PSSE wsparła wychowanków Młodego Lasu | www.torun.pl

PSSE wsparła wychowanków Młodego Lasu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 12 stycznia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu budynek Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych MŁODY LAS

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wsparła finansowo Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „MŁODY LAS" w Toruniu.

To kolejne w ostatnim czasie wsparcie kierowane z sektora biznesu do wychowanków „Młodego Lasu”. Dzięki środkom finansowym przekazanym przez Strefę dzieci i młodzież toruńskich placówek będą mogli uczestniczyć w ciekawych atrakcjach programowych i sportowych, zostaną zakupione również zestawy upominkowe, gry planszowe i akcesoria do zabawy.

W dniu 12 stycznia odbyło się zdalne spotkanie Macieja Kazienko - Wiceprezesa Zarządu Pomorskiej SSE sp. z o.o. z kierownictwem „Młodego Lasu”, a także samymi podopiecznymi. Podczas spotkania przekazano informację o wsparciu finansowym, a także o dodatkowej noworocznej niespodziance przygotowanej przez Prezesa Kazienko, który to zaprosił wszystkie dzieci na rejs statkiem po Zatoce Gdańskiej w Dniu Dziecka. Zaproszenie zostało przyjęte przez dzieci z wielkim entuzjazmem.

- Bardzo cieszymy się z kolejnego wsparcia dla dzieciaczków z Młodego Lasu. Dziękuję Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej za tą darowiznę. Dzisiejsze spotkanie pokazuje, że współpraca pomiędzy miastem Toruń i PSSE jest wielopłaszczyznowa oraz bardzo dobrze się rozwija. Przy okazji chciałbym też pogratulować zajęcia rewelacyjnej – 2 pozycji w rankingu stref ekonomicznych w całej Polscemówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Dla przypomnienia, w grudniu ubiegłego roku dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców na konto Stowarzyszenia Domów Dziecka "Młody Las" trafiło kilkanaście tysięcy złotych, które zostały przeznaczone na organizację „Mikołajek Gastro Toruń” oraz doraźne potrzeby wychowanków. Akcja ta była jednocześnie wsparciem toruńskiej branży gastronomicznej.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. można składać wnioski o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, w okresie od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.