www.torun.pl

Poznaliśmy Toruńskie Gwiazdy 2019

Kultura, Miasto
Data publikacji: 12 sierpnia 2019

11 sierpnia 2019 r. już po raz czternasty poznaliśmy laureatów plebiscytu Toruńskie Gwiazdy organizowanego przez Radio Gra, Miasto Toruń i Toruńską Agendę Kulturalną. Finałowy koncert odbył się na Scenie Letniej na Wiśle.

Pomysłodawcą plebiscytu jest dziennikarz Radia Gra – Mariusz Składanowski. Głównym założeniem jest wyłonienie najciekawszych toruńskich muzyków minionego roku. Nominowanych podzielono na cztery kategorie – nadzieja, DJ, płyta, wykonawca. Kandydatów do zwycięstwa wskazała specjalna kapituła, w której składzie znajdowali się muzycy, dotychczasowi laureaci, dziennikarze oraz animatorzy kultury. Zwycięzców wybrali już internauci, oddając głosy na stronie internetowej Radia Gra.

Podczas niedzielnego koncertu na scenie zaprezentowali się: powstały w 2014 roku zespół Nietrzask, Jordan Reyne - zamieszkała w Toruniu, nowozelandzka artystka z mieszanką klimatów gotycko-celtycko-folkowych, prezentujący klubowe dźwięki Mike G oraz jeden z najciekawszych polskich zespołów, łączących elektronikę z gitarowymi brzmieniami - duet Rebeka.


Nie byłoby Toruńskich Gwiazd, gdyby nie osoby biorące udział w dostrzeganiu, ocenieniu, dawaniu wyrazu sympatii dla toruńskich artystów powiedział Prezydent Torunia Michał Zaleski. – Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w tym plebiscycie, przeglądzie i ocenie. Lubimy toruńskich wykonawców, chcemy się nimi chwalić, pokazywać, ale też oglądać - jak na dzisiejszym koncercie finałowym. Dziękuję również Radiu Gra, bez którego nie byłoby tej radości ze wskazywania najlepszych, najciekawszych i wyjątkowych toruńskich artystów.

Najważniejszym punktem wieczoru było ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród Prezydenta Miasta Torunia. Zwycięzcy otrzymali statuetki Flisaka, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne.

Toruńskie Gwiazdy 2019 – WYNIKI

 • Nadzieja Roku -Widoki
 • Dj Roku - Mike G
 • Płyta Roku - Małpa (Blur)
 • Wykonawca Roku - Sławomir Uniatowski

 Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Kultura, Miasto
  8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • 14 grudnia 2019 roku w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła się konferencja „Przedsiębiorczość w Polsce – Nowe Perspektywy Rozwoju”. Wśród gości specjalnych był między innymi wicepremier Jacek Sasin.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • 14 grudnia 2019 roku, podczas 18. Koncertu Specjalnego Pamięci Grzegorza Ciechowskiego wręczono Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia. Odebrał ją Ralph Kaminski. Koncert w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa był punktwm kulminacyjnym 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.