Promocji: Maciej Krużewski (przewodniczący), Kamila Beszczyńska (wiceprzewodnicząca), Marcin Czyżniewski, Piotr Lenkiewicz, Dagmara Tuszyńska.

7. Komisja Oświaty i Sportu: Bartłomiej Jóźwiak (przewodniczący), Sławomir Kruszkowski (wiceprzewodniczący), Kamila Beszczyńska, Dariusz Mądrzejewski, Margareta Skerska-Roman oraz osoba, która znajdzie się w Radzie Miasta w miejsce Zbigniewa Rasielewskiego.

8. Komisja Rozwoju Miasta: Paweł Gulewski (przewodniczący), Jan Ząbik (wiceprzewodniczący), Maciej Karczewski, Wojciech Klabun, Maciej Krużewski oraz osoba, która znajdzie się w Radzie Miasta w miejsce Zbigniewa Rasielewskiego.

9. Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego: Wojciech Klabun (przewodniczący), Piotr Lenkiewicz (wiceprzewodniczący), Adrian Mól, Michał Rzymyszkiewicz, Witold Waczyński.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ponad 400 osób stanęło 17 sierpnia 2019 r. na starcie drugiego, nocnego biegu, rozegranego w ramach Toruńskich Sztafet Wolności 2019/2020.
 • Miasto, Sport
  15 sierpnia 2019 roku na Motoarenie zorganizowano zawody żużlowe "Derby Pomorza i Kujaw 2019". Dawni bohaterowie z Torunia i Bydgoszczy wyjechali na stadion aby pokazać piękno czarnego sportu i uczciwej rywalizacji.
 • Kultura, Miasto, MZK
  20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Nowy wodociąg, gotowa część chodników i zjazdów do posesji, pierwsze warstwy nowej jezdni - tak wygląda obecnie remont ul. Kołłątaja. Od piątku, 23 sierpnia 2019 r., na kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu.
 • Biznes, Inwestycje, Miasto
  Atrakcyjne tereny inwestycyjne na toruńskim lewobrzeżu we wrześniu pójdą pod młotek. Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oferuje działki w południowo-zachodniej części miasta w rejonie ulic Gen. Andersa, Poznańskiej oraz trasy S-10. To propozycja dla inwestorów z sektora MŚP.
 • Kultura, Miasto
  15 sierpnia 2019 roku zakończył się Festiwal Wisły. Na finał trwającego przez kilka dni wydarzenia torunianie mogli podziwiać wyjątkowe widowisko światło-woda-dźwięk.
 • W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • W dzień Święta Wojska Polskiego - 15 sierpnia po raz kolejny wspominamy Bitwę Warszawską, jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Rzeczypospolitej. W Toruniu uroczyste obchody odbyły się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy...
 • Królowa polskich rzek gościła już wiele gwiazd i znamienitości hobbystycznej, jak również profesjonalnej żeglugi. Nie inaczej jest również na naszym, toruńskim odcinku Wisły, przez który 14 i 15 sierpnia 2019 roku mają okazję przepłynąć i zaprezentować się okazałe dłubanki czy nawet wikińskie drakkary.
 • 26 uzdolnionych uczniów uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych w minionym roku szkolnym otrzyma nagrody od prezydenta Michała Zaleskiego. Wręczenie wyróżnień zaplanowano na 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.Aby móc uczestniczyć w rywalizacji i zdobywać kilometry dla Torunia należy zainstalować w swoim telefonie aplikację „Rowerowa Stolica Polski”. Jest to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja mierzy czas, pokonany...
 • Wodyaz wodociągu publicznego w Toruniu w pierwszym półroczu 2019 roku była zdatna do spożycia przez ludzi - wynika z oceny jakości przygotowanej przez Państwowy Powiatowy Inspektoriat Sanitarny w Toruniu.
 • 14 sierpnia 2019 r. na wyspie piaskowej na Wiśle odbył się wernisaż wystawy “Powidoki wiślane szypra Kałuży”. Prace Jacka Marczewskiego można obejrzeć w ramach Festiwalu Wisły 2019.
 • Spotkanie z projektantem, możliwość zgłoszenia uwag przez internet - tak będą wyglądały konsultacje dotyczące rozbudowy ul. Batorego w Toruniu - od ul. Polnej w kierunku północnym.