www.torun.pl

Przetarg na halę sportową

Inwestycje, Miasto, Sport
Data publikacji: 04 stycznia 2013
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska

Urząd Miasta ogłosił kolejny przetarg na dokończenie budowy hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema w Toruniu. Potencjalny wykonawca na dokończenie budowy i przygotowanie jej odbioru ma 10 miesięcy. Oferty można składać do 11 lutego 2013 roku do godziny 10.00 w Urzędzie Miasta Torunia.

To kolejny przetarg na budowę hali. Ostatni unieważniono, ponieważ cena najniższej oferty przewyższa kwotę, którą miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, czyli 53 500 000 zł brutto, przetarg unieważniono. Przypomnijmy, że pierwszy generalny wykonawca, czyli konsorcjum firm Hydrobudowa Polska S.A. (lider) oraz PBG S.A., ogłosił upadłość. Po licznych rozmowach miasto rozwiązało z konsorcjum umowę z winy wykonawcy i podjęło niezbędne kroki w celu ogłoszenia postępowania przetargowego na wyłonienie nowego wykonawcy. Jednocześnie część podwykonawców, którzy byli ujęci w kontrakcie, kontynuowała prace zabezpieczające budowę przed czynnikami atmosferycznymi oraz dewastacją. W sierpniu br. nad halą zawisła wiecha. Obecnie obiekt jest już zadaszony i przygotowany na przejęcie go przez nowego generalnego wykonawcę inwestycji.

>>>Szczegóły przetargu TUTAJ<<<

Hala będzie uzupełnieniem istniejącego kompleksu sportowego MOSiR. Według projektu budynek ma formę masywnego prostopadłościanu, podciętego od dołu, co sprawi wrażenie unoszenia się nad ziemią. Parter będzie prawie całkowicie przeszklony, a fasada szczególnie efektowna w nocy, gdy oświetli ją system energooszczędnego oświetlenia punktowego LED. Hala została zaprojektowana jako obiekt wielofunkcyjny – można w niej będzie organizować  zawody sportowe: mecze gier zespołowych, imprezy lekkoatletyczne, ale także różnego rodzaju imprezy kulturalne. Obiekt będzie stanowił doskonałą bazą treningową dla związków sportowych oraz rodzimych klubów sportowych. Trybuny stałe pomieszczą 5192 widzów, po zastosowaniu trybun rozsuwanych ta ilość wzrośnie do  6248 miejsc. Kompleks zaprojektowany został bez barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.

Arena lekkoatletyczna w hali głównej będzie wyposażona w:

 • 6-torową bieżnię okrężną o dystansie 200 m o szerokości toru 1m
 • 8-torową bieżnię prostą do biegów sprinterskich o szer. toru 1,22 m
 • rozbieżnie do skoków w dal, trójskoku, skoku o tyczce i skoku wzwyż
 • rzutnię do pchnięcia kulą

Po zabezpieczeniu nawierzchni arena będzie mogła też służyć jako boisko wielofunkcyjne lub miejsce organizacji imprez widowiskowych i targowych. Oprócz areny głównej w hali planowane są również dodatkowe funkcje o charakterze sportowym: sala treningowa o wymiarach boiska do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i tenisa wraz ze ścianką wspinaczkową o wymiarach 29,86 m x 14 m wysokości, sala sztuk walk, siłownia, sala treningowa, szatnie i sanitariaty, dostosowane do wytycznych poszczególnych federacji sportowych, ambulatorium, gabinet antydopingowy i gabinety odnowy biologicznej.  W hali przewidziano ponad 100 stanowisk komentatorskich dla mediów, nie zabraknie też loży dla VIP-ów.

W części hotelowej na dwóch poziomach znajdzie się łącznie 28 pokoi  z łazienkami, można w nich zakwaterować 56 osób - np. sportowców biorących udział w zawodach. W obiekcie znajdą się restauracje i bary, kręgielnia i ośrodek odnowy biologicznej (rehabilitacji i kinezyterapii) - dostępne dla wszystkich mieszkańców. Część pomieszczeń przewidzianych na cele komercyjne wykonawca odda w stanie developerskim, tak by przyszli najemcy mogli je urządzić zgodnie z własnymi potrzebami.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ponad 400 osób stanęło 17 sierpnia 2019 r. na starcie drugiego, nocnego biegu, rozegranego w ramach Toruńskich Sztafet Wolności 2019/2020.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Kultura, Miasto, MZK
  20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Miasto, Sport
  15 sierpnia 2019 roku na Motoarenie zorganizowano zawody żużlowe "Derby Pomorza i Kujaw 2019". Dawni bohaterowie z Torunia i Bydgoszczy wyjechali na stadion aby pokazać piękno czarnego sportu i uczciwej rywalizacji.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Nowy wodociąg, gotowa część chodników i zjazdów do posesji, pierwsze warstwy nowej jezdni - tak wygląda obecnie remont ul. Kołłątaja. Od piątku, 23 sierpnia 2019 r., na kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu.
 • Kultura, Miasto
  15 sierpnia 2019 roku zakończył się Festiwal Wisły. Na finał trwającego przez kilka dni wydarzenia torunianie mogli podziwiać wyjątkowe widowisko światło-woda-dźwięk.
 • Atrakcyjne tereny inwestycyjne na toruńskim lewobrzeżu we wrześniu pójdą pod młotek. Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oferuje działki w południowo-zachodniej części miasta w rejonie ulic Gen. Andersa, Poznańskiej oraz trasy S-10. To propozycja dla inwestorów z sektora MŚP.
 • W dzień Święta Wojska Polskiego - 15 sierpnia po raz kolejny wspominamy Bitwę Warszawską, jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Rzeczypospolitej. W Toruniu uroczyste obchody odbyły się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy...
 • 26 uzdolnionych uczniów uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych w minionym roku szkolnym otrzyma nagrody od prezydenta Michała Zaleskiego. Wręczenie wyróżnień zaplanowano na 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.Aby móc uczestniczyć w rywalizacji i zdobywać kilometry dla Torunia należy zainstalować w swoim telefonie aplikację „Rowerowa Stolica Polski”. Jest to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja mierzy czas, pokonany...
 • Wodyaz wodociągu publicznego w Toruniu w pierwszym półroczu 2019 roku była zdatna do spożycia przez ludzi - wynika z oceny jakości przygotowanej przez Państwowy Powiatowy Inspektoriat Sanitarny w Toruniu.
 • 14 sierpnia 2019 r. na wyspie piaskowej na Wiśle odbył się wernisaż wystawy “Powidoki wiślane szypra Kałuży”. Prace Jacka Marczewskiego można obejrzeć w ramach Festiwalu Wisły 2019.
 • Królowa polskich rzek gościła już wiele gwiazd i znamienitości hobbystycznej, jak również profesjonalnej żeglugi. Nie inaczej jest również na naszym, toruńskim odcinku Wisły, przez który 14 i 15 sierpnia 2019 roku mają okazję przepłynąć i zaprezentować się okazałe dłubanki czy nawet wikińskie drakkary.
 • Spotkanie z projektantem, możliwość zgłoszenia uwag przez internet - tak będą wyglądały konsultacje dotyczące rozbudowy ul. Batorego w Toruniu - od ul. Polnej w kierunku północnym.