Przed nami XX Festiwal Biegów Świętych Mikołajów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Przed nami XX Festiwal Biegów Świętych Mikołajów

Miasto, Sport
Data publikacji: 02 grudnia 2022
Autor: Paula Gałązka
Zdjęcie przedstawia dzieci w czapkach św. Mikłaja biegnące ulicą Szeroką

W niedzielę, 4 grudnia 2022 r. wystartuje jubileuszowy XX FESTIWAL BIEGÓW ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓWDzień wcześniej, 3 grudnia 2022 r., na Rynku Staromiejskim w godz. 11:00 – 12:30, odbędą się imprezy dla dzieci, w tym BIEG MIKOŁAJKA.

Poniżej przedstawiamy harmonogram sobotnich wydarzeń:

11:00 – 11:30 – występ FIKU MIKU (MDK) na scenie Jarmarku Bożonarodzeniowego

11:30 – 11:45 – spotkanie z Mikołajem na scenie, kilka słów o akcji charytatywnej, rozgrzewka dla dzieci, zdjęcia z Misiami

11:45 – przejście Mikołajków na start i bieg honorowy z zasadami fair-play
z udziałem Misiów – reprezentantów Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz Elfa z Reniferem – reprezentantów Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów

12:00 – biegi na 60m, 100m, 200m, 300 m 

12:30–13:45 – nagradzanie zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych na scenie Jarmarku Bożonarodzeniowego

W dniu, 4 grudnia 2022 r. o godz. 11:30, nastąpi oficjalne rozpoczęcie XX FESTIWALU BIEGÓW ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW. Start wszystkich biegów zaplanowano spod Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki, ul. Aleja Solidarności 1/3. Meta tegorocznego festiwalu znajdować się będzie na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29 w Toruniu. W związku z wydarzeniem wystąpią utrudnienia w ruchu, o których informujemy na naszej stronie.

Biuro zawodów, będzie się mieściło w Hali Sportowej ZSPS i VIII LO ul. Grunwaldzka 33 A w Toruniu (Hala Spożywczak), i czynne będzie 3 grudnia od 16:00 do 20:00 oraz 4 grudnia od 8:00 do 11:00.

W ramach tegorocznego Festiwalu św. Mikołajów odbędą się następujące imprezy: XX Półmaraton Św. Mikołajów, 10 km Świętych Mikołajów, 5 km Świętych Mikołajów, 5 km Nordic Walking, Drużynowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Św. Mikołajów, Drużynowe Mistrzostwa Polski na 10 Km Świętych Mikołajów, Drużynowe Mistrzostwa Polski na 5 Km Świętych Mikołajów, Mistrzostwa Miasta Torunia w Półmaratonie Świętych Mikołajów, Mistrzostwa Miasta Torunia na 10 Km Świętych Mikołajów.

Klasyfikacja:

XX PÓŁMARATON ŚW. MIKOŁAJÓW i 10 KM ŚW. MIKOŁAJÓW - nagradzana będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn w kategoriach wiekowych (wg roczników urodzenia) - tylko pierwsze miejsca.

W Mistrzostwach Miasta Torunia nagradzana będzie klasyfikacja kobiet i mężczyzn, a udział mogą wziąć tylko osoby zameldowane na stałe w Toruniu. Zawodnik, który otrzyma nagrodę w kategorii generalnej nie otrzymuje nagrody w kategorii wiekowej.

Dodatkowo Prezydent Miasta Torunia ufundował dla zwycięzców Mistrzostw Miasta Torunia, którzy ukończyli 35 lat, 4 pakiety startowe (2 dla najszybszych kobiet oraz 2 dla najszybszych mężczyzn) uprawniające do udziału w Halowych Mistrzostwach Świata Lekkiej Atletyki Masters, które odbędą się w 2023 roku w Toruniu.

5 km Świętych Mikołajów, 5 km Świętych Mikołajów Nordic Walking - nagradzana będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn. Nagrody będą przyznawane za 3 pierwsze miejsca, nie będzie prowadzona klasyfikacja wiekowa.

Dekoracje zwycięzców odbędą się w Hali Sportowej ZSPS i VIII LO ul. Grunwaldzka 33 A (Hala Spożywczak) od godz: 12:45.

Organizatorem wydarzenia festiwalu jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Maraton Toruński”. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Oficjalna strona festiwalu: https://biegmikolajow.pl/

Trasa półmaratonu Świętych Mikołajów:

Start przy CKK Jordanki, meta na Stadionie Miejskim im. G.Duneckiego.

 

Trasa 10 km Świętych Mikołajów

Start przy CKK Jordanki, meta na Stadionie Miejskim im. G.Duneckiego.

 

Trasa 5KM Świętych Mikołajów, 5KM Świętych Mikołajów Nordic Walking

Start przy CKK Jordanki, meta na Stadionie Miejskim im. G.Duneckiego.

Fot. Adam Zakrzewski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Baner 550-lecia Mikołaja Kopernika przed wejściem do sali sesyjnej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2022 r.
 • Piaskarka na zaśnieżonych Wałach gen. Sikorskiego
  Drogi, Kultura
  W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.
 • Przeciwdziałanie nałogom i patologiom społecznym to cele programu "Profilaktyka Uzależnień", prowadzonego przez Fundację Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu.
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia prowadzi nabory wniosków na formy wsparcia, które realizowane są w ramach środków pochodzących z Funduszu Pracy.