Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie

Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 21 marca 2023
Autor: Paula Gałązka
Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie

Pracownicy Grupy Maflow i Boryszew Automotive Plastics przekazali na ręce Prezydenta Torunia symboliczny czek o wartości 18 474,81 zł na wsparcie działań prowadzonych przez Miasto Toruń na rzecz Ukrainy. Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.

Przekazanie środków na rzecz Ukrainy nastąpiło dzięki hojnemu wsparciu Pracowników Grupy Maflow i Boryszew Automotive Plastics. Cała kwota została zebrana ze środków własnych pracowników firmy, zarówno w Polsce jak i w zagranicznych spółkach Grupy Maflow i BAP. Firma zdecydowała przelać środki jakie uzyskano w zbiórce zorganizowanej poprzez portal: zrzutka.pl, którą zasilali pracownicy celem wsparcia walczącej Ukrainy. Cała suma zostanie przeznaczona na zakup artykułów wskazanych przez władze ukraińskiego Łucka jako najbardziej potrzebne: żywność z długim terminem przydatności do spożycia, szybko gotowane potrawy gotowe, batony energetyczne, płaszcze przeciwdeszczowe, odzież termiczna. Wszystko to znajdzie się w kolejnym transporcie jaki Urząd Miasta Torunia planuje wysłać na Ukrainę w najbliższych dniach.

- Nasi pracownicy wsparli także obywateli Ukrainy uciekających z kraju na szereg różnych sposobów, m.in. poprzez  odbiór kobiet, dzieci i osób starszych z granicy polsko-ukraińskiej, a następnie zapewnienie kompleksowej opieki i wsparcia w naszym kraju na czas przymusowej emigracji – mówiła Iga Pietrzyk - starszy HR Biznes Partner z Działu Personalnego podczas spotkania z Prezydentem Torunia.

Michał Zaleski złożył na ręce reprezentującej pracowników Grupy Maflow i Boryszew Automotive Plastics list gratulacyjny i podziękowania za okazaną hojność:

- Proszę przekazać całej załodze i zarządowi spółki, który koordynował akcję serdeczne podziękowania za ten dar serca. To pokazuje jak ważna w tych trudnych czasach jest społeczna odpowiedzialność biznesu, a także bezpośrednia pomoc każdego z nas - podkreślał Prezydent Miasta Torunia.

W skład Grupy Maflow i BAP wchodzi dziewiętnaście zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na czterech kontynentach, w państwach takich jak: Polska, Niemcy, Czechy, Hiszpania, Włochy, Indie, Chiny, Brazylia i Meksyk. Boryszew S.A. Oddział Maflow w Tychach, jest częścią jednej z największych grup przemysłowych w Polsce - Boryszew S.A. - największego polskiego producenta w sektorze motoryzacyjnym. W Toruniu zlokalizowany jest jeden z zakładów spółki w Polsce.

CWB / fot. Paula Gałązka

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.
 • Miasto
  Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • Prezydent wręcza medal jubilatce, w tle portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Na zdjęciu: różowo kwitnące drzewo, w tle wieże kościoła Najświętszej Marii Panny
  Kultura, Miasto
  Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.
 • Miasto, Sport
  Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej w Bydgoszczy, który obchodzi 100-lecie istnienia, ma swoje korzenie w Toruniu. - Z korzeni dalej płynie to co najlepsze - powiedział podczas rocznicowej uroczystości prezydent Michał Zaleski, który otrzymał Srebrną Odznakę Honorową PZPN.
 • W Toruniu 26-28 maja 2023 roku gościmy nauczycieli polonijnych, którzy biorą udział w 9. Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Polskich „Wschód, Zachód – Łączy nas Polska”.
 • Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • W niedzielę 28 maja 2023 roku na Motoarenie najmłodsi torunianie staną do wyścigów rowerkowych.
 • Przedstawiciele Torunia uczestniczyli 24 maja 2023 r. w krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Swoją pierwszą odsłonę naukowa debata miała w Toruniu w lutym br.
 • 4 czerwca 2023 r. w Parku Miejskim odbędzie się ekopiknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
 • Końcówka maja 2023 r. to czas wykonania nasadzeń kwiatów na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki.
 • W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.