www.torun.pl

Rada Miasta powołała 9 komisji

Miasto
Data publikacji: 06 grudnia 2018
Autor: Magdalena Winiarska

Podczas 2. sesji Rady Miasta Torunia powołanych zostało 9 komisji oraz ustalono ich składy.

Zgodnie z przyjętą w 2018 roku ustawą o samorządzie gminnym, w każdym samorządzie muszą znaleźć się trzy komisje: Rewizyjna, Skarg, Wniosków i Petycji oraz Budżetu.

Dodatkowo Rada Miasta Torunia powołała sześć komisji: Gospodarki Komunalnej, Zdrowia i Rodziny, Kultury, Turystyki i Promocji, Oświaty i Sportu, Rozwoju Miasta oraz Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.
Przy powoływaniu komisji i ich składów brano pod uwagę trzy zasady: każdy radny musi pracować w co najmniej dwóch komisjach, wszystkie kluby radnych muszą być reprezentowani proporcjonalnie w poszczególnych komisjach, każda komisja składa się z co najmniej 5 radnych.

Poniżej komisje działające podczas VIII kadencji Rady Miasta i ich składy:

1. Komisja Rewizyjna: Dagmara Tuszyńska (przewodnicząca), Jacek Krzyżaniak (wiceprzewodniczący), Jarosław Beszczyński, Paweł Gulewski, Maciej Karczewski, Bartosz Szymanski.

2. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: Michał Jakubaszek (przewodniczący), Margareta Skerska-Roman (wiceprzewodnicząca), Jakub Hartwich, Sławomir Kruszkowski, Jan Ząbik.

3. Komisja Budżetu: Danuta Zając (przewodnicząca), Bartosz Szymanski (wiceprzewodniczący), Michał Jakubaszek, Jacek Krzyżaniak, Łukasz Walkusz, Krystyna Żejmo-Wysocka.

4. Komisja Gospodarki Komunalnej: Jarosław Beszczyński (przewodniczący), Dariusz Mądrzejewski (wiceprzewodniczący), Marcin Czyżniewski, Bartłomiej Jóźwiak, Michał Rzymyszkiewicz, Łukasz Walkusz.

5. Komisja Zdrowia i Rodziny: Krystyna Żejmo-Wysocka (przewodnicząca), Witold Waczyński (wiceprzewodniczący), Jakub Hartwich, Adrian Mól, Danuta Zając.

6. Komisja Kultury, Turystyki i Promocji: Maciej Krużewski (przewodniczący), Kamila Beszczyńska (wiceprzewodnicząca), Marcin Czyżniewski, Piotr Lenkiewicz, Dagmara Tuszyńska.

7. Komisja Oświaty i Sportu: Bartłomiej Jóźwiak (przewodniczący), Sławomir Kruszkowski (wiceprzewodniczący), Kamila Beszczyńska, Dariusz Mądrzejewski, Margareta Skerska-Roman oraz osoba, która znajdzie się w Radzie Miasta w miejsce Zbigniewa Rasielewskiego.

8. Komisja Rozwoju Miasta: Paweł Gulewski (przewodniczący), Jan Ząbik (wiceprzewodniczący), Maciej Karczewski, Wojciech Klabun, Maciej Krużewski oraz osoba, która znajdzie się w Radzie Miasta w miejsce Zbigniewa Rasielewskiego.

9. Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego: Wojciech Klabun (przewodniczący), Piotr Lenkiewicz (wiceprzewodniczący), Adrian Mól, Michał Rzymyszkiewicz, Witold Waczyński.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.