www.torun.pl

Promocja Torunia w Londynie

Kultura, Miasto
Data publikacji: 07 listopada 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Film „Republika. Narodziny legendy" w reżyserii Ryszarda Kruka kontynuuje cykl zagranicznych pokazów – tym razem zostanie zaprezentowany w Londynie.

Londyńska premiera dokumentu odbędzie się w sobotę 9 listopada 2019 r. o godzinie 15:00.

Pokaz zorganizowany w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK) stanowi element cyklu, w którym prezentowane są najlepsze polskie produkcje. Dotychczas Polonia miała możliwość obejrzeć: „Miasto 44", „Ostatnią Rodzinę" oraz „Boże Ciało", które jest polskim kandydatem do Oskara.

„Republika. Narodziny legendy" zainauguruje obecność polskiego kina dokumentalnego w POSK. Partnerem cyklu pokazów produkcji polskich i o Polsce jest Polska Organizacja Turystyczna.  Partnerem spotkania z filmem „Republika. Narodziny legendy" jest województwo kujawsko-pomorskie.

Na projekcję zaprasza Polska Ambasada w Londynie oraz portal londynek.net.

Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny w Londynie, powstały z inicjatywy prof. inż. Romana Wajdy, obchodzi w tym roku 55-lecie istnienia. Obecna siedziba na King Street została ufundowana 45 lat temu przez społeczność polską w Wielkiej Brytanii. To tu mieści się obecnie Biblioteka Polska w Londynie, która powstała jeszcze w 1942, odbywają się wystawy, pokazy filmów i przedstawienia teatralne. Tutaj mają również siedzibę liczne organizacje, m.in. Zjednoczenie Polskie, Instytut Józefa Piłsudskiego, Polski Uniwersytet na Obczyźnie, Polskie Towarzystwo Naukowe na Obczyźnie, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święta Katarzyna wypiek rozpoczyna, a my startujemy z weekendem w Toruniu! Przed nami spotkania: muzyczne - 30. Blues Meeting, dramatyczne - Teatrów Jednego Aktora oraz projektantów i ilustratorów - GrafConf 2019.
 • Miasto
  Rozpoczęła się dyskusja nad projektem budżetu Torunia na 2020 r. Na sesji Rady Miasta Torunia 21 listopada 2019 r. odbyło się pierwsze czytanie dokumentu.
 • Kultura, Miasto
  Koncerty muzyczne, projekcje filmowe, wydarzenia poetyckie oraz artystyczne. 11-15 grudnia 2019 r. po raz szósty w Toruniu organizowane są Dni Grzegorza Ciechowskiego.
 • Miasto
  We wtorek 19 listopada 2019 r. pożegnaliśmy w Toruniu dr Romana Łyska. Znany toruński kardiolog zmarł 14 listopada 2019 r.
 • Miasto
  Pracownicy socjalni obchodzą swoje święto. Z tej okazji 20 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie w Ratuszu Staromiejskim.
 • Miasto
  Rozpoczynamy 2. etap konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji stawu przy ul. Poznańskiej. Spotkanie konsultatyjne odbędzie się 28 listopada 2019 r.
 • 21 listopada 2019 r. Rada Miasta przyjęła Plan Adaptacji Miasta Torunia do zmian klimatu do roku 2030.
 • Wzrosną opłaty za pobyt dziecka w żłobku - taką decyzję podjęli radni 21 listopada 2019 r.
 • Podczas 12. sesji radni w ramach pierwszego czytania zapoznali się z uchwałami dotyczącymi sposobu i zakresu usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych i ich zagospodarowania oraz regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Ponad 26,5 km dróg lokalnych zostanie zbudowanych bądź przebudowanych w latach 2010-2023. Podczas 12. sesji Rady Miasta przyjęty został „Program Budowy Dróg Lokalnych” na te lata.
 • "Rozstrzelana niepodległość. Ofiary zbrodni pomorskiej 1939 roku" to temat konferencji organizowanej w piątek 22 listopada 2019 r. przez Fundację Generał Elżbiety Zawackiej i Instytut Pamięci Narodowej Delegatura Bydgoszcz. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na piernikowy festyn "Święta Katarzyna wypiek rozpoczyna…". Impreza odbędzie się w sobotę 23 listopada 2019 r. w godzinach 10.00–16.00 w Muzeum Toruńskiego Piernika przy ulicy Strumykowej 4.
 • W 2020 roku Toruń będzie świętował 100. rocznicę powrotu do wolnej Polski.
 • 28 listopada - 1 grudnia 2019 r. po raz dwunasty w Toruniu odbędzie się festiwal przyrodniczy „Sztuka Natury”.