www.torun.pl

Program na rzecz wspierania rodziny i pieczy zastępczej

Miasto
Data publikacji: 18 lipca 2019
Autor: Maria Wesoła

Jednym z tematów, którymi zajmie się Rada Miasta Torunia podczas sesji 25 lipca 2019 r. będzie Program Gminy Miasta Toruń na rzecz wspierania rodziny i rozwoju systemu pieczy zastępczej na lata 2019-2021.

Opracowanie gminnego programu na rzecz wspierania rodziny i pieczy zastępczej wynika ze zobowiązań ustawowych. Jego celem jest wspieranie istniejących i rozwój nowych form pieczy zastępczej w Toruniu, a także m.in. wzrost jakości systemu pieczy zastępczej, wspieranie i doskonalenie pieczy zastępczej oraz podnoszenie jakości usług świadczonych na rzecz rodzin naturalnych i środowiskowego wsparcia dzieci i rodziny zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Z danych zawartych w programie wynika, że w Toruniu z roku na rok rośnie liczba rodzin zastępczych zawodowych i niezawodowych, natomiast liczba dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej instytucjonalnej stopniowo maleje. Na koniec 2018 roku w poszczególnych formach rodzinnej pieczy zastępczej było umieszczonych 430 dzieci. Według szacunkowych danych zawartych w programie limit rodzin zastępczych na terenie Torunia wyniesie w 2020 roku 235, a w 2021 roku 260.

Źródłem finansowania programu będą środki z budżetu Gminy Miasta Toruń oraz środki zewnętrzne pozyskane z innych źródeł, jak fundusze europejskie.Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, MZK
  Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Kultura, Miasto
  W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Biznes, Miasto
  Urząd patentowy RP przyznał prawo ochronne dla wspólnego znaku towarowego Made in Toruń. To oznacza, że certyfikat jakości, jakim posługuje się część toruńskich firm, jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej.
 • Miasto
  Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Nowa Zamojska
  Drogi, Inwestycje
  Zakończyła się budowa ulicy Zamojskiej w Toruniu. Gruntowa ulica na osiedlu Bielawy Grębocin dziś wygląda zupełnie inaczej niż kilka miesięcy temu.
 • Pod koniec sierpnia Toruń czekają wielkie siatkarskie emocje - Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Kibice mogą już za darmo odbierać bilety.
 • 20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • 20 sierpnia 2019 r. przedstawiciele miasta wizytowali trwającą adaptację Koszarów Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń. Nowy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma być otwarty w przyszłym roku.
 • Toruńscy drogowcy poprawią bezpieczeństwo i płynność przejazdu na ulicy Poznańskiej, na wysokości nowego cmentarza. Wszystko to za sprawą zatoki przystankowej, która powstaje w tym miejscu. W ramach inwestycji wybudowany będzie także chodnik i zostanie ustawiona wiata. Obecnie autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się na jezdni, na wysokości...
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku torunianie zarabiali przeciętnie 4629 zł i 36 groszy brutto miesięcznie.
 • Na tegorocznym, 11. Bella Skyway Festival pojawi się instalacja dotycząca komunikacji miejskiej. Będzie wyświetlana m.in. na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji.