www.torun.pl

Rada Miasta powołała 9 komisji

Miasto
Data publikacji: 06 grudnia 2018
Autor: Magdalena Winiarska

Podczas 2. sesji Rady Miasta Torunia powołanych zostało 9 komisji oraz ustalono ich składy.

Zgodnie z przyjętą w 2018 roku ustawą o samorządzie gminnym, w każdym samorządzie muszą znaleźć się trzy komisje: Rewizyjna, Skarg, Wniosków i Petycji oraz Budżetu.

Dodatkowo Rada Miasta Torunia powołała sześć komisji: Gospodarki Komunalnej, Zdrowia i Rodziny, Kultury, Turystyki i Promocji, Oświaty i Sportu, Rozwoju Miasta oraz Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.
Przy powoływaniu komisji i ich składów brano pod uwagę trzy zasady: każdy radny musi pracować w co najmniej dwóch komisjach, wszystkie kluby radnych muszą być reprezentowani proporcjonalnie w poszczególnych komisjach, każda komisja składa się z co najmniej 5 radnych.

Poniżej komisje działające podczas VIII kadencji Rady Miasta i ich składy:

1. Komisja Rewizyjna: Dagmara Tuszyńska (przewodnicząca), Jacek Krzyżaniak (wiceprzewodniczący), Jarosław Beszczyński, Paweł Gulewski, Maciej Karczewski, Bartosz Szymanski.

2. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: Michał Jakubaszek (przewodniczący), Margareta Skerska-Roman (wiceprzewodnicząca), Jakub Hartwich, Sławomir Kruszkowski, Jan Ząbik.

3. Komisja Budżetu: Danuta Zając (przewodnicząca), Bartosz Szymanski (wiceprzewodniczący), Michał Jakubaszek, Jacek Krzyżaniak, Łukasz Walkusz, Krystyna Żejmo-Wysocka.

4. Komisja Gospodarki Komunalnej: Jarosław Beszczyński (przewodniczący), Dariusz Mądrzejewski (wiceprzewodniczący), Marcin Czyżniewski, Bartłomiej Jóźwiak, Michał Rzymyszkiewicz, Łukasz Walkusz.

5. Komisja Zdrowia i Rodziny: Krystyna Żejmo-Wysocka (przewodnicząca), Witold Waczyński (wiceprzewodniczący), Jakub Hartwich, Adrian Mól, Danuta Zając.

6. Komisja Kultury, Turystyki i Promocji: Maciej Krużewski (przewodniczący), Kamila Beszczyńska (wiceprzewodnicząca), Marcin Czyżniewski, Piotr Lenkiewicz, Dagmara Tuszyńska.

7. Komisja Oświaty i Sportu: Bartłomiej Jóźwiak (przewodniczący), Sławomir Kruszkowski (wiceprzewodniczący), Kamila Beszczyńska, Dariusz Mądrzejewski, Margareta Skerska-Roman oraz osoba, która znajdzie się w Radzie Miasta w miejsce Zbigniewa Rasielewskiego.

8. Komisja Rozwoju Miasta: Paweł Gulewski (przewodniczący), Jan Ząbik (wiceprzewodniczący), Maciej Karczewski, Wojciech Klabun, Maciej Krużewski oraz osoba, która znajdzie się w Radzie Miasta w miejsce Zbigniewa Rasielewskiego.

9. Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego: Wojciech Klabun (przewodniczący), Piotr Lenkiewicz (wiceprzewodniczący), Adrian Mól, Michał Rzymyszkiewicz, Witold Waczyński.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.