www.torun.pl

Promocja Torunia w Londynie

Kultura, Miasto
Data publikacji: 07 listopada 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Film „Republika. Narodziny legendy" w reżyserii Ryszarda Kruka kontynuuje cykl zagranicznych pokazów – tym razem zostanie zaprezentowany w Londynie.

Londyńska premiera dokumentu odbędzie się w sobotę 9 listopada 2019 r. o godzinie 15:00.

Pokaz zorganizowany w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK) stanowi element cyklu, w którym prezentowane są najlepsze polskie produkcje. Dotychczas Polonia miała możliwość obejrzeć: „Miasto 44", „Ostatnią Rodzinę" oraz „Boże Ciało", które jest polskim kandydatem do Oskara.

„Republika. Narodziny legendy" zainauguruje obecność polskiego kina dokumentalnego w POSK. Partnerem cyklu pokazów produkcji polskich i o Polsce jest Polska Organizacja Turystyczna.  Partnerem spotkania z filmem „Republika. Narodziny legendy" jest województwo kujawsko-pomorskie.

Na projekcję zaprasza Polska Ambasada w Londynie oraz portal londynek.net.

Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny w Londynie, powstały z inicjatywy prof. inż. Romana Wajdy, obchodzi w tym roku 55-lecie istnienia. Obecna siedziba na King Street została ufundowana 45 lat temu przez społeczność polską w Wielkiej Brytanii. To tu mieści się obecnie Biblioteka Polska w Londynie, która powstała jeszcze w 1942, odbywają się wystawy, pokazy filmów i przedstawienia teatralne. Tutaj mają również siedzibę liczne organizacje, m.in. Zjednoczenie Polskie, Instytut Józefa Piłsudskiego, Polski Uniwersytet na Obczyźnie, Polskie Towarzystwo Naukowe na Obczyźnie, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.