Propertynews.pl o potencjale Torunia | www.torun.pl

Propertynews.pl o potencjale Torunia

Biznes, Inwestycje
Data publikacji: 08 kwietnia 2021
Autor: Małgorzata Litwin
Widok na Toruń od strony placu Chrapka, fot. Błażej Antonowicz

Największy polski serwis zajmujący się komercyjnymi nieruchomościami opisuje potencjał inwestycyjny Torunia. Dziennikarze portalu Propertynews.pl prezentują ofertę terenów inwestycyjnych miasta i wskazują świetnie zlokalizowane działki pod produkcję czy centra logistyczne.

W rozmowie z dziennikarzami Propertynews.pl Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu opowiada o ofercie inwestycyjnej Torunia, potencjale miasta, wsparciu dla planujących u nas zainwestować i perspektywach rozwoju. Na stronach ofert inwestycyjnych Propertynews.pl pojawiło się też kilkadziesiąt propozycji działek, terenów dla biznesu i nieruchomości komercyjnych znajdujących się w portfolio sprzedażowym miasta.

Wyróżnione zostały tereny w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód, położonej w sąsiedztwie węzła autostradowego A1, która oferuje działki dla dużych inwestorów, jak i dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Miejska oferta inwestycyjna dla operatorów magazynowych i pod produkcję to tereny o powierzchni od 0,5 ha do 18 ha. W materiale pojawił się też wątek dotyczący potencjału kadrowego miasta. Podkreślono m.in. rolę   Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który kształci ponad 22 000 studentów na 113 kierunkach. W mieście działa też 10 szkół branżowych i technicznych, które dostarczają kadry na rynek pracy w najbardziej poszukiwanych zawodach.

oferta inwestycyjna Torunia na stronach Propertynews.pl

W rozmowie zaakcentowano też rolę miejskiego Centrum Wsparcia Biznesu, które pomaga inwestorom m.in. w zakresie poszukiwania terenu, kontaktu z odpowiednimi organami samorządu i instytucji otoczenia biznesu i na etapie lokalnej promocji produktów lub usług. Oferuje też pomoc od znalezienia lokalizacji, przez uzyskanie wymaganych pozwoleń, po rekrutację pracowników. Dostarcza też informacji dotyczących zachęt inwestycyjnych, zwolnień podatkowych i możliwości pozyskiwania środków dla przedsiębiorców.

Materiał jest częścią kampanii promocyjnej toruńskich terenów inwestycyjnych.

Przejdź do wywiadu dotyczącego oferty Torunia na podstronach Propertynews.pl

Fot. Błażej Antonowicz Focus Art

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  Od soboty 10 kwietnia w Toruniu wykryto 122 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, przy 434 wykonanych testach Ministerstwo Zdrowia nie poinformowało o kolejnych ofiarach śmiertelnych pandemii w naszym mieście.
 • Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 81 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły przez COVID-19.
 • Wylewanie asfaltu na moście Piłsudskiego
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Przed nami betonowanie i asfaltowanie na moście. Prace rozpoczną się nocą 9 kwietnia 2020 r. Na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu PIUM w centrum handlowym
  Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia oraz znak Śródmiejskiej Strefy Parkowania
  Drogi, Miasto
  Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia zagłosuje nad zmianami w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Na zdjęciu: jeden z parkletów na starówce
  Eko, Miasto
  Na torunian spacerujących po ulicach starówki czeka dziewięć parkletów w ośmiu lokalizacjach. To idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu kwitnącej na wiosnę zieleni.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 124 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. W naszym mieście przebadano 542 osoby. 3 mieszkańców miasta zmarło przez choroby współistniejące z zakażeniem.
 • 31 dotacji na łączną kwotę 940 tys. zł przewidzianych jest w projekcie uchwały o dotacjach konserwatorskich, którą rozpatrzy na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zagłosują nad uchwałą, która wprowadzi zmiany w budżecie obywatelskim.
 • Do 30 kwietnia 2021 r. można nadsyłać oferty w II turze konkursu na wykonanie zadań miasta w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2021 r.
 • 28 projektów z zakresu kultury i ochrony dóbr narodowych uzyskało wsparcie miasta w I turze otwartego konkursu ofert w 2021 r. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia 2021 r.
 • Miasto intensywnie przygotowuje się do zwiększenia potencjału szczepień powszechnych. Znane są już miejsca Punktów Szczepień Masowych w Toruniu.
 • W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew w ramach akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".
 • 15 kwietnia 2021 roku podczas sesji Rady Miasta radni zagłosują nad uchwałą w sprawie szczególnych warunkach udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom z toruńskich szkół. Uchwała określa także formy i zakres tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.