www.torun.pl

Projekty rewitalizacyjne do realizacji

Miasto
Data publikacji: 09 stycznia 2019
Autor: Maria Wesoła

Jesteś organizacja pozarządową? Włącz się w realizację społecznych projektów rewitalizacyjnych! Do 31 stycznia 2019 roku trwa nabór ofert w konkursie na realizację przedsięwzięć rewitalizacyjnych na terenie Bydgoskiego Przedmieścia, Podgórza i Starego Miasta (obszar rewitalizacji, konkurs nr 27).

Celem konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Torunia  jest rozbudzenie aktywności i integracji społecznej, aktywizacja zawodowa, zdobywanie nowych kompetencji i umiejętności, budowanie więzi międzypokoleniowej, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, tworzenie nowej oferty spędzania czasu wolnego, szerzenie dobrych praktyk, dzielenie się wiedzą, budowanie tożsamości lokalnej i współodpowiedzialności za przestrzeń życia i funkcjonowania mieszkańców, aktywności ruchowej, przeciwdziałanie uzależnieniom i inne.

Zadania mogą być wykonywane w różnych formach, w szczególności:

 • warsztaty;
 • szkolenia;
 • działania edukacyjne oraz animacyjne;
 • spotkania integracyjne i aktywizacyjne;
 • wydarzenia kulturalne, artystyczne;
 • wydarzenia powiązane z dobrami kultury, mające na celu budzenie poczucia tożsamości z miejscem zamieszkania;
 • działania poprawiające funkcjonalność i estetykę przestrzeni obszaru rewitalizacji.

W przypadku wyboru ofert, realizacja zadań nastąpi w trybie powierzenia wykonania zadania.

Na realizację zadań planuje się przeznaczyć łączną kwotę w wysokości 50.000 zł, z zastrzeżeniem, że jednorazowa kwota dotacji nie może przekroczyć 5.000 zł.

Gdzie znaleźć informację o konkursie?

Pełna treść ogłoszenia konkursowego wraz z załącznikami dostępna jest w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia, w Biuletynie Informacji Publicznej (zakładka „Ogłoszenia Prezydenta” pod linkiem:

http://www.bip.torun.pl/info_ogl_pmt.php?Kod=5503 oraz w serwisie dla organizacji pozarządowych: www.orbitorun.pl (w zakładce „KONKURSY DLA NGO” ).

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie i złożenie oferty na realizację zadania elektronicznie za pomocą GENERATORA OFERT eNGO dostępnego na stronie www.witkac.pl oraz złożenie oferty w wersji papierowej stanowiącej wydruk z GENERATORA OFERT eNGO, zawierający zgodną sumę kontrolną.

Zapraszamy do składania ofert!

Najczęściej czytane aktualności

 • Świętuj Uniwersytetu
  Miasto
  19 lutego 2019 roku społeczność akademicka UMK świętowała 546. Rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Tradycyjnie uroczystości w auli uniwersytetu poprzedziło złożenie kwiatów pod pomnikiem astronoma na Rynku Staromiejskim.
 • Bezpłatne przejazdy dla uczestników rajdu
  Miasto
  W najbliższy weekend w Toruniu odbędzie się doroczny Ogólnopolski Rajd Kopernikański. Uczestnicy imprezy będą mogli w sobotę i niedzielę za darmo korzystać z komunikacji miejskiej.
 • Inwestycje, Kultura, Miasto
  Prace przy realizacji projektu adaptacji budynków przy ul. W. Łokietka na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przekroczyły półmetek. Nowe obiekty wraz z wystawami mają być otwarte jeszcze w 2019 roku.
 • Kultura, Miasto
  Spotkania ze specjalistami z zakresu medycyny estetycznej, farmacji, kosmetologii, dietetyki czy treningów personalnych - to cześć propozycji Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na Dzień Kobiet. 8 marca w centrum nauki odbędzie się wieczór "JaKobieta".  Wieczór „JaKobieta” to okazja do spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin. Trenerzy z Bella...
 • Święto Muzyki 2019
  Kultura, Miasto
  Jesteś muzykiem? Grasz w zespole? A może chcesz zamienić swoją kawiarnię, pub lub ogródek piwny w niepowtarzalny punkt muzyczny? Zgłoś się już dziś i stań się współtwórcą Święta Muzyki! Już po raz trzynasty, pierwszego dnia lata - 21 czerwca 2019 roku - Toruń wypełni wszechobecna muzyka! Na zgłoszenia Toruńska Agenda Kulturalna czeka tylko do 15...
 • Rusza rekrutacja
  Miasto
  11 lutego 2019 roku ruszy elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano 4861 miejsc dla przedszkolaków i 1916 miejsc dla „pierwszaków”.
 • Trwają przygotowania do Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w Szermierce, które odbędą się od 6 do 14 kwietnia 2019 roku w Toruniu.
 • Rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń na rok szkolny 2019/2020 rusza już niebawem. Poznaj szczegóły postępowania rekrutacyjnego!
 • Swoją czteroletnią kadencję na stanowisku Grotmaszta Bractwa Kaphornowców zakończył torunianin, kpt. jachtowy Cezary Bartosiewicz, wielki miłośnik i promotor żeglarstwa.
 • Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza na kolejne szkolenie związane z realizacją projektu pn. „torun.direct – dobre połączenie z biznesem”. Bezpłatne warsztaty dla osób powyżej 25. roku życia, które chcą zdobyć dodatkowe kompetencje w cyfrowym świecie, odbędą się 27-28.02.2019 r.
 • Weź udział w konsultacjach społecznych dotyczących "Koncepcji rozwoju terenów zieleni w Toruniu". Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 21 lutego.
 • Wraz z cyklem spotkań Prezydenta Torunia z mieszkańcami rozpoczynamy I etap konsultacji społecznych w sprawie budżetu miasta Torunia na 2020 r. i Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Torunia na lata 2020-2044.
 • Wioślarka, zawodniczka AZS UMK Katarzyna Zillmann zwyciężyła w plebiscycie na Sportowca Roku 2018. Nagrody laureatom zostały wręczone podczas 12. Balu Sportowca, który odbył się 9 lutego w CKK Jordanki.
 • Pani Danuta Andrzejewska dołączyła do grona mieszkańców Torunia, którzy ukończyli 100 lat. Z życzeniami z okazji tych okrągłych urodzin Panią Danutę odwiedził Prezydent Michał Zaleski.