www.torun.pl

Rada Miasta powołała 9 komisji

Miasto
Data publikacji: 06 grudnia 2018
Autor: Magdalena Winiarska

Podczas 2. sesji Rady Miasta Torunia powołanych zostało 9 komisji oraz ustalono ich składy.

Zgodnie z przyjętą w 2018 roku ustawą o samorządzie gminnym, w każdym samorządzie muszą znaleźć się trzy komisje: Rewizyjna, Skarg, Wniosków i Petycji oraz Budżetu.

Dodatkowo Rada Miasta Torunia powołała sześć komisji: Gospodarki Komunalnej, Zdrowia i Rodziny, Kultury, Turystyki i Promocji, Oświaty i Sportu, Rozwoju Miasta oraz Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.
Przy powoływaniu komisji i ich składów brano pod uwagę trzy zasady: każdy radny musi pracować w co najmniej dwóch komisjach, wszystkie kluby radnych muszą być reprezentowani proporcjonalnie w poszczególnych komisjach, każda komisja składa się z co najmniej 5 radnych.

Poniżej komisje działające podczas VIII kadencji Rady Miasta i ich składy:

1. Komisja Rewizyjna: Dagmara Tuszyńska (przewodnicząca), Jacek Krzyżaniak (wiceprzewodniczący), Jarosław Beszczyński, Paweł Gulewski, Maciej Karczewski, Bartosz Szymanski.

2. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: Michał Jakubaszek (przewodniczący), Margareta Skerska-Roman (wiceprzewodnicząca), Jakub Hartwich, Sławomir Kruszkowski, Jan Ząbik.

3. Komisja Budżetu: Danuta Zając (przewodnicząca), Bartosz Szymanski (wiceprzewodniczący), Michał Jakubaszek, Jacek Krzyżaniak, Łukasz Walkusz, Krystyna Żejmo-Wysocka.

4. Komisja Gospodarki Komunalnej: Jarosław Beszczyński (przewodniczący), Dariusz Mądrzejewski (wiceprzewodniczący), Marcin Czyżniewski, Bartłomiej Jóźwiak, Michał Rzymyszkiewicz, Łukasz Walkusz.

5. Komisja Zdrowia i Rodziny: Krystyna Żejmo-Wysocka (przewodnicząca), Witold Waczyński (wiceprzewodniczący), Jakub Hartwich, Adrian Mól, Danuta Zając.

6. Komisja Kultury, Turystyki i Promocji: Maciej Krużewski (przewodniczący), Kamila Beszczyńska (wiceprzewodnicząca), Marcin Czyżniewski, Piotr Lenkiewicz, Dagmara Tuszyńska.

7. Komisja Oświaty i Sportu: Bartłomiej Jóźwiak (przewodniczący), Sławomir Kruszkowski (wiceprzewodniczący), Kamila Beszczyńska, Dariusz Mądrzejewski, Margareta Skerska-Roman oraz osoba, która znajdzie się w Radzie Miasta w miejsce Zbigniewa Rasielewskiego.

8. Komisja Rozwoju Miasta: Paweł Gulewski (przewodniczący), Jan Ząbik (wiceprzewodniczący), Maciej Karczewski, Wojciech Klabun, Maciej Krużewski oraz osoba, która znajdzie się w Radzie Miasta w miejsce Zbigniewa Rasielewskiego.

9. Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego: Wojciech Klabun (przewodniczący), Piotr Lenkiewicz (wiceprzewodniczący), Adrian Mól, Michał Rzymyszkiewicz, Witold Waczyński.

Najczęściej czytane aktualności

 • Świętuj Uniwersytetu
  Miasto
  19 lutego 2019 roku społeczność akademicka UMK świętowała 546. Rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Tradycyjnie uroczystości w auli uniwersytetu poprzedziło złożenie kwiatów pod pomnikiem astronoma na Rynku Staromiejskim.
 • Inwestycje, Kultura, Miasto
  Prace przy realizacji projektu adaptacji budynków przy ul. W. Łokietka na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przekroczyły półmetek. Nowe obiekty wraz z wystawami mają być otwarte jeszcze w 2019 roku.
 • Bezpłatne przejazdy dla uczestników rajdu
  Miasto
  W najbliższy weekend w Toruniu odbędzie się doroczny Ogólnopolski Rajd Kopernikański. Uczestnicy imprezy będą mogli w sobotę i niedzielę za darmo korzystać z komunikacji miejskiej.
 • Kultura, Miasto
  Spotkania ze specjalistami z zakresu medycyny estetycznej, farmacji, kosmetologii, dietetyki czy treningów personalnych - to cześć propozycji Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na Dzień Kobiet. 8 marca w centrum nauki odbędzie się wieczór "JaKobieta".  Wieczór „JaKobieta” to okazja do spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin. Trenerzy z Bella...
 • Rusza rekrutacja
  Miasto
  11 lutego 2019 roku ruszy elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano 4861 miejsc dla przedszkolaków i 1916 miejsc dla „pierwszaków”.
 • Miasto, Sport
  Trwają przygotowania do Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w Szermierce, które odbędą się od 6 do 14 kwietnia 2019 roku w Toruniu.
 • Jesteś muzykiem? Grasz w zespole? A może chcesz zamienić swoją kawiarnię, pub lub ogródek piwny w niepowtarzalny punkt muzyczny? Zgłoś się już dziś i stań się współtwórcą Święta Muzyki! Już po raz trzynasty, pierwszego dnia lata - 21 czerwca 2019 roku - Toruń wypełni wszechobecna muzyka! Na zgłoszenia Toruńska Agenda Kulturalna czeka tylko do 15...
 • Rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń na rok szkolny 2019/2020 rusza już niebawem. Poznaj szczegóły postępowania rekrutacyjnego!
 • Wraz z cyklem spotkań Prezydenta Torunia z mieszkańcami rozpoczynamy I etap konsultacji społecznych w sprawie budżetu miasta Torunia na 2020 r. i Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Torunia na lata 2020-2044.
 • Swoją czteroletnią kadencję na stanowisku Grotmaszta Bractwa Kaphornowców zakończył torunianin, kpt. jachtowy Cezary Bartosiewicz, wielki miłośnik i promotor żeglarstwa.
 • Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza na kolejne szkolenie związane z realizacją projektu pn. „torun.direct – dobre połączenie z biznesem”. Bezpłatne warsztaty dla osób powyżej 25. roku życia, które chcą zdobyć dodatkowe kompetencje w cyfrowym świecie, odbędą się 27-28.02.2019 r.
 • Wioślarka, zawodniczka AZS UMK Katarzyna Zillmann zwyciężyła w plebiscycie na Sportowca Roku 2018. Nagrody laureatom zostały wręczone podczas 12. Balu Sportowca, który odbył się 9 lutego w CKK Jordanki.
 • Weź udział w konsultacjach społecznych dotyczących "Koncepcji rozwoju terenów zieleni w Toruniu". Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 21 lutego.
 • Stowarzyszenia, organizacje pozarządowe i lokalne społeczności (grupy inicjatywne mieszkańców) mogą się starać o pieniądze na działania budujące sąsiedzkie więzi i społeczeństwo obywatelskie.