Poznaliśmy Najlepszą Klasę 2024 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Poznaliśmy Najlepszą Klasę 2024

Miasto
Data publikacji: 21 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu. Średnia ocen IV B to 5,51.

Zwycięzców poznaliśmy 21 czerwca 2024 r. podczas uroczystości na Rynku Staromiejskim. Klasa IV B SP im. Romualda Traugutta w Toruniu liczy 27 osób - 14 dziewcząt i 13 chłopców. Wychowawcą klasy jest Paweł Wiśniewski, a dyrektorką szkoły Katarzyna Matjanowska. 

Uczniowie najlepszej klasy w mieście, oprócz świadectw i dyplomów, otrzymali prezenty od Urzędu Miasta Torunia, w tym bon do Empiku na 100 zł na wspaniałe książki i gry edukacyjne. Ponadto, po uroczystości udali się na cyfrowo-wirtualną wycieczkę ze specjalnymi okularami po ruinach Zamku Krzyżackiego oraz smaczne lody.

Nagrody wręczali: prezydent Torunia Paweł Gulewski, zastępca prezydenta Dagmara Zielińska i poseł na Sejm RP, wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha.

Gratuluję wszystkim uczniom, którzy przez cały rok, dzień w dzień, pracowali na tą bardzo wysoką średnią. Konkurencja była naprawdę wysoka i do końca nie wiedzieliśmy, kto ostatecznie tę nagrodę odbierze. Gratuluję wszystkim nauczycielom, pedagogom i wychowawcom, którzy przyczynili się do tego, że uczniowie kl. IV B otrzymali nagrody rzeczowe i podziękowania, ale będą mieli też wewnętrzną satysfakcję, że warto się uczyć, warto być systematycznym. Gratuluję wszystkim rodzicom uczniów, którzy też włożyli dużo serca w to, żeby uczniowie odrabiali lekcje, przygotowywali się do zajęć, do kartkówek, do sprawdzianów. Efekty widać. Dziękujemy wszystkim za to, że dzisiaj z nami jest elita młodzieży. Z czystym sumieniem już od jutra możecie ruszyć w Wasze wakacyjne i urlopowe przygody. Życząc Wam wszystkiego, co najlepsze i dobrego spotkania we wrześniu, odpoczywajcie, zasłużyliście na to. Wszystkiego najlepszego! - powiedział w trakcie uroczystości prezydent Torunia Paweł Gulewski.

– Zazdroszczę wszystkim rodzicom, którzy teraz mają ogromną dumę ze swoich dzieci, bo patrzę na dzisiejszą uroczystość z perspektywy rodzica trójki jeszcze małych dzieciaczków przedszkolno-żłobkowych, ale sam wiem, jak ogromną radość daje każdy najmniejszy sukces dziecka i zakładam, że w Państwa sercach jest dzisiaj ogromna duma z sukcesów własnych pociech. Z rozmów z rodzicami wiem, że klasa IV B jest niezwykle zintegrowana, zabawna, ale też nastawiona na naukę. Życzę Wam wszystkim odpoczynku, dużo wytchnienia, zgromadzenia energii na nowy rok szkolny. Nauczycielom i dyrekcji najlepsze gratulacje, bo to jest też zawsze ogromny wyraz uznania dla wysiłku grona pedagogicznego, pracowników szkoły, którzy codziennie w życiu szkoły uczestniczą. Wielkie wyrazy uznania dla tych uczennic i uczniów: odwaliliście kawał wspaniałej roboty, teraz czas na zasłużony odpoczynek. Dobrych wakacji, dobrej pogody, szaleństwa, zabawy i żebyście w dobrych nastrojach wrócili do szkoły 1 września. Wszystkiego dobrego! - życzył obecny na uroczystości poseł Arkadiusz Myrcha, absolwent toruńskich szkół.

Fot. Sławomir Kowalski


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.