Przedstawiciele biznesu dyskutują w CKK Jordanki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Przedstawiciele biznesu dyskutują w CKK Jordanki

Biznes, Miasto
Data publikacji: 05 października 2022
Autor: Paula Gałązka
Zdjęcie przedstawia prezydenta Torunia Michała Zaleskiego inaugurującego konferencję Firma Przyszłości

W Centrum Kulturalno-Kongresowym „Jordanki” trwa Konferencja Firma Przyszłości. Podczas wydarzenia eksperci ze świata biznesu dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

To już V odsłona spotkania, którego organizatorem jest Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu, a Miasto Toruń i Centrum Wsparcia Biznesu są partnerami. Jest to największy biznesowo-marketingowy networking w tej części Polski. W poprzednich czterech edycjach udział wzięło ponad 2 tysiące osób.

- Cykl tych wartościowych i dorocznych spotkań zawsze zakładał, nawet przy rozpoznaniu zagrożeń gospodarczych, pozytywne scenariusze. Jest to niezwykle ważne również w tym roku, a szczególnie w ostatnich miesiącach. W samorządzie miejskim Torunia z uwagą odnotowujemy wiarygodne i podane na początku października opinie, m.in. menedżerów logistyki z około 250 polskich przedsiębiorstw. Ich zdaniem produkcja w polskim przemyśle zmalała we wrześniu piąty raz z rzędu. Choć ten spadek był mniejszy niż w poprzednich miesiącach, to firmy przemysłowe nie patrzą w przyszłość z optymizmem. Konferencja „Firma przyszłości” ma tej sytuacji zapobiegać – mówił w swoim wystąpieniu inaugurującym wydarzenie prezydent Michał Zaleski. 

Samorządowiec przypominał, że miasto jest otwarte na biznes. Sektor ten może liczyć chociażby na niezbędne wsparcie wyspecjalizowanego i lokalnego Centrum Wsparcia Biznesu. Miasto sprzyja lokalnemu biznesowi (to prawie 28 tys. podmiotów gospodarczych różnej wielkości), dbając także m.in. o opracowanie kolejnych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (na razie obejmują one 59% powierzchni Torunia).

V Konferencja „Firma Przyszłości” odbywa się 5 października 2022 r. Program wydarzenia obejmuje 16 inspirujących wystąpień. Wśród zaproszonych gości są m.in. Marek Zuber, ekonomista i analityk rynków finansowych, Małgorzata Fiedorczuk, wicedyrektor w zespole People & Organization PwC Polska, Maciej Kawecki, ceniony ekspert w zakresie ochrony danych osobowych, Maciej Fliger, Dyrektor Biura Regionalnego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, czy Dominika Mickiewicz, menedżer ds. projektów B+R w Departamencie 3W w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 15. edycja festiwalu Sztuki Natury. W toruńskich galeriach i centrach kultury można podziwiać wystawy sztuk wizualnych inspirowanych przyrodą.
 • Kultura, Miasto
  Silnie związane z Toruniem flisackie tradycje zostały wpisane na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO!
 • Na zdjęciu: charakterystyczny biały namiot, którym stanowi zadaszenie nad boiskiem na osiedlu Przy Skarpie
  Miasto, Sport
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbudował i ponownie postawił powłokę nad pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej przy ul. Przy Skarpie. Charakterystyczny biały balon, a mówiąc fachowo, powłoka pneumatyczna, jest z powrotem na swoim miejscu.
 • Miasto
  Niezwykły, świątecznie iluminowany i rozbrzmiewający kolędami tramwaj zgodnie z tradycją rozpocznie w Mikołajki, 6 grudnia 2022 r. kursowanie po ulicach Torunia. Podczas jego pierwszego przejazdu nie zabraknie niespodzianek.
 • Zdjęcie przedstawia dzieci w czapkach św. Mikłaja biegnące ulicą Szeroką
  Miasto, Sport
  W niedzielę, 4 grudnia 2022 r. wystartuje jubileuszowy XX FESTIWAL BIEGÓW ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW. Dzień wcześniej, 3 grudnia 2022 r., na Rynku Staromiejskim w godz. 11:00 – 12:30, odbędą się imprezy dla dzieci, w tym BIEG MIKOŁAJKA.
 • Bieg Św. Mikołajów w Toruniu odbędzie się 4 grudnia.
  Miasto
  W najbliższą niedzielę 4 grudnia 2022 r. w godzinach od 11.30 do 14.30 ulicami Torunia pobiegną Święci Mikołajowie.
 • Prace przy budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na odcinku od pl. NOT do przejazdu kolejowo-drogowo-tramwajowego na ul. Legionów zaawansowanie robót wynosi 64 procent, a dalej – od przejazdu wzdłuż ul. Polnej, Ugorów i Watzenrodego – 80 procent.
 • Zawodnicy klubu sportowego Laguna 24 Toruń walczyli o medale w finale Klubowego Pucharu Polski i jednocześnie Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Zdobyli 32 medale indywidualne i 4 medale w sztafetach.
 • Pod Pomnikiem Artylerii Polskiej oraz na terenie poligonu Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przez dwa dni odbywały się uroczystości z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.
 • Apel o wsparcie obywateli Ukrainy i pomoc w zgromadzeniu dla nich rzeczy niezbędnych do przetrwania zimy w walczącym kraju wystosował prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • W Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro przy ul. Konopnickiej 13 odbyło się bezpłatne szkolenie dot. tworzenia wartościowych treści w sieci. Warsztaty były częścią programu Firmy Jutra prowadzonego przez Google, PFR i OChK.
 • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał prestiżowe, najwyższe wyróżnienie - Status Diamentowy od Inicjatywy Angels oraz Europejskiej Organizacji Udarowej za leczenie udarów mózgu w III kwartale 2022 roku.
 • W związku z obchodami święta Radia Maryja w sobotę 3 grudnia 2022 r. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • 1 grudnia 2022 r. minęła 28. rocznica śmierci Honorowej Obywatelki Torunia Wandy Szuman, nestorki toruńskiej pedagogiki, twórczyni miejscowego oddziału PCK i pionierki rehabilitacji osób niepełnosprawnych.