Prezydencki Koncert Noworoczny | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Prezydencki Koncert Noworoczny

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Walce Johanna Straussa, arie operowe, melodie musicalowe i duety operetkowe zabrzmią podczas tegorocznego Prezydenckiego Koncertu Noworocznego. Tradycyjnie podczas koncertu odbędzie się wręczenie honorowych medali przyznawanych przez Prezydenta Miasta Torunia "Thorunium" oraz ogłoszenie nominacji do Piernikowej Alei Gwiazd.

W trakcie koncertu zatytułowanego "W krainie walca" wystąpią sopranistka Jelizawieta Lipitiuk oraz Siergij Diaczenko (baryton). Gwiazdą wieczoru będzie mezzosopranistka Magdalena Idzik, solistka Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Artystka jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Małgorzaty Marczewskiej. Na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej zadebiutowała w spektaklu "Śpiewnik domowy" Stanisława Moniuszki w reżyserii Marii Fołtyn. W swoim repertuarze artystka ma wiele partii mezzosopranowych, między innymi w takich operach jak: "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego, "Jaś i Małgosia" Engelberta Humperdincka, "Straszny dwór", "Hrabina" Stanisława Moniuszki, "Wesele Figara", "Czarodziejski flet" Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Podczas koncertu Toruńska Orkiestra Symfoniczna wystąpi pod dyrekcją Piotra Wajraka, jednego z najwybitniejszych dyrygentów młodego pokolenia. Piotr Wajrak przez jedenaście lat współpracował z Teatrem Wielkim - Operą Narodową, przygotowując codzienny repertuar tej sceny. Jako dyrygent przez osiem lat współpracował także z Operą Nova w Bydgoszczy, gdzie zrealizował m.in. "Pana Twardowskiego" - najlepszą polską premierę baletową 2007 roku. Dyrygował podczas tournee zagranicznych w Holandii, Niemczech, a także pracował z orkiestrami Teatro la Fenice w Wenecji i Carlo Felice w Genui oraz z Teatro de Bellas Artes w Bogocie.

Podczas koncertu odbędzie się uroczyste wręczenie honorowych medali Prezydenta Miasta Torunia "Thorunium" oraz ogłoszenie nominacji do Piernikowej Alei Gwiazd. Dotychczas w Piernikowej Alei Gwiazd swoje katarzynki odsłonili m.in. Aleksander Wolszczan, Grażyna Szapołowska, Bogusław Linda, Małgorzata Kożuchowska, Leszek Balcerowicz, Janusz Leon Wiśniewski, Janina Ochojska.

Data: 
01.01.2013 18:00
Miejsce: 
Dwór Artusa
Kategoria wydarzenia: 
Koncert

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Herb Miasta Torunia
  Miasto
  Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
  Miasto
  W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
 • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
  Biznes, Miasto
  Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • Na zdjeciu: niebieskie i żółte kwiaty wśród trawy. obok jezdnia
  Eko, Miasto
  Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 30 kwietnia 2024 r. zaprasza do swoich stanowisk na Rynku Staromiejskim.
 • Kopernikański Ośrodek Integracji UMK wraz z Instytutem Psychologii zaprasza do udziału w międzypokoleniowych oraz międzykulturowych warsztatach kreatywnych, połączonych z badaniem naukowym.
 • Pracownicy Muzeum Okręgowego w Toruniu w zeszłym roku mieli przyjemność uczestniczyć w I edycji Konkursu Mocarze Sztuki fundacji Most the Most, którego ideą jest wykreowanie mody na wspieranie kultury i ochronę dzieł sztuki. Wiele osób wsparło w tym konkursie obiekt z zasobów toruńskiego Muzeum, jakim jest – kwatera ołtarza szafiastego z ok. 1500...
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia dysponuje środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację stażu, w ramach którego osoby niepełnosprawne, poszukujące pracy, niepozostające w zatrudnieniu, mogą zdobyć umiejętności praktyczne do wykonywania pracy na danym stanowisku.
 • Tegoroczna edycja Bella Skyway Festival w Toruniu odbędzie się, podobnie jak w roku poprzednim w formie otwartego festiwalu, zachęcającego do swobodnego spacerowania po Zespole Staromiejskim Torunia i odkrywania jego uroków.
 • Trzeci Diament do statuetki Lider Polskiego Biznesu odebrał 19 kwietnia 2024 r. w Warszawie prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. Prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez Business Centre Club.
 • W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • W środę 24 kwietnia 2024 r. rusza 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. 24-25 kwietnia 2024 r. w hotelu Copernicus Toruń spotkają się przedstawiciele branży logistycznej.