Przedszkole na Rubinkowie w nowym budynku | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Przedszkole na Rubinkowie w nowym budynku

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 19 stycznia 2018
Autor: Sylwia Mularczyk
Przedszkole na Rubinkowie

19 stycznia 2018 r. prezydent Torunia Michał Zaleski uczestniczył w otwarciu Przedszkola Miejskiego w nowym budynku na Rubinkowie przy ulicy Buszczyńskich.

Uroczyste otwarcie przedszkola w nowym obiekcie przy ulicy Buszczyńskich 11 połączono ze spotkaniem z okazji „Dnia Babci” i „Dnia Dziadka”.

- Dzisiejsze spotkanie to moment symbolicznego przekazania do użytku obiektu, który przechodził różne losy. Zdecydowaliśmy się w roku ubiegłym zainwestować tu jako miasto ponad 2 mln złotych. Powstało pięć nowiutkich sal w których dzieci mają znakomite warunki – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Przedszkole powstało w miejscu budynku dawnej Szkoły Podstawowej Nr 26. Obiekt przestał pełnić swoją dotychczasową funkcję od czasu, gdy miasto przeniosło szkołę na Bielany do budynku przy ul. Fałata (po zlikwidowanym Zespole Szkół Nr 22). W nowej siedzibie, niepełnosprawne dzieci uczęszczające do SP 26 zyskały dużo więcej miejsca i lepsze warunki do nauki i rehabilitacji.

- Zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolach w Toruniu w ostatnich latach istotnie wzrosło. Przypomnę, że jesteśmy teraz zobowiązani stworzyć oddziały dla dzieci z czterech roczników, a więc dla 3-latków, 4,5 i 6-latków. Za tym zapotrzebowaniem nadążamy, tworząc takie warunki, jak w tym budynku – dodał prezydent Zaleski.

Budynek na  Rubinkowie został zaadaptowany na 5-oddziałowe przedszkole dla około 120 dzieci: 4 oddziały po 25 dzieci i 20 w grupie integracyjnej. Obiekt przeszedł remont kapitalny i termomodernizację. Wymieniane zostały posadzki, wewnątrz postawiono nowe ścianki działowe, ma nową elewację, windę i zagospodarowane otoczenie.     

Całkowity koszt prac wykończeniowych, które zakończono we wrześniu 2017 roku wyniósł ponad 2 mln zł. Wykonawcą robót była toruńska firma FUH Instal System.

Jako symboliczny prezent, prezydent Torunia złożył na ręce dyrektorki przedszkola, Małgorzaty Czekały – zestaw edukacyjny do nauki języka angielskiego.

- Inne rozbudowywane w Toruniu przedszkola w 2018 r. to Przedszkole Miejskie Nr 17, które powiększy się o cztery oddziały, czyli o 100 miejsc oraz Przedszkole Miejskie Nr 8, które zyska dwa nowe oddziały - 50 dodatkowych miejsc. Miasto zakończy również budowę nowego przedszkola na tzw. osiedlu „Jar”. Powstanie tam aż 10 oddziałów przedszkolnych co oznacza, że będzie w nim miejsce dla 250 dzieci - powiedziała uczestnicząca w uroczystości dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia,  Anna Łukaszewska.

fot. Wojciech Szabelski

 

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.