Punkty Szczepień Masowych w Toruniu | www.torun.pl

Punkty Szczepień Masowych w Toruniu

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 01 kwietnia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu osoba w rękawiczkach pobiera szczepionkę do strzykawki

W związku ze spodziewanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 niezbędne jest także zwiększenie potencjału szczepień powszechnych. Toruń odpowiada na te potrzeby i rozpoczyna organizację dwóch Punktów Szczepień Masowych.

Utworzenie PSM-ów przez jednostki samorządu terytorialnego jest dobrowolne. Toruń zdecydował się na to rozwiązanie chcąc zapewnić swoim mieszkańcom możliwość jak najszybszego zaszczepienia się. 

- Zdajemy sobie sprawę, że im szybciej zaszczepimy jak największą liczbę mieszkanek i mieszkańców Torunia, tym większe szanse na to, że życie wróci do normalności – stwierdził prezydent Torunia Michał Zaleski. 

Punkty te będą organizowane przez samorząd przy zaangażowaniu podmiotu leczniczego  oraz w uzgodnieniu z wojewodą. Od strony medycznej proces szczepienia mieszkańców w Toruniu będzie nadzorował Specjalistyczny Szpital Miejski, Miejska Przychodnia Specjalistyczna oraz przychodnie Citomed.  

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na terenie Torunia powstać mają dwa Punkty Szczepień Masowych. Usytuowane mają być one we wschodniej i zachodniej części miasta. Prezydent Torunia nie wyklucza również możliwości utworzenia kolejnych punktów.

- Założyliśmy taką liczbę punktów, jednak jeśli będzie to konieczne, dołożymy wszelkich starań, aby powstały kolejne. Mamy w rezerwie miejsca, gdzie można byłoby je zorganizować. Trudniejsze natomiast będzie przygotowanie dodatkowej kadry medycznejmówił prezydent Torunia Michał Zaleski.  

Rządowe wytyczne dot. tworzenia punktów szczepień masowych przewidują, że w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców podawane ma być 500 dawek szczepionki dziennie. W każdym punkcie w Toruniu przygotowane zostaną do tego 4 zespoły szczepiące. 

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  Od soboty 10 kwietnia w Toruniu wykryto 122 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, przy 434 wykonanych testach Ministerstwo Zdrowia nie poinformowało o kolejnych ofiarach śmiertelnych pandemii w naszym mieście.
 • Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 81 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły przez COVID-19.
 • Wylewanie asfaltu na moście Piłsudskiego
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Przed nami betonowanie i asfaltowanie na moście. Prace rozpoczną się nocą 9 kwietnia 2020 r. Na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu PIUM w centrum handlowym
  Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia oraz znak Śródmiejskiej Strefy Parkowania
  Drogi, Miasto
  Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia zagłosuje nad zmianami w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Na zdjęciu: jeden z parkletów na starówce
  Eko, Miasto
  Na torunian spacerujących po ulicach starówki czeka dziewięć parkletów w ośmiu lokalizacjach. To idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu kwitnącej na wiosnę zieleni.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 124 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. W naszym mieście przebadano 542 osoby. 3 mieszkańców miasta zmarło przez choroby współistniejące z zakażeniem.
 • 31 dotacji na łączną kwotę 940 tys. zł przewidzianych jest w projekcie uchwały o dotacjach konserwatorskich, którą rozpatrzy na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zagłosują nad uchwałą, która wprowadzi zmiany w budżecie obywatelskim.
 • Największy polski serwis zajmujący się komercyjnymi nieruchomościami opisuje potencjał inwestycyjny Torunia. Dziennikarze portalu Propertynews.pl prezentują ofertę terenów inwestycyjnych miasta i wskazują świetnie zlokalizowane działki pod produkcję czy centra logistyczne. W rozmowie z dziennikarzami Propertynews.pl Łukasz Szarszewski, dyrektor...
 • Do 30 kwietnia 2021 r. można nadsyłać oferty w II turze konkursu na wykonanie zadań miasta w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2021 r.
 • 28 projektów z zakresu kultury i ochrony dóbr narodowych uzyskało wsparcie miasta w I turze otwartego konkursu ofert w 2021 r. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia 2021 r.
 • Miasto intensywnie przygotowuje się do zwiększenia potencjału szczepień powszechnych. Znane są już miejsca Punktów Szczepień Masowych w Toruniu.
 • W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew w ramach akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".