Profilaktyka uzależnień. Konkurs na plakat | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Profilaktyka uzależnień. Konkurs na plakat

Kultura, Miasto
Data publikacji: 23 maja 2022
Autor: Małgorzata Litwin
Młodzież z plakatem na temat uzależnienia od tytoniu

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym na plakat profilaktyczny "Jestem wolny – jestem sobą!". Prace można nadsyłać na adres muzeum do 24 czerwca 2022 r.

We współczesnym świecie na dziecko stające się nastolatkiem i dołączające do różnych grup rówieśniczych (w szkole, kołach zainteresowań, na osiedlu) czyha wiele niebezpieczeństw. Poprzez niekorzystny splot okoliczności, brak wiedzy czy błędy wychowawcze mogą stać się one realnymi zagrożeniami, mającymi wpływ na zdrowie i przyszłe życie młodego człowieka. Oprócz typowych uzależnień od alkoholu, tytoniu czy substancji psychoaktywnych (dopalacze, narkotyki), ostatnie dekady przyniosły nowe formy uzależnień, związanych z gwałtownym rozwojem technologicznym i powszechną dostępnością komputerów, laptopów, tabletów i telefonów komórkowych. Urządzenia te ułatwiają życie, ale niosą też potencjalne niebezpieczeństwo w postaci trudno zauważalnego, podstępnego uzależnienia od gier internetowych, mediów społecznościowych czy hazardu internetowego.

Celem konkursu jest przede wszystkim szerzenie wiedzy na temat profilaktyki uzależnień i radzenia sobie z różnymi zagrożeniami. Do udziału są zaproszeni dzieci i młodzież w wielku 7-18 lat. Organizatorzy zachęcają młodych ludzi do aktywności artystycznej i twórczego zaprezentowania problematyki uzależnień. Udział w konkursie zwieńczony zostanie  ekspozycją wybranych prac w Muzeum Historii Torunia, a także w plenerze – na bilbordach przy placu M. Rapackiego. Nagrodami w konkursie są vouchery uprawniające do udziału w imprezach artystycznych.

Aby wziąć udział w konkursie, należy spełnić następujące warunki:

Otwarcie wystawy pokonkursowej planowane jest na 15 lipca 2022 r.

Fot. Małgorzata Litwin


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu rondo biskupa Chrapka z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od 30 czerwca 2022 r. ruszają prace przy modernizacji kolejnego toruńskiego torowiska tramwajowego – w ciągu ul. Warneńczyka od pl. Chrapka do ul. Kościuszki. Na razie prace nie będą powodowały większych utrudnień w ruchu.
 • Na zdjęciu plac NOT z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Układają podbudowę pod torowisko, przebudowują sieci podziemne, montują szyny – prace na budowie nowej linii tramwajowej toczą się równolegle na wielu odcinkach i są na różnym etapie zaawansowania.
 • Na zdjęciu siatkarze plażowi grają w siatkówkę
  Miasto, Sport
  W niedzielę, 26 czerwca 2022 r. zakończyły się ostatnie zmagania podczas tegorocznej edycji Plaży Gotyku!
 • Na zdjęciu ulica Watzenrodego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Prace na budowie nowej linii tramwajowej idą pełną parą. Wzdłuż ul. Watzenrodego – na wysokości ul. Grasera - rozpoczyna się układanie górnej płyty torowej. Z powodu upałów w nocy z 27 na 28 czerwca (poniedziałek – wtorek) część prac będzie prowadzona w godzinach nocnych - od 19.00 do 6.00.
 • Na zdjęciu dzieci uczą się szermierki
  Miasto, Sport
  Treningi, pokazy umiejętności sportowych, konkursy i animacje dla najmłodszych - tak wyglądał Dzień Sportu na boisku przy Skarpie 2. Była to znakomita okazja, aby potrenować z najlepszymi sportowcami z Torunia.
 • Na zdjęciu osoby stoją na rolkach
  Miasto, Sport
  Ulicami Torunia przejechał rolkowy peleton. W piątek 24 czerwca 2022 r. odbył się pierwszy z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating 2022. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczestników.
 • Ruszył wakacyjny cykl imprez All Day Beach Party na basenach letnich w Toruniu. Pierwsza impreza w ramach programu „Lato w Toruniu bez nudy” odbyła się w piątek 24 czerwca 2022 na Bydgoskim Przedmieściu. Kolejne zaplanowano na lipiec i sierpień.
 • Od środy 29 czerwca 2022 r. zmieni się czasowa organizacja ruchu w rejonie ronda Czadcy.
 • 26 czerwca 2022 r. po raz dziewiętnasty na Wiśle rozegrany został bieg ósemek wioślarskich ze sternikiem osad z Bydgoszczy i Torunia. Regaty ,,O puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbyły się w ramach Święta Miasta.
 • Joanna Bator i Terezia Mora zostały laureatkami Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 26 czerwca 2022 roku w Ratuszu Staromiejskim.
 • Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.