www.torun.pl

Prezydent nagrodził zdolnych uczniów

Miasto
Data publikacji: 22 sierpnia 2019

26 uzdolnionych uczniów i uczennic uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych lub podstawowych zostało wyróżnionych Nagrodami Prezydenta Miasta Torunia. 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nagrody wręczył i pogratulował wychowankom prezydent Michał Zaleski.

- Bardzo serdecznie gratuluję sukcesów absolwentom szkół toruńskich. Jestem dumny, że 26 osób może być laureatami tej prestiżowej nagrody - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. - Pamiętajcie jednak o tym, aby spełniać swoje marzenia i plany. Podążajcie drogą ich realizacji, a satysfakcja i sukcesy będą nierozłącznie z nimi związane.

Nagrodzeni uczniowie uczęszczają do różnych szkół toruńskich. Inaczej niż w latach minionych, nagrodę przyznano bez względu na ich miejsce zamieszkania. W grupie laureatów znaleźli się uczniowie:
•    Zespołu Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie - 14 osób,
•    IV Liceum Ogólnokształcącego -  5 osób,
•    V Liceum Ogólnokształcącego -  3 osób,
•    X Liceum Ogólnokształcącego - 2 osoby,
•    Zespołu Szkół Muzycznych - 1 osoba,
•    Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska - 1 osoba.

Laureaci nagrody Prezydenta Miasta Torunia

W imieniu absolwentów wypowiedział się Jakub Kompanowski, były uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu: - Mówi się nam, że aby dokonywać odkryć, zrozumieć świat i go zmieniać, nie należy patrzeć pod nogi, tylko w gwiazdy. To zdecydowanie metafora. Niemniej my mieliśmy przywilej patrzenia w gwiazdy w Toruniu, w tym samym miejscu, gdzie ponad 500 lat temu robił to chłopiec, który gdy dorósł, dokonał odkryć, bez których nie wyobrażamy sobie współczesnej nauki.

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia ma być czynnikiem motywującym do dalszych sukcesów naukowych. Przyznawana jest w formie jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 2000 zł. Aby ją otrzymać, uczniowie musieli spełnić określone warunki: odnieść znaczący sukces z zakresu kształcenia ogólnego, uzyskać na świadectwie ukończenia szkoły co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania oraz ze wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych średnią ocen co najmniej 4,00.

Tekst: Natalia Przytarska

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  W sobotę 29 lutego 2020 roku Akademia Futsalu FC KJ Toruń zaprasza na „Dzień Otwarty”. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10:00 w hali UCS UMK przy ul. Św. Józefa.
 • Miasto
  Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Biznes, Miasto
  W kolejnym odcinku cyklu filmowego „Invest in Toruń” rozmawiamy z Jarosławem Pińkowskim ze spółki GC Skwer. Inwestorem nowoczesnego biurowca u zbiegu ulic Grudziądzkiej i Chełmińskiej jest firma Transchem z Włocławka, która w naszym mieście realizuje także inwestycję deweloperską – osiedle domów jednorodzinnych Słoneczna Polana.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Strzała Amora trafiła Toruń - w ten weekend mnóstwo wydarzeń z okazji święta zakochanych. Przed nami: Walentynki dla ptaszynki, Randka w ciemno z książką oraz Ślizgawka Walentynkowa. Będzie też coś dla miłośników sportu: mecz hokejowy na Tor-torze, futsalowy w "Spożywczaku" oraz Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń.
 • Miasto
  Od 24 lutego 2020 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.
 • Rozbudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to najważniejsza inwestycja gminna realizowana w roku 2020. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace remontowe.
 • Żużlowa Reprezentacja Polski wraca po 9 latach na Motoarenę! 29 marca 2020 r. o godz. 14:00 właśnie w Toruniu Polacy zmierzą się z Australijczykami.
 • Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników miejskich jednośladów. 14 lutego, po krótkiej przerwie zimowej, na ulice Torunia wraca Torvelo. Wszyscy zakochani w zielonych jednośladach będą mogli ponownie ruszyć w miasto.
 • Na właścicielach nieruchomości spoczywa obowiązek zapewnienia ochrony przed gryzoniami.
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na cykl otwartych wykładów. 13 spotkań poświęconych będzie m.in. kryminalistyce, branży turystycznej czy bezpieczeństwu w sieci.
 • Prezydent Michał Zaleski wydał oświadczenie dotyczące zajścia przy ul. Podmurnej w nocy z 8 na 9 lutego w 2020 r.
 • Od 17 lutego do 26 marca prezydent Torunia Michał Zaleski spotka się z mieszkańcami toruńskich osiedli. Prezydent zaprasza do rozmowy wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta.