Przedszkolaki z Bim-Bam-Bino z wizytą [film] | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Przedszkolaki z Bim-Bam-Bino z wizytą [film]

Miasto
Data publikacji: 07 czerwca 2018
Autor: Maria Wesoła

Grupa przedszkolaków z niepublicznej placówki "Bim-Bam-Bino" odwiedziła 7 czerwca 2018 roku Urząd Miasta Torunia i spotkała się z prezydentem Michałem Zaleskim.

Urząd Miasta Torunia odwiedziła grupa "Sów" wraz z nauczycielami i dyrektorem przedszkola. Maluchy przedstawiły się prezydentowi Michałowi Zaleskiemu i zaśpiewały piosenkę "Bim Bam Binka". Przedszkolaki wręczyły prezydentowi upominek - oprawione logo przedszkola własnoręcznie stworzone przez dzieci, ciasteczka pieczone przez dzieci podczas zajęć kulnarnych i książkę kucharską ze zdrowymi przepisami. Prezydent Michał Zaleski również wręczył gościom prezenty - zdrowe przekąski i gadżety.

realizacja: TV Toruń

Przedszkolaki podczas zajęć poznają Toruń i jego zabytki, przygotowały więc dla prezydenta kilka zagadek na temat toruńskich zakamarków. Chętnie zadawały również pytania m.in. o to, jak wygląda dzień prezydenta miasta, czy prezydent boi się burzy oraz czy woli gorzką czy słodką herbatę. Prezydent Michał Zaleski rozmawiał również z dziećmi o ich planach na wakacje.

Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia i wizyty w sali sesyjnej Rady Miasta.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W związku z przechodzącą przez Polskę falą upałów, 28 czerwca 2022 r., w centrum Torunia zostały uruchomione kurtyny wodne. Urządzenia pomogą mieszkańcom miasta przetrwać wysokie temperatury.
 • Na zdjęciu: wizyta ambasador Imdiii w TZMO
  Biznes, Miasto
  Jej Ekscelencja Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagma Mallick odwiedziła 25 czerwca 2022 r. Toruńskie zakłady Materiałów Opatrunkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu publiczność siedzi na fotelach podczas Tofifest 2021
  Kultura, Miasto
  Niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi poszukiwanie drogi szukania odpowiedzi – od 28 czerwca do 3 lipca w Toruniu odbędzie się 20. MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze. Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będzie dzieło Francisa Forda Coppoli – Ojciec Chrzestny.
 • Na zdjęciu autobus elektryczny ładuje się ładowarką pantografową
  Miasto, MZK
  Od 1 lipca 2022 r. wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele z nich wynika z wniosków mieszkańców oraz dostosowania rozkładów jazdy do obsługi przez autobusy elektryczne. M.in. powstanie nowa linia autobusowa, na niektórych liniach wprowadzone zostaną korekty i zmieni się numeracja linii miejsko-podmiejskich.
 • Na zdjęciu chórzystki podczas występu festiwalowego w Dworze Artusa
  Kultura, Miasto
  W dniu 27 czerwca 2022 r. w Dworze Artusa odbył się koncert festiwalowy IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika Per Musicam ad Astra.
 • Na zdjęciu osoba trzyma myszkę komputerową
  Miasto
  Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Wspólnych ogłasza ponowne postępowanie na dostawę wyposażenia dla pracowni zawodowych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Toruniu. Oferty składać można do 14 lipca 2022 r. do godz. 10.00.